معلمین در کنار علم آموزی به تربیت دینی نسل آینده توجه کنند

19 اردیبهشت 1396 کد خبر : 988616956 | بازدید : 2356

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: معلمین باید در کنار علم آموزی به ترویج ارزشهای الهی و انسانی در دانش آموزان توجه کنند چرا که دشمنان در شرایط کنونی با استفاده از تهاجم فرهنگی به دنبال خدشه وارد کردن به ارزشهای انسانی و الهی هستند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در جمع بازنشستگان فرهنگی شهرستان محلات ضمن تبریک هفته معلم گفت: معلمین رسالت مهم تعلیم و تربیت نسل آینده را بر عهده دارند.

 

وی ادامه داد: برای ارزش گذاری هر چیزی از دو راه عقل و نقل  استفاده می‌شود، به عبارتی برای این که یک فضیلت ارزش گذاری شود گاهی اوقات از عقل، گاهی اوقات از آیات و روایات به عنوان نقل و گاهی نیز از هر دو استفاده می‌شود.

 

ربانی عدامه داد: علم و دانش از ضروریاتی ست که عقل به تنهایی آن را تایید می‌کند و کار نشر علم و تعلیم و تربیت کاری با ارزش است که بدون استناد به آیات و روایات تنها با عقل هم دارای ارزشی والایی است.

 

امام جمعه محلات همچنین عنوان کرد: با بررسی اجمالی مکاتب و ادیان به این نتیجه خواهیم رسید که، هیچ مکتب و دینی به اندازه اسلام به علم و دانش اهمیت نداده است و به گفته مفسرین، خلقت انسان اولین نعمت بوده و خداوند علم را به عنوان دومین نعمت در اختیار انسان قرار داده است و از همین آیات برداشت می‌شود که خداوند خود اولین معلم بوده است.

 

وی همچنین در دیدار با جمعی از معلمین و فرهنگیان شهرستان محلات ضمن بیان 20 عنوان از فضلیت‌های علم و عالم با استفاده از  کلمات قصار امیر المومنین علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) گفت: همانطور که از نام آموزش و پرورش معلوم است علم و دانش یک پایه تکامل انسان است و باید به جنبه های تربیتی نیز توجه شود چرا که شهید مطهری علم و ایمان را دو بال پرواز می‌داند.

 

ربانی ادامه داد: در کنار علم باید ایمان وجود داشته باشد و در شرایط کنونی که دشمنان در تلاش هستند با استفاده از تهاجم فرهنگی به ارزشهای والای انسانی و الهی خدشه وارد کنند، کار شما معلمین در راستای ترویج و نهادینه کردن ارزش‌های الهی و اسلامی ارزشمند تر می‌شود. 

 

وی همچنین تصریح کرد: نباید حفظ ارزش‌های دینی و انسانی را وسیله ای برای حفظ حکومت و نظام اسلامی دانست چرا که مسئله سیاسی نیست بلکه حفظ ارزشهای انسانی یک رسالت بزرگ است و حفظ و اشاعه فرهنگ و ارزشهای انسانی نیز منحصر به دین و متولیان دینی نیست.

 

امام جمعه محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: ما به عنوان معلم باید حضور و مشارکت اجتماعی را به دانش آموزان بیاموزیم و همه باید نسبت به رخداد های اجتماعی حساسیت و دقت عمل داشته باشند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, علم آموزی, آموزش و پرورش, تربیت در کنار آموزش, هفته معلم, روز معلم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *