فرماندار محلات؛

افزایش 15 درصدی اعتبارات دولتی شهرستان محلات/مدیران شهرستانی برای جذب اعتبارات ملی و استانی توسعه زیر ساختها تلاش کنند

25 خرداد 1396 کد خبر : 988617540 | بازدید : 1642

صبح محلات_فرماندار محلات گفت: علیرغم افزایش 50 درصدی بودجه عمومی استان، شهرستان محلات تنها شاهد رشد 15 درصدی اعتبارات خود بود.

 

 

علی زینی وند فرماندار محلات در گفتگو با خبرنگار صبح محلات با اشاره به تخصیص مرحله اول اعتبار دستگاه‌های اجرایی شهرستان گفت: در سال‌های گذشته به واسطه تاکیدات مقام معظم رهبری روی موضوع اقتصاد، تمرکز بودجه‌ها و اعتبارات دولتی به سمت نقاط آسیب بخصوص مباحث اقتصاد بوده است.

 وی ادامه داد: مباحث اقتصادی و همچنین معیشتی در راس نقاط آسیب کشور است و باید با توجه به پتانسیل‌های معطل مانده کشور در راستای رفع مشکلات اقتصادی گام برداریم.

زینی وند با اشاره به شعار سال و قرار گیری تولید و اشتغال به عنوان دو رکن اصلی در کنار اقتصاد اظهار کرد: با توجه به شعار سال جهت گیری کشور مشخص است ولی متاسفانه پایه اعتبارات شهرستانی ضعیف است و با آن نمی‌توان تغییرات اساسی  ایجاد کرد و این میزان اعتبار مشکل خاصی را حل نمی‌کند.

فرماندار محلات، افزایش 50 درصدی بودجه استان را قابل توجه دانست و گفت: با توجه به افزایش 50 درصدی بودجه استان، شاهد افزایش قابل توجه اعتبارات شهرستان نبودیم و عمده دلیل آن نیز افزایش بودجه استان در برخی از شاخصه‌هایی همانند 2 درصد نفت و گاز بوده که تنها شامل سه شهرستان استان شد و شامل شهرستان محلات نمی‌شود.

وی همچنین با اشاره به قول مساعد مسئولین استانی گفت: در جلسات استانی نهایت تلاش برای افزایش بودجه صورت گرفت و مطالبات شهرستان نیز لحاظ شد و خود دستگاه‌ها شهرستانی نیز باید تلاش کنند از اعتبارات استانی و ملی دستگاه‌های مرکزی خود بهره برداری کنند.

زینی وند با اشاره به کاهش بودجه شهرستان به واسطه موضوع بودجه تجهیزاتی شهرستان‌ها گفت: معتقد هستم ادارات شهرستان باید یک بار برای همیشه تجهیز شوند و این در حالیست که بسیاری از ادارات شهرستانی در خصوص تجهیزات اداری اولیه خود همانند خودروی اداری در مضیقه هستند و امکانات کار نیز نقش بسزایی در پیشبرد اهداف دارد. 

فرماندار محلات همچنین با اشاره به محدود بودن اعتبارات شهرستانی بیان کرد: عملکرد ادارات در تخصیص بودجه و اعتبارات بسیار مهم است و در ادامه راه در جلسات بعدی ضمن بررسی عملکرد دستگاه‌ها شاهد جابجایی اعتبارات خواهیم بود و این در حالیست که وضعیت تخصیص‌ اعتبارات در سال جاری نسبت به سالهای گذشته بهتر خواهد بود و دستگاه‌ها می‌توانند به صورت ابتکاری با تجمیع ردیف بودجه‌های خود در راستای حل یکی از مشکلات، گامی رو به جلو بردارند. 

وی در خصوص میزان افزایش بودجه شهرستان در سال جاری نیز اظهار کرد: اعتبارات دولتی شهرستان از حدود 70 میلیارد ریال سال گذشته به 90 میلیارد ریال در سال جاری افزایش پیدا کرده، اما علارغم افزایش 50 درصدی بودجه کل استان، بودجه شهرستان در مرحله اول حدود 15 افزایش داشته و تمرکز این اعتبار نیز بر روی زیر ساختهای تولید و اشتغال خواهد بود.

زینی وند، گرشگری، گل و گیاه، توسعه شهرک‌های صنعتی و صنایع جانبی صنعت سنگ را مهمترین زیر ساختهای شهرستان دانست و افزود: در حوزه‌های استانی و ملی اعتبارات خوبی در زمینه ارتقاء زیر ساخت‌های توسعه در نظر گرفته شده است و به روسای ادارات تاکید شده تا پروژه‌های در راستای توسعه زیر ساخت‌های شهرستان را تعریف و تلاش کنند تا بتوانیم از اعتبارات ملی و استانی نیز بهره برداری کنیم.

فرماندار شهرستان محلات در خاتمه با تاکید بر توزیع هدفمند اعتبارات در سطح شهرستان خاطر نشان کرد: در ماه‌های آتی بر اساس ارزیابی عملکرد ادارات، شاهد تغییر و جابجایی در اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در راستای عملکرد و برنامه‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, فرماندار محلات, اعتبارات دولتی, تخصیص بودجه, افزایش 15 درصدی بودجه شهرستان, توجه به زیر ساختهای توسعه, اشتغال, تولید, گردشگری محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *