خداوند اولین معلم بشریت است/معلمی از صفات خداوند است

13 اردیبهشت 1396 کد خبر : 988616892 | بازدید : 3082

صبح محلات_امام جمعه نیم ور گفت: طبق آیات قرآن خداوند به واسطه آموزش علم و حکمت به انسان‌ها اولین معلم بشریت است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام تقی لطفی، امام جمعه شهر نیم ور نیز در مراسم نمادین سپاس معلم این شهر که در مدرسه خیر ساز اشرف سادات حسینی برگزار شد با اشاره به آیات قرآن گفت: خداوند به واسطه آموزش قرآن و آموزش علم و حکمت به انسان‌ها اولین و بزرگترین معلم است و تجلیل از معلم، تجلیل از خداوند است چرا که خداوند خود اولین معلم بشریت است.

 

 

وی ادامه داد: انبیاء و پیامبران الهی بعد از خداوند در جایگاه دوم معلم عالم قرار می‌گیرند چرا که به گفته پیامبر اسلام، وی در مقام یک معلم مبعوث شده است.

 

لطفی معلمی را شغل ندانست و بیان کرد: معلمی یک رسالت است چرا که حضرت امام(ره) می‌فرماید معلم امانت دار انسان‌هاست و معلمین با جایگاه رفیعی که در اعتقادات دینی و مذهبی ما دارند باید قدر جایگاه خود را بدانند.

 

امام جمعه شهر نیم ور همچنین بیان کرد: دین اسلام ارزش بالایی برای علم در نظر گرفته است چرا که ارزش انسان به علم اوست و از نظر قرآن ملاک برتری انسان علم است و با ارزش ترین مردم کسی ست که علمش بیشتر باشد و در مکتب اسلام و قرآن علم جایگاه بسیار بالایی دارد.

 

وی، رسالت علم آموزی و آموزش را بسیار بالا دانست و بیان کرد: آموزش و پرورش رسالتی بزرگ در راستای تربیت نسل آینده دارند و باید در راستای تذکیه نفس دانش آموزان برنامه ریزی و حرکت کنند.

 

امام جمعه شهر نیم ور در خاتمه با اشاره به شعار سال خاطر نشان کرد: متون درسی در آموزش و پرورش باید جوابگوی نیازهای آینده ما باشد و دانش آموزان باید به سمت مهارت آموزی حرکت کنند و از حفظیات دور شوند چرا که توجه به مهارت نیاز امروز جامعه ماست.

 

 

معلمی از صفات خداوند است

 

حجت الاسلام حمیدرضا عبدالحسینی رئیس دفتر امام جمعه شهر محلات صبح امروز در آیین نمادین سپاس معلم شهر محلات در هنرستان دخترانه دکتر حسابی شهر محلات ضمن تبریک هفته گرامی داشت مقام معلم با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم گفت: اگر یک نفر به دست شما هدایت شود و راه رستگاری را پیدا کند، بهتر است برای شما از گران بهاترین کالاها.

 

 

وی ادامه داد: امام محمد باقر(ع) در خصوص جایگاه رفیع علم آموزی می‌فرماید "معلمی که دیگران، از دانش او بهره مند شوند بهتر است از 70 هزار عابد است" چرا که عابد تنها برای رستگاری خود تلاش می‌کند اما معلم برای هدایت جامعه و مردم تلاش می‌کند.

 

عبدالحسینی، خداوند خود بزرگترین معلم معرفی و بیان کرد: طبق آیات قرآن، خود خداوند به انسان‌ها علم می‌آموزد و معلم واقعی، معلمی است که دانش آموزان خود را خیر بیاموزد و آنها را به راه خداوند هدایت کند.

 

رئیس دفتر امام جمعه شهر محلات همچنین با اشاره به روایتی از حضرت علی در مورد جایگاه علم و معلم گفت: "همه افراد دوست دارند از آنها به عنوان عالم و جوینده علم یاد شود چرا که جهل و نادانی از ابتدا مورد قبول هیچ کس نبوده است و دوری از جهالت و علم آموزی برای همه افتخار است.

 

وی تصریح کرد: معلمین باید به دانش آموزان خود خیر بیاموزند و به آنها بها دهند چرا که همین دانش آموزان می‌توانند در آینده سرنوشت جامعه را تغییر دهند.

 

لازم به ذکر مراسم نمادین سپاس معلم پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولین شهرستان محلات در دو مدرسه دکتر حسابی و اشرف سادات حسینی با تجلیلی از تعدادی از معلمین برگزار شد.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, سپاس معلم, روز معلم, تجلیل از مقام معلم, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *