گردشگری؛

باغ‌های پرورش گل محلات آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی+تصاویر و نقشه

1 فروردین 1398 کد خبر : 988616184 | بازدید : 13405

صبح محلات_بوی گل ها را که دنبال کنیم، به محلاتی می رسیم که گل های رنگارنگ و متنوع آن شهرت هلند ایران را برازنده آن کرده است.

 

به گزارش صبح محلات، شهرستان محلات با بیش از 900 هکتار زمین زیر کشت انواع گل و گیاه دارای جایگاه نخست کشور در تنوع تولیدات گیاهی ست و همین امر باعث شده تا شهر محلات به واسطه پرورش انواع گل و گیاه زینتی، آپارتمانی و فضای سبز شهرت هلند ایران را برای خود برگزیند و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و فعالان گل لقب هلند ایران به نوعی کوتاهی در حق محلات است و باید هلند را محلات اروپا نامید.

 

محلات به دلیل قرار گیری در محل تلاقی رشته کوه‌های البرز و زاگرس از آب و هوایی مطبوع و مثال زدنی برای پرورش انواع گل و گیاه برخوردار است و همین امر باعث شده تا بیش از 3  هزار نفر از مردم شهر محلات به مشاغلی مرتبط با حوزه گل و گیاه مشغول باشند.

 

مردم محلات از سال‌های بسیار دور در امر پرورش انواع گل پیشقدم بوده‌اند و همین امر باعث شده تا سالانه بیش از 22 ملیون گل گلدانی و گل شاخه‌ای از گلخانه ها و اراضی گل خیز محلات به بازار کشور عرضه شود. در یکهزار هکتار از گلزارهای این شهرستان 120 نوع گل از گونه های میخک، گلایل، مریم، داوودی، زنبق، کاکتوس، مینا، رز، پتوس، محبوبه شب، ختمی، انواع زنجیره مو، پاپیتال، نیکوس، بنجامین، دیفن باخیا، انواع بذر بنفشه و انواع درخجه‌های گل آور و … پرورده داده شود.

 

با گسترش فعالیت گلکاران محلاتی در اردیبهشت ماه سال جاری شاهد برگزاری چهاردهمین نمایگاه گل محلات بودیم، نمایشگاهی که دارای سبقه و شهرت بین المللی نیز هست.

 

غالب مزارع گل و گلخانه‌های محلات در بخش جنوبی این شهر و در کنار و یا مسیر دهکده گل محلات واقع شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, گردشگری, محلات بهشت گردشگران ایران, باغ گل, باغ‌های گل محلات, گل و گیاه زینتی, محلات هلند ایران

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *