آغاز طرح سنجش سلامت دانش آموزان در محلات/ پیش بینی سنجش 1470 دانش آموز و نوآموز در شهرستان محلات

11 تیر 1396 کد خبر : 988617815 | بازدید : 1289

طرح سنجش سلامت دانش آموزان از 10 تیر ماه در این پايگاه‌ آغاز شده به طوري که امسال پیش بینی می‌شود بیش از 1470 دانش آموز و نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در قالب اين طرح مورد ارزيابي و سنجش قرار ‌گيرند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي اموزش وپرورش شهرستان محلات, صبح امروز شنبه 10 تیر ماه حسن شمس مدیر آموزش و پرورش به همراه اسدلله بهرامی کارشناس آموزش ابتدایی و محمد کمالی کارشناس روابط عمومی از پایگاه سنجش دانش آموزان و نوآموزان شهر محلات بازدید کردند.

 

حسن شمس در جريان بازديد از روند اجراي طرح سنجش سلامت در دبستان حسین مجد محلات اظهار کرد: طرح سنجش سلامت دانش آموزان از 10 تیر ماه در این پايگاه‌ آغاز شده به طوري که امسال پیش بینی می‌شود بیش از 740  دانش آموز بدو ورود به دبستان در قالب اين طرح مورد ارزيابي و سنجش قرار ‌گيرند.

 

شمس با بيان اينکه دانش آموزان تا اواسط مردادماه در قالب اين طرح از لحاظ قد، وزن، شنوايي، بينايي، دندان، آزماینده تحصیلی، هوش و ساير استعدادها مورد سنجش قرار مي‌گيرد، از همکاري مسؤولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد در بهترين شرايط دانش‌آموزان از لحاظ روحي، رواني، عاطفي و با آمادگي کامل وارد مدرسه شوند.

 

وی افزود : این طرح در شناخت سلامت روانی و جسمی دانش‌آموزان و پیشرفت تحصیلی و تربیتی آنان در آینده می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد و هدف از اجرای آن کمک به بهبود کیفی و یادگیری نوآموزان می باشد.

 

مدیر آموزش و پرورش افزود: ثبت نام این طرح به صورت اینترنتی در مدارس انجام می‌شود و روزانه 28 نفر در این پایگاه نوبت دهی و از لحاظ آمادگی تحصیلی، شنوایی، بینایی و معاینات بهداشتی اولیه سنجش و برای انجام معاینات تکمیلی و واکسیناسیون به پایگاه های سلامت سطح شهر که پرونده الکترونیکی خانوار در آنها موجود است ارجاع داده خواهند شد.

 

وی در پایان تصریح کرد پایگاه سنجش در شهر محلات تا 7 مرداد ماه دایر خواهد بود و سپس سنجش نوآموزان شهر نیم‌ور و روستاهای اطراف از جمله لریجان، نخجیروان، محمد آباد و گلچشمه در پایگاه سنجش شهر نیم‌ور انجام می‌شود.

 

خاطر نشان می شود بعد از اتمام سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان طرح سنجش نزدیک به 730 نوآموز پنج سال تمام بدو ورود به پیش دبستانی آغاز خواهد شد.
تگها: صبح محلات, آغاز, طرح, سلامت, پیش بینی, سنجش, دانش آموز, نوآموز

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *