جلسه ستاد ثبت نام دانش آموزان آموزش و پرورش محلات تشکیل شد

22 خرداد 1396 کد خبر : 988617459 | بازدید : 1599

جلسه ستاد ثبت نام دانش آموزان با حضور مدیر آموزش و پرورش و اعضا در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومي اموزش وپرورش شهرستان محلات, حسن شمس مدیر آموزش و پرورش در اولین جلسه ستاد ثبت نام گفت: با توجه به بخشنامه وزارت آموزش و پرورش دبیری ستاد به معاون آموزشی سپرده شده است. وی افزود می بایست تمام اقدامات به گونه ای برنامه ریزی شود که ضمن تمرکز بر جریان ثبت نام سال تحصیلی با کم ترین مشکل آغاز شود. شمس ادامه مدارس حاشیه شهر از فضای فیزیکی خوبی برخوردار هستند که با تدبیر بیشتر اندیشده شده می توان از تراکم بیشتر در مدارس مرکزی شهر کاسته شود.

 

سعید جوادی معاون آموزشی از ارسال شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود در دستورالعمل ثبت نام به نحوی برنامه ریزی شده که مردادماه کار ثبت نام در مدارس به اتمام برسد و سازماندهی معلمان، کلاس بندی مدارس و تامین نیروی انسانی و برنامه ریزی برای شروع سال تحصیلی جدید در شهریور انجام شود و مدیران مدارس پروژه مهر را با جدیدیت بیشتری دنبال کنند.

 

این مقام مسئول افزود تغییرات اساسی در ثبت نام سال تحصیلی جدید، افزوده شدن سنجش نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی به مراحل ثبت نام است، این در حالی است که در سنوات گذشته تنها سنجش دانش آموزان برای ورود به دبستان صورت می گرفت.

 

جوادی با اشاره به مصوبات کمیته برنامه ریزی گفت تلاش می شود که رضایتمندی اولیا در امر ثبت نام جلب شود و در این راستا کروکی ثبت نام جهت نصب در تابلوی اعلانات مدارس تهیه شده و تنها دانش آموزان مناطق مشخص شده مجاز به ثبت نام در محدوده مشخص شده هستند. وی تصریح کرد ثبت نام هنرآموزان در هنرستان ها بدون اعمال محدودیت جغرافیایی صورت می گیرد.

 

معاون آموزشی گفت افراد لازم التعلیم فاقد مدارک هویتی با کارت حمایت تحصیلی که توسط وزارت کشور صادر می شود می توانند در مدارس تحصیل نمایند.

 

در این جلسه معصومه مسیحی کارشناس آمار و برنامه ریزی مصوبات کمیته برنامه ریزی در مورد تراکم و تعداد کلاس های قابل تشکیل در سال 96-97 را  با توجه به دستورالعمل ساماندهی مطرح کرد.

 

ایشان به فعال شدن امکان ثبت اطلاعات دانش آموزان ورودی پایه اول در همان سال تحصیلی 95-96 از ابتدای خرداد ۹۶ اشاره و عنوان نمود : دانش آموزانی که درسال 95-96 در پایه پیش دبستانی در سناد ثبت نام شده اند نیازی به ثبت اطلاعات مجدد در مدارس ابتدایی ندارند و پس ازطی مراحل سنجش و تائید مرحله نهایی مجاز به انتخاب پایه خواهد شد.                                                 

 

کارشناس آمار یادآورشد آخرین مهلت ثبت نام الکترونیکی سناد 31 مرداد ماه 96 می باشد.

 

 
تگها: صبح محلات, جلسه, ستاد, ثبت نام, دانش آموزان, آموزش و پرورش, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *