نحوه توزیع بودجه سالانه به محلات ناعادلانه است/برای اصلاح بودجه شهرستان پایه بودجه باید اصلاح شود

5 تیر 1396 کد خبر : 988617736 | بازدید : 465

صبح محلات_فرماندار شهرستان محلات گفت: توزیع بودجه در استان براساس پایه‌هایی است که درسال‌های گذشته به شکلی بد و ناعادلانه شکل گرفته انجام می‌شود و در همین راستا اعتراض خود به نحوه توزیع بودجه را به مقامات استانی اعلام و خواستار تقویت پایه بودجه شهرستان هستیم.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات در حاشیه نماز عید فطر با اشاره به اعتراض امام جمعه و نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی به نحوه و میزان بودجه توزیعی در استان در جمع خبرنگاران گفت: توزیع بودجه در استان براساس پایه‌هایی است که درسال‌های گذشته شکل گرفته و در هر سال تنها درصدی به آن اضافه میشود و این پایه در گذشته بد و ناعادلانه شکل گرفته و این اختلاف بودجه درسال‌های مختلف خود را نشان داده و امسال نیز مشهودتر بوده است.

 

وی ادامه داد: با وجود افزایش 50 درصدی بودجه استان، سهم افزایش بودجه در شهرستان محلات اندک و چیزی در حدود 15 درصد بوده که البته عمده افزایش بودجه استان مربوط به 2درصد نفت و گاز و مناطق محروم با 100 درصد تخصیص است که شامل حال شهرستان محلات نشده و بر مبانی همین تصمیم گیری، بودجه شهرستان ضعیف است.

 

زینی وند با اشاره به اعتراض مسئولین شهرستان به نحوه توزیع و تخصیص بودجه در استان گفت: ما هم اعتراض خود به نحوه توزیع بودجه در شورای برنامه ریزی استان، به سازمان مدیریت و به  استانداری  منعکس کردیم و مسئولین نیز قول کمک و جبران کمبود بودجه شهرستان در سر جمع اعتبارات استانی و در ردیف بودجه ارتقاء زیر ساخت‌ها را  به شهرستان داده اند.

 

فرماندار شهرستان محلات در خاتمه با تاکید بر ضعیف بودن بودجه شهرستان خاطر نشان کرد: ما به جد خواستار تجدید نظر کلی استان بر پایه بودجه شهرستان هستیم تا شهرستان محلات بتواند به حق اصلی خود برسد که البته موضوع تقویت پایه بودجه شهرستان دارای مولفه‌هایی از پیش تعیین شده است که خود استان می‌تواند آنرا بهبود ببخشد.

 

 

انتهای پیام/ی 

 
تگها: صبح محلات, فرماندار شهرستان محلات, توزیع ناعادلانه بودجه, بودجه شهرستان محلات, اعتراض به مسئولین استانی, پایه ضعیف بودجه شهرستان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *