برپایی جشنواره فرهنگی در کوی حجت(عج) شهر محلات/فرمانده سپاه ناحیه محلات؛ قرارگاه جواد الائمه(ع) با هدف توجه به حاشیه شهرها و آسیب‌های اجتماعی راه اندازی شده است

12 تیر 1396 کد خبر : 988617831 | بازدید : 1949

صبح محلات_همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر جشنواره فرهنگی کوی حجت شهر محلات به همت قرارگاه جواد الائمه(ع) ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، جشنواره فرهنگی کوی حجت(عج) شهر محلات همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر شامگاه روز گذشته در منطقه کوی حجت(عج) شهر محلات با حضور و مشارکت مسئولین و دستگاه‌های فرهنگی و خدماتی به همت قرارگاه جواد الائمه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات برگزار شد.

 

در این جشنواره که به منظور توجه ویژه به منطقه حاشیه‌ای شهر محلات برگزار شد، علاوه بر برپایی غرفه‌های فرهنگی و اجتماعی شامل غرفه عفاف و حجاب، آشنایی با آسیب‌های مواد مخدر، غرفه کتاب و غرفه‌های نقاشی و خطاطی، تاتر خیابانی با موضوع خطرات و آسیب‌های مصرف مواد مخدر اجرا و ورزشکاران باستانی شهر محلات نیز به اجرای ورزش سنتی و زوخانه‌ای پرداختند.

 

سرهنگ دوم پاسدار علی مطلبی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات در حاشیه برگزاری این جشنواره در گفتگو با خبرنگار ما گفت: یکی از طرح های سازمان بسیج، ایجاد و فعال سازی قرارگاه جواد الائمه(ع) با هدف توجه به حاشیه شهرها و آسیب‌های اجتماعی ست و این قرارگاه نیز به منظور دیده شدن و توجه بیشتر مسئولین به مناطق حاشیه‌ای شهر محلات ایجاد شد. 

 

وی ادامه داد: طی جلسات متعدد با مسئولین شهرستان مقرر شد به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در منطقه کوی حجت(عج) شهر محلات که از مناطق حاشیه ای شهر است جشنواره‌ای فرهنگی با محوریت قرارگاه جواد الائمه(ع) برگزار شود.

 

مطلبی همچنین افزود: از آنجایی که معمولا برنامه‌های ملی مذهبی و جشنواره‌ها در مرکز شهر برگزار می‌شوند و در حاشیه شهر شاهد برنامه‌ای نبودیم به منظور جلب نظر مسئولین و مردم برای اولین بار یک جشنواره فرهنگی با رویکردی اجتماعی در منطقه کوی حجت(عج) شهر محلات برگزار شد و امیدواریم با توجه به استقبال خوب مردم منطقه در آینده نیز شاهد برگزاری جشنواره و برنامه‌های ملی و مذهبی شهرستان در این منطقه نیز باشیم.

 

گزارش تصویری جشنواره فرهنگی کوی حجت(عج) را اینجا ببینید.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, جشنواره فرهنگی, قرارگاه جواد الائمه, سپاه ناحیه محلات, شهرستان محلات, شهر محلات, مناطق حاشیه ای, آسیب های اجتماعی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *