آمریکا با وضع تحریمهای جدید چهره سیاه خود را نمایان کرد/کشور برای عبور از شرایط جدید نیازمند انسجام است

27 خرداد 1396 کد خبر : 988617570 | بازدید : 8119

صبح محلات_نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها موضوع تحریم‌های جدید و ناامن سازی داخل کشور را به اشکال مختلف با هم به پیش میبرند و همه باید بدانند میان احزاب مختلف آمریکا در شیوه حکومت داری هیچ تفاوتی نیست و کشور برای عبور از شرایط جدید نیازمند انسجام به معنی استفاده از همه سلایق، ظرفیت‌ها و نیروهای کشور است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت السلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان محلات ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت علی(ع) گفت: حضرت علی(ع) به واسطه ظلم‌هایی که در حق ایشان شد اولین مظلوم بود و به گواه اسناد و سخنان موجود از حضرت علی(ع) ایشان در میان یاران خود نیز مظلوم بود.

 

وی ادامه داد: حضرت علی(ع) در خطبه 27 نهج البلاغه با گلایه از دوستان و یاران آنان را همانند کودکی فاقد تحلیل معرفی می‌کند و اعمال و سخنان آنها را باعث تمسخر خود از جانب دشمن می‌داند.

 

 

تلاش دشمن برای ایجاد خلل در تحلیل‌های عوام و خواص جامعه

 

سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد:‌ دشمن در کمین است و تلاش می‌کند در تحلیل‌های ما ایجاد خلل کند و مقام معظم رهبری در سخنان متعدد خود در ماه مبارک رمضان عرصه‌های متعددی از تلاش دشمن برای ایجاد خلل در تحلیل‌ها را بیان کردند.

 

این نماینده مجلس افزود: یکی از مسائل ایجاد دو گانگی در جامعه بود که رهبری در این خصوص تذکرات لازم را بیان کردند و پیشرفت و توقف، استقلال سیاسی و وابستگی، اعتماد به نفس و انفعال بخشی از دوگانه هاست که برخی با سوء استفاده از آن قصد ضربه زدن به کشور را دارند.

 

سلیمی همچنین تصریح کرد: بحث مهم دیگر رهبری وابستگی منافع ملی به هویت ملی بود چرا که هویت ملی ما نشات گرفته از اسلامی بودن، عمق تاریخی و انقلابی بودن است و متاسفانه بسیاری از تصمیمات نیز بر همین اساس گرفته می‌شود. 

 

 

واقعیت گرایی و آرمان گرایی با یکدیگر در تضاد نیستند

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، سومین موضوع مورد تاکید رهبری در دیدارهای رمضانی را آرمان گرایی و واقعیت گرایی دانست و اظهار کرد: برخی تصور می‌کنند واقعیت گرایی با آرمان گرایی در تضاد است حال آن که در آرمانگرایی باید واقعیات را ببینیم و اگر واقعیات کشور یعنی ظرفیت‌ها و توانایی‌های کشور را ببینیم با مشکل مواجه نخواهیم شد و متاسفانه امروز برخی از مسئولین آرمان‌ها را رها کرده در جلسات خود گفته‌اند آرمان حکومت اسلامی به پایان رسیده و باید به فکر تشکیل جامعه اسلامی باشیم.

 

وی در ادامه، تببین گفتمان انقلاب اسلامی را یکی دیگر از مباحث مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر دانست و گفت: متاسفانه در بحث گفتمان انقلاب اسلامی در حال حاضر به صورت جزیره‌ای در حال فعالیت هستیم و برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی باید به مولفه‌های آن یعنی استقلال، آزادی، نقش مردم در حکومت و مبارزه با نظام سلطه توجه کنیم.

 

سلیمی تصریح کرد: تکیه بر گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه کنونی لازم است و همه باید بدانند استقلال با آزادی و آزادی با استقلال و حتی آزادی با مبارزه با نظام سلطه در تضاد نیست.

 

 

رفتارهای انقلابی را به بهانه اختلاط انقلابی گری و افراطی گری رها نکنیم

 

این نماینده مجلس یکی از مولفه های گفتمان انقلاب اسلامی را انقلابی گری دانست و بیان کرد: نمی‌توانیم به بهانه مخلوط شدن انقلابی گری و افراطی گری از رفتارهای انقلابی دور شویم و باید دقت کنیم که نباید سخنان رهبری تضعیف و کنار گذاشته شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود در واکنش به تحریم‌های جدید سنای آمریکا گفت: آمریکایی‌ها موضوع تحریم‌های جدید و ناامن سازی داخل کشور را به اشکال مختلف با هم به پیش میبرند.

 

 

آمریکا با وضع تحریمهای جدید چهره سیاه خود را نمایان کرد/دشمن در بحث نا امن سازی کشور برنامه های فراوانی دارد

 

وی ادامه داد: در بحث ناامن سازی داخل کشور، دشمنان نقشه‌های فراوانی داشتند که با نقش آفرینی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بخصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اطلاعات بسیاری از آنها خنثی شد و در بحث حمله به مجلس نیز طراحی 2 ساله و با پشتیبانی فراوان منجر به این عملیات نا موفق شد.

 

سلیمی همچنین با اشاره به ایجاد شرایط جدید پس از استقرار دولت ترامپ در آمریکا گفت: متاسفانه ما در برخی جاها به دشمنان اطمینان کردیم و دشمن نیز با سوء استفاده از اعتماد بیش از اندازه ما و همچنین سوء استفاده از نکات منفی موجود در برجام شرایط کنونی را به کشور تحمیل کرد.

 

 این نماینده مجلس تصریح کرد: در حالی که عده‌ای برجام را وحی منزل و سخن گفتن درباره آن را جایز نمی‌دانستند و عجله برخی از مسئولین در مسئله برجام باعث شرایط تحریمی جدید از طرف آمریکا شده است و برای مقابله با این شرایط باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم.

 

 

کشور برای عبور از شرایط جدید نیازمند انسجام است

 

 نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خاتمه خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها با وضع تحریم‌های جدید چهره سیاه خود را نشان دادند و از طرف‌های اروپایی‌ها مذاکرات هسته‌ای نیز توقعی نیست و همه باید بدانند میان احزاب مختلف آمریکا در شیوه حکومت داری هیچ تفاوتی نیست و کشور برای عبور از شرایط جدید نیازمند انسجام به معنی استفاده از همه سلایق، ظرفیت‌ها و نیروهای کشور است.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نماینده مردم محلات در مجلس, افراطی گری, انقلابی گری, رهبر انقلاب, برجام, تحریم های جدید سنای آمریکا, ناامن سازی داخل کشور, علیرضا سلیمی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *