رشد 6 درصدی صادرات محلات در سال 95

22 فروردین 1396 کد خبر : 988616576 | بازدید : 336

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات گفت: در سال گذشته 15میلیون دلار انواع گل و گیاهان زینتی، بید قرمز، سنگ های تزیینی ساختمانی، دوده صنعتی و ماهیان زینتی از شهرستان محلات به کشورهای مختلف صادر شده است .

به گزارش صبح محلات به نقل از ایسنا,رضا ملکی منطقه مرکزی، ضمن اعلام این خبر افزود: در سال گذشته 10 میلیون و 333 هزار دلار انواع گل و گیاهان زینتی و بید قرمز از شهرستان محلات به کشورهای عراق، افغانستان، اقلیم کردستان عراق، هلند، آمریکا وژاپن صادر شده که یک سوم از این مقدار به صورت مستقیم و سهم بید قرمز تولیدی شهرستان بوده است .

 

ملکی میزان صادرات سنگ‌های تزیینی ساختمانی را نیز اعلام کرد و افزود: سه هزار دلار سنگ های تزیینی ساختمانی به کشور قزاقستان صادر شده که با توجه به رکود بازار سنگ عدد قابل توجهی بوده است .

 

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان محلات در خصوص صادرات ماهیان زینتی و دوده صنعتی نیز افزود: توسط یکی از شرکت‌های تولیدی ماهیان زینتی حدود 600 هزار دلار انواع ماهیان زینتی به مقصد کشورهای افغانستان، عراق، قطر و امارات متحده عربی صادر و دوده صنعتی نیز برای اولین بار به کشورهای لهستان، اسپانیا و ترکیه به میزان یک میلیون و یکصد هزار دلار صادر شده است .

 

ملکی میزان رشد صادرات در مقایسه با سال گذشته را 6 درصد و در حدود 15 میلیون دلار عنوان کرد .
تگها: صبح محلات, رشد, 6 درصدی, صادرات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
salamup.ir
nashrkhabar.ir
nashrkhabar.ir