خطیب جمعه محلات؛

برخی با برداشت گزینشی از زندگی شهید بهشتی وی را سازش کار معرفی می‌کنند/قوه قضائیه آماج حملات عده‌ای خاص

9 تیر 1396 کد خبر : 988617783 | بازدید : 1406

صبح محلات_امام جمعه موقت محلات با اشاره به جمله معروف و مواضع روشن شهید بهشتی در مقابله با آمریکا گفت: امروز عده‌ای به دنبال تحریف شهید بهشتی هستند و با برداشت شخصی و گزینشی از زندگی شهید بهشتی و شهید مطهری، آنها را سازشکار معرفی می‌کنند.

  

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه موقت شهر محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به هفت تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش گفت: ۷ تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران واقعی امام خمینی(ره) در عملیات تروریستی منافقین است و متاسفانه امروز عده‌ای به دنبال تطهیر چهره منحوس منافقین هستند.

 

وی ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری عده‌ای به دنبال جابجایی جلاد و شهید هستند و همه باید بدانند این افراد از این اقدام چه به دست خواهند آورد و آیا باید با کسانی که دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر و تعدادی از سران این کشور را به شهادت رساندند مذاکره می‌کردیم؟

 

 

برخی با برداشت گزینشی از زندگی شهید بهشتی وی را سازش کار معرفی می‌کنند

سلیمی با اشاره به جمله معروف و مواضع روشن شهید بهشتی در مقابله با آمریکا اظهار کرد: شهید بهشتی در طول زندگی مظلوم بود و امروز نیز مظلوم است و امروز عده‌ای به دنبال تحریف شهید بهشتی هستند و با برداشت شخصی و گزینشی از زندگی شهید بهشتی و شهید مطهری، آنها را سازشکار معرفی می‌کنند.

 

خطیب جمعه محلات تصریح کرد: شهید بهشتی‌ها و شهید مطهری‌ها از ارکان انقلاب اسلامی بودند و منافقین را شناسایی و معرفی کردند و اگر اهل سازش بودند هرگز در آتش خشم منافقین نمی‌سوختند.

 

قوه قضائیه بدون توجه به حملات عده‌ای خاص مبارزه با مفاسد دانه درشت را در دستور کار داشته باشد

امام جمعه موقت محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره پشت سر گذاشتن هفته قوه قضائیه و همچنین اشاره به آمار بالای پرونده‌های موجود در دستگاه قضایی گفت: امروز ورودی پرونده به محاکم قضایی بسیار بالا و عجیب است و در همین شهرستان محلات نیز ۱۸ هزار پرونده تشکیل شده است که بسیاری از آنها را می توان به راحتی بدون مراجعه به محاکم قضایی حل و فصل کرد. این در حالیست که این حجم بالا از پرونده سرعت رسیدگی را کاهش خواهد داد.

 

وی همچنین با اشاره به هجمه برخی جریانات به قوه قضائیه بیان کرد: قوه قضائیه امروز آماج حملات عده‌ای خاص است گویا این عده زخم خورده قوه قضائیه هستند. قوه قضائیه با فساد به صورت جدی در هر سطحی برخورد کند مخصوصا مفسدان دانه درشتی که با قدرت‌ها در ارتباط هستند.

 

ضعف در مراکز تصمیم گیری فرهنگی دلیل فرمان آتش به اختیار رهبری بود

 

سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفسیر رهبر از فرمان آتش به اختیار خود در خطبه‌های نماز عید فطر گفت: عده ای افراد با بازی سیاسی بیانات رهبری را به ایجاد هرج و مرج تشبیه کردند و برخی با برنامه ریزی برای فرار از پاسخگویی دست به سلسله اقداماتی خاص زدند و آنها را با فرمان آتش به اختیار رهبر گره زدند.

 

خطیب جمعه محلات افزود: رهبری از مجموع کارهای فرهنگی راضی نیستند و اختلال در مراکز تصمیم گیری فرهنگی دلیل صدور فرمان آتش به اختیار از طرف رهبر بود و در این میان کار تمیز فرهنگی لازم است و نباید اجازه دهیم این بیانات رهبری تحریف شود.


وی تولید محصولات فرهنگی ناباب و ناسالم را از سم مهلک سخت‌تر دانست و بیان کرد: همه باید بدون بهانه گیری کار کنیم و همه باید وارد عرصه کار فرهنگی سالم شوند. آتش به اختیار یعنی استفاده از همه امکانات و ظرفیت‌ها، در زمینه تولید، مصرف و اقدام فرهنگی است و در این میان تماشاچی بودن اشتباه است.


اقدامات خباثت بار آمریکا ناقض برجام است/قوانین مورد نیاز برای مقابله با بد عهدی آمریکا در دسترس دولت قرار دارد

امام جمعه موقت شهر محلات در بخش دیگری از سخنان خود تصویب تحریم‌های جدید با نام مادر تحریم‌ها در سنای آمریکا و مصادره ساختمان بنیاد علوی ایران در آمریکا با حکم یک دادگاه و اجرایی شدن حکم ممنوع الورودی اتباع ایرانی به آمریکا بخشی از اقدامات خباثت گونه آمریکا دانست و بیان کرد: بنا بود بعد از برجام آمریکایی‌ها رفتارهای خود را بر اساس حسن نیت ساماندهی کنند ولی متاسفانه شاهد چنین اقداماتی نبودیم.

 

وی ادامه داد: عده‌ای خوش بین فکر می‌کردند آمریکا را می‌توان رام کرد و این در حالی بود که عضو تیم مذاکره کننده آمریکا اعتراف کرد برجام با همان تحریم‌های اولیه نقض شد.

 

امام جمعه محلات با اشاره به بندهای نقض شده در مقدمه و پیوست‌های برجام گفت: عده‌ای از آقایان تازه اعلام می‌کنند در حال بررسی نقض یا عدم نقض برجام هستیم. همه باید بدانند این نحوه پاسخگویی و عدم ایستادگی در مقابل دشمن آنان را بیشتر از گذشته تحریک می‌کند.

 

سلیمی با اشاره به تصویب چندین قانون مناسب برای مقابله با بدعهدی‌های آمریکا در مجلس گفت: در حالی که برای مقابله با بدعهدی‌های آمریکا در برجام مصوبات خوبی وجود دارد عده‌ای با وقت کشی به دنبال تصویب مصوبه‌ای جدید پس از تعطیلات مجلس هستند و این فرصت سوزی است.

 

بازگشت ایران به اوج فعالیت‌های هسته‌ای زمان بر است

وی تصریح کرد: در حالی که در زمان مذاکرات عده‌ای بازگشت ایران به فعالیت‌های هسته‌ای را سریع می‌دانستند امروز شاهد هستیم برای راه اندازی مجدد سایت هسته‌ای فردو ۳ سال و برای باز طراحی راکتور اراک ۷ تا ۸ سال زمان نیاز است.

 

سلیمی با اشاره به بد عهدی‌های متعدد آمریکا در برجام بیان کرد: عده‌ای هنوز در مقابل بدعهدی آمریکا خواستار ادامه برجام با اروپایی‌ها هستند. این در حالی است که به اعتراف خود آنها اروپا بدون اجازه آمریکا هیچ کاری نخواهد کرد و عده‌ای در مقابل تمامی اقدامات آمریکا تنها پاسخ‌های دیپلماتیکی میدهند که از آنها چندین برداشت می شود.

 

انشاالله پس از آزاد سازی موصل روزی شاهد ازاد سازی بیت المقدس باشیم

امام جمعه موقت محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: ملت ایران همان ملتی است که از ابتدایی ترین روزهای انقلاب بارها و بارها با ایستادگی خود آمریکا را تحقیر کرده است و باز نیز چنین کاری خواهد کرد و امروز در حالی شاهد آزاد سازی موصل هستیم که در گذشته آزاد سازی حلب و خرمشهر را شاهد بودیم و ان شاءالله روزی حزب الله لبنان، حشد الشعبی عراق و سوریه و نیروی مقاومت بسیج بیت المقدس را آزاد خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ی




تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, امام جمعه موقت محلات, آزاد سازی موصل عراق, آزاد سازی بیت المقدس, بد عهدی آمریکا, نقض برجام, مظلومیت شهید بهشتی, تحریف شخصیت شهید بهشتی, تحقیر آمریکا, آتش به اختیار, هرج و مرج, فعالیت فرهنگی, مبازره با مفاسد دانه درشت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *