اولین شورای اداری سال جاری شهرستان محلات برگزار شد

27 فروردین 1396 کد خبر : 988616681 | بازدید : 2032

صبح محلات_ اولین جلسه شورای اداری شهرستان محلات در سال 96 با تاکید مسئولین شهرستانی بر تحقق اقتصاد مقاومتی, تولید و اشتغال در عمل و تلاش برای حضور پر شور مردم در عرصه انتخابات برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، علی زینی وند، فرماندار شهرستان محلات در اولین جلسه شورای اداری شهرستان محلات در سال 96 گفت: روند فعلی برگزاری جلسات شورای اداری را مناسب نمیدانم و به نظر میر‌سد یکی از روش برگزاری جلسات شورای اداری در سال جدید می‌تواند ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های موفق توسط مسئولین دستگاه‌ها باشد.

وی ادامه داد: جلسات شورای اداری باید جلساتی با مصوبات کاربردی و با هدف تغییر در سیستم‌های اداری باشد و این امر نیازمند ایجاد تغییرات ساختار به منظور کارا‌تر کردن جلسات است.

زینی وند، سال 95 را سال همراه با سختی دانست و افزود: چشم انداز سال جدید روشن و تکلیف ما نیز به عنوان مسئولین اجرایی شهرستان روشن است و همان طور که در جلسه پایان سال 95 نیز عنوان کردم، همه ما مسئولیم و خود باید بخوبی به وظایف قانونی خود عمل کنیم و نباید از دیگران انتظار داشته باشیم مکمل کار ما باشند.

فرماندار شهرستان محلات، جلسه شورای اداری را جلسه‌ای برای تعیین سیاست‌های کلی، برنامه‌ریزی و مصوباتی در راستای اهداف معرفی کرد و افزود: در کمسیون های تخصصی اعضا باید با آمادگی و اطلاع از دستور جلسه حاضر شوند و حضور بدون عدم آمادگی قابل قبول نیست.

 

یکی از مهمترین نقاط ضعف کشور، ضعف در مدیریت است/ مدیران موضوع مدیریت صحیح در راستای شعار سال را در دستور کار خود قرار دهند

وی، ارائه برنامه و حل مشکلات در حوزه‌های کوچیک شهرستانی را اثر بخش در ایجاد تغییرات در سطح کلان کشور دانست و بیان کرد: یکی از مهمترین نقاط ضعف کشور، ضعف در مدیریت است و شعار سال رهبری نیز در همین راستا ست و تمام مدیران باید موضوع مدیریت صحیح در راستای شعار سال را در دستور کار خود قرار دهند.

زینی وند ادامه داد: در تمامی کشورها سالانه نشستی برگزار می‌شود که رهبران کشورها راهبردهای سال پیش رو و نقاط ضعف سال قبل را بیان می‌کنند و پس از آن تمامی امکانات کشور در آن سال در راستای تحقق شعار سال بسیج می‌شود.

فرماندار محلات با اشاره به شعار سال انتخابی از سوی مقام معظم رهبری گفت: شعار انتخابی برای سال از سوی مقام معظم رهبری بسیار دقیق و هوشمندانه بود و باید دقت کنیم در هیچ جای دنیا ساخت کارخانجات بزرگ و صنایع عظیم توانایی ایجاد اشتغال مطلوب را ندارد و برای تحقق اشتغال باید به دنبال راه اندازی صنایع خرد و کوچک باشیم.

 

عملکرد سیستم بانکی کشور در راستای اقتصاد مقاومتی را بسیار نا مناسب است/ هیچ رئیس جمهوری توان مقابله با این سیستم بانکی را نداشته است

وی افزود: در طول 4 ماه حضورم در شهرستان، هیچ یک از روسای بانک‌ها گزارشی از عملکرد خود نداده و علاوه بر آن، متاسفانه بانک‌ها با مردم نیز برخورد مناسبی ندارند و این امر به هیچ وجه قابل قبول نیست و اگر لازم شود به صورت اداره با آن‌ها برخورد خواهم کرد. 

زینی وند عملکرد سیستم بانکی کشور در راستای اقتصاد مقاومتی را بسیار نا مناسب دانست و اظهار کرد: در طول سال‌‎های قبل هیچ رئیس جمهوری توان مقابله با این سیستم بانکی را نداشته است و در مواردی هم بانک‌ها به منظور مشارکت در تولید با وثیقه های متعدد و سود بالا زندگی سرمایه گذاران را نابود کرده‌اند.

 فرماندار محلات تصریح کرد: آن چیزی که چین را به قول اقتصادی تبدیل کرده است استفاده از بنگاه‌های اقتصادی کوچک است، و همه مسئولین شهرستان باید تلاش کنند از ظرفیت‌های شهرستانی بهترین استفاده در راستای تحقق شعار سال را داشته باشیم.

 

 

اجازه ندهیم میدان انتخابات به میدان تاخ و تاز و بی اخلاقی تبدیل شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط انتخاباتی کشور گفت: نباید اجازه دهیم کشور میدان تاخ و تاز و بی اخلاقی شود و بایستی با سرلوحه قرار دادن سخنان رهبری با موقعیت‌های مختلف کشور برخورد کنید.

زینی وند افزود: در گذشته، 8 سال، تمام توان آرمان‌های کشور را پشت سر یک جریان بردیم و نتیجه آن امروز عدم توجه به سخنان و توصیه‌های مقام معظم رهبری ست.

 

قطعا دولت در 4 سال گذشته نواقصی داشته/کارهای خوب انجام شده را برای مردم بیان کنیم

فرماندار شهرستان محلات ضمن درخواست از مسئولین برای بیان حرف حق و منسفانه گفت: قطعا دولت در 4 سال گذشته نواقصی نیز داشته است اما باید کارهای انجام شده را نیز برای مردم بیان کنیم و این یک درخواست شرعی ست نه درخواستی برای تبلیغات انتخاباتی از طرف مدیران دولتی و اگر تورم با همان سرعت قبل پیش میرفت، امروز با یک کشور بهران زده مواجه بدویم و مدیران باید اقدامات خود دولت در حوزه بهداشت، کشاورزی و دیگر برنامه‌ها را برای مردم عنوان کنند.

وی ضمن درخواست از مسئولین ادارات و دستگاه‌های شهرستان برای شناخت اولویت‌های شهرستانی و حرکت در راستای بهرمندی مناسب از ظرفیت‌های شهرستان گفت: روسای ادارات هر طور می‌توانند در مقابل تصمیمات مقاومت کنند اما وقتی تصمیمی توسط اعضای جلسه مصوب و ابلاغ شد قطعا باید اجرایی شود.

 

مسکن در سال جاری تحرک خواصی نخواهد داشت/برای استفاده بهینه از ظرفیت معاون سنگ به فکر طرح های جایگزین باشیم

زینی وند، یکی از اولویت‌های و ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان را، حوزه سنگ دانست و بیان کرد: حوزه کاری سنگ، بصورت مستقیم با بحث مسکن در ارتباط است و با ارزیابی‌های صورت گرفته، در سال جاری نیز حوزه مسکن چشم انداز مناسبی را نخواهد داشت، چرا که املاک خالی از سکنه زیادی وجود دارد بنابر این برای رونق صنعت سنگ باید به سمت توسعه صنایع جانبی و صادرات پیش رویم.

فرماندار شهرستان محلات، بین المللی شدن نمایشگاه سنگ نیم ور را یکی از اقدامات مناسب برای ایجاد رونق در بحث صادرات سنگ دانست و بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات موثر در همین راستا، احداث منطقه ویژه اقتصادی سنگ در شهرستان است که علی رغم پیگیری‌های مکرر مسولین شهرستان و موافقت نسبی مسئولین در دولت، اجرایی شدن آن ژیشرفت چشم گیری نداشته است و به هیچ وجه قابل قبول نیست که اشخاصی حقیقی و یا حقوق مسئولیت اجرای آن را بر عهده بگیرند ولی هیچ اقدام مناسبی در این راستا مشاهده نشود.

 

شهرستان محلات دارای ظرفیت های اقتصادی چند استان است

وی شهرستان محلات را دارای ظرفیت اقتصادی برابر با چند استان دانست و گفت: شهرستان محلات در مباحث اقتصادی و اشتغال کمک کار کشور باشد و برای تحقق این امر ما مسئولین شهرستان باید به بخش تولید و سرمایه گذار کمک کنیم.

زینی وند، سازماندهی آبگرم، راه اندازی پژوهشگاه ملی سنگ به منظور برنامه ریزی برای باز تولیدی محصولات مختلف از سنگ را برخی دیگر از اولویت‌هاس شهرستان عنوان و افزود: شهرستان محلات در گذشته‌ای نچندان دور به عنوان یک باغ شهر بوده است و در این بحث نیز ظرفیت مناسبی وجود دارد که متاسفانه باغات به دلایل مختلف در حال نابودی هستند و همه مسئولین باید کمک کنند تا باغ شهر محلات مجددا احیا شود.

 

طرح پارک سرچشمه حمایت می‌کنم زیرا کار کارشناسی شده بوده است

فرماندار شهرستان محلات همچنین در خصوص عملیات عمرانی پارک سرچشمه گفت: بسیاری به من انتقاد می‌کنند چرا از پروژه حمایت یا دفاع می‌کنی و من نیز چون در این زمینه تخصص ندارم با استناد به سخنان مسئولین و متخصصان میگویم، کار صحیحی بوده و از آن نیز حمایت میکنم، چرا که کار کارشناسی است.

 

ادارات و نهادهای دولتی امکانات خود را در اختیار مجریان انتخابات قرار دهند

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه گفت: نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، به عنوان رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان بارها در سخنان خود بر رعایت مر قانون تاکید کرده‌اند و تعامل خوب هیئت‌های نظارت و هیئت اجرایی در شهرستان نوید شور و نشاط انتخاباتی ست.

 زینی وند ادامه داد: پیش برد برنامه‌های انتخاباتی شهرستان در برخی از زمینه‌ها پیشرفت خوبی داشته و بخشی از کار توسط همکاران ما در دادگستری و نیروی انتظامی انجام شد که این امر کمک شایانی به پیشرفت کار داشت.

 

مسئولین شهرستان با وجود سلایق سیاسی مختلف نباید جناحی عمل کنند

فرماندار محلات با اشاره به تفکرات و جناح بندی‌های مختلف در بین مسئولین شهرستانی و همچنین مسئولین هیئت‌های نظارت و اجرایی انتخابات گفت: ما مسئولین شهرستانی نباید جناحی عمل کنیم و ممکن است من به عنوان یک مسئول به شخصی تمایل داشته باشیم ولی این نباید باعث شود که به نحوی عمل کنم که دیگران متوجه نظر من شوند.

وی کسب هر نتیجه‌ای در انتخابات با مشارکت 70 یا 80 درصد را برای کشور مبارک دانست و افزود: اصل نظام و حاکمیت مشارکت بالای مردمی در انتخابات را مد نظر دارند و همه ما مسئولین نیز باید برای این مشارکت بالا برنامه ریزی و اقدام کنیم.

 

افزایش شعب ثابت اخذ رای در انتخابات پیش رو

زینی وند با اشاره به افزایش تعداد شعب ثابت اخذ رای در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: طبق ابلاغیه جدید در هر روستا باید دارای شعبه‌ای ثابت برای اخذ رای باشد و تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید در حوزه تامین ملزومات برگزاری انتخابات مشارکت کنند تا انتخابات بدون کوچکترین کمبودی برگزار شود. 

وی اختلاف سلایق سیاسی را به معنی عدم تعامل برای برگزاری انتخابات ندانست و بیان کرد: همه باید تلاش کنیم دایره مشارکت‌های مردمی در انتخابات افزایش یابد و باید به همه سخنرانان در دانشگاه‌ها اجازه سخنرانی داده شود مگر کسی که به حکم قانون ممنوع السخنرانی باشد.

زینی وند، رعایت قانون و چهار چوب‌های لازم با دریافت مجوز سخنرانی‌های تبلیغاتی را برای تمامی جناح های سیاسی لازم و ضروری دانست.

 

حق آبه محلات از قم رود در وزارت نیرو رسمیت پیدا کرده است

فرماندار شهرستان محلات در خاتمه ضمن درخواست از تمامی مسئولین شهرستانی برای پیگیری حل مشکلات مردمی خاطر نشان کرد: پیرو تصویب حق آبه شهرستان محلات از رودخانه قم رود در وزارت نیرو که با پیگیری های نماینده شهرستان محقق شد هنوز تصمینی مناسبی در این خصوص گرفته نشده است و در بازدیدهای میدانی به وضوح مشخص است برخی از شهرستان‌های مسیر حرکت آب بدون توجه به حق آبه شهرستان‌های خمین، محلات و دلیجان در حال استفاده از این آب هستند و به زودی در مکاتبه کارشناسی توسط مسئولین هر سه شهرستان شاهد بازگشت آب به جریان رودخانه قم رود خواهیم بود.

 

امام جمعه محلات؛

مشارکت حداکثری در انتخابات نقش بسزایی در تولید قدرت نرم برای کشور دارد/تولید و اشتغال از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی ست

در ادامه جلسه حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از ارکان اصلی هستند و همه ما مسئولین باید برای رفع موانع تولید سرمایه گذاران وارد عرصه شویم.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم، امنیت سرمایه گذاران تامین شود و واردات محصولات تولید داخل باعث گسترش، فرهنگ مصرف گرایی به جای فرهنگ تولید خواهد شد. 

ربانی با اشاره به در پیش بودن انتخابات اظهار کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات نقش بسزایی در تولید قدرت نرم برای کشور دارد و همه باید تلاش در جهت جلب مشارکت مردمی و حضور گسترده در پای صندوق های رای مشارکت داشته باشیم چرا که این حضور پشتوانه نظام است و بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

امام جمعه محلات همچنین تصریح کرد: عمل به قانون باید سرلوحه همه مسئولین شهرستانی باشد و باید مراقب باشیم حرکت ما دقیقا منطبق بر قانون و روی مرز قانون باشد.

ربانی همچنین در خصوص وضعیت باغات محلات گفت: یکی از مشکلات باغات محلات، موضوع مالکیت خصوصی است و به همین دلیل دست مسیولیت برای اقدامات مناسب در راستای حفظ این باغات بسته است.

وی خرده مالکی باغات به علت ورثه‌ای شدن را یکی دیگر از مشکلات عدم امکان دخالت مسئولین در امر حفظ و احیاء باغات دانست و بیان کرد: شاید یکی از راهکار برای حفظ باغات، تصویب قوانین الزام آور، برای احیاء توسط مالکان و یا تصاحب توسط نهاد‌های خدماتی باشد.

امام جمعه محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: تهیه بودجه برای تملک باغات و یک پارچه سازی آنها نقش بسزایی در راستای احیاء باغات دارد و مسئولین باید با پیگیری راه‌های موجود در راستای احیاء باغات تلاش کنند.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی؛

در بحث اقتصادی دشمن به دنبال دلسرد کردن مردم از نظام و انقلاب است

در بخش دیگری از اولین جلسه شورای اداری شهرستان محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال گفت: اعتقاد دارم همه مسئولین باید عنوان سال را جدی گرفته و تحت تاثیر اتفاقات زود گذر قرار نگیریم چرا که کشور به تحرک در زمینه اقتصادی نیازمند است.

وی ادامه داد: به فرموده رهبری در بحث اقتصادی دشمن به دنبال دلسرد کردن مردم از نظام و انقلاب است و اقتصاد مقاومتی می‌تواند علاوه بر حل مشکلات کشور باعث خنثی سازی توطئه دشمنان شود.

سلیمی، اشتغال را یکی از مشکلات اساسی کشور دانست و بیان کرد: اگر به دنبال پیشرفت و رفاه عممومی هستیم باید اقتصاد  مقاومتی را در عمل اجرایی کنیم چرا که کشور در مباحث اقتصادی نیازمند تحرک جدی ست.

 

زیر ساختهای اقتصاد مقاومتی فراهم است

این نماینده مجلس با اشاره به وجود 10 میلیون فارغ التحصیل جویای کار گفت: در بحث زیر ساخت‌های تحقق اقتصاد مقاومتی همانند راه، بنادر، سد، برق، پتروشیمی و منابع مالی و انسانی واقعا آماده هستیم و نمی‌شود به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی نفت را سرمایه‌ای بین نسلی دانست بیان کرد: در طول سال‌های اخیر فقط مصرف کننده نفت بوده‌ایم و این در حالی ست که باید از این منابع برای همیشه استفاده کنیم.

سلیمی مدیریت پویا، کارآمد و. انقلابی را از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: در مباحث مدیریتی و تحقق این الزامات در کشور با مشکلات فراوان مواجه هستیم.

 

جرایم مالیاتی کمر شکن است/ همه باید تلاش کنیم امنیت سرمایه گذار در کشور حفظ شود

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: جرایم مالیاتی کمر تولید کننده را شکسته است، و اگر بناست اقتصاد مردمی شود باید قول و زنجیز از دست مردم و سرمایه گذاران باز شود و همه باید تلاش کنیم امنیت سرمایه گذار در کشور حفظ شود چرا که بدون تامین امنیت سرمایه گذاری نمی‌توان تولید و اشتعال را پیگیری و محقق کنیم.

وی تحرک بیشتر در اجرای  پروژه‌های عمرانی را لازم و ضروری دانست و بیان کرد: طولانی شدن پروژه‌های عمرانی مردم را دل زده می‌کند و همه باید تلاش کنیم کارهایی انجام شود که مردم ببینند.

سلیمی ضمن درخواست از مسئولین برای اولیت بندی طرح‌ها و پروژه‌ها گفت: تحرک در پرداخت تسهیلات بانکی موجب تحرک در ایجاد شغل در کشور خواهد شد.

 

منابع طبیعی در راستای حفظ محیط زیست شهرستان هیچ هزینه ای نمی‌کند

نماینده محلات و دلیجان در مجلس همچنین با اشاره به ایجاد معضلات زیست محیطی از جانب معادن برای شهرستان محلات گفت: طبق قانون درصدی از حقوق دولتی پرداختی توسط معادن به منظور حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی به منابع طبیعی پرداخت می‌شود ولی منابع طبیعی در راستای حفظ محیط زیست شهرستان هزینه نمی‌کند و در این بخش نیز باید از الزامات قانونی استفاده کنیم.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: همه باید تلاش کنیم انتخاباتی پر شور را تجربه کنیم، و حضور کسترده مردم باعث اقتدار ملت خواهد شد.

 

اجازه ندهیم انتخابات در کشور دو قطبی شود

وی افزود: بد اخلاقی‌ها را کنار بگذاریم و اجازه ندهیم انتخابات در کشور دو قطبی شود چرا که انتخابات باید رقابتی باشد.

سلیمی با اشاره به عدم امکان جابجایی رای در انتخابات گفت: همه باید تلاش کنیم انتخابات با شور و حرارت برگزار شود و نباید اجازه دهیم شخص یا گروهی با اقدامات خود تخریب دیگران را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در خاتمه با اشاره ضمنی به عدم توجه برخی افراد به توصیه‌های رهبری گفت: همه باید بدانند اگر رهبری چیزی را توصیه می‌کند باید قبول کنیم و تجربه تاریخی نشان داده است کسی که با رهبری زاویه بگیرد به زمین خواهد خورد.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, جلسه شورای اداری, شهرستان محلات, فرمانداری محلات, فرماندار محلات, امام جمعه محلات, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *