گلخانه‌های محلات؛میزبان عمده فروشان گل سراسر کشور هستند

گل‌های بهاری محلات زینت بخش فضای سبز کشور/۲۷۰ هزار گلدان گل آماده آراستن سفره های نوروزی

17 اسفند 1395 کد خبر : 988616172 | بازدید : 3449

صبح محلات_شهرستان محلات به واسطه امتیاز ویژه خود در تولید و پرورش انواع گل و گیاه زینتی این روزها در حال صادرات گل به کل کشور است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، با نزدیک شدن به ایام عید و نوروز و آمادگی زمین و شرایط آب و هوا برای کاشت انواع گل و گیاه کاشت گل و گیاه در شهرهای مختلف کشور رونق گرفته و از مردم گرفته تا مسئولین، ادارات و سازمانها درصدد استفاده از این نعمت خداوندی هستند.

 

شهرستان محلات به واسطه امتیاز ویژه خود در تولید، پرورش و صادرات انواع گل و گیاه زینتی نقش بسزایی در زیبا سازی خانه ها،اماکن عمومی، فضاهای سبز کشور و... دارد.

 

شهرداری‌ها، پارک‌ها، باغ‌ها و باغچه‌های شهری کل کشور این روزها به واسطه نزدیکی به ایام عید و بهار آماده میزبانی از گل‌های محلات هستند تا بتوانند در آغاز سال نو زیبایی بیشتری را به مسافران نوروزی و مردم هدیه کنند.

 

ابراهیم علیپور مدیر عامل اتحادیه گل و گیاه شهرستان محلات در جمع خبرنگاران گفت: اسفند، ماه میزبانی گلخانه‌های محلات از عمده فروشان گل سراسر کشور است و با توجه به در پیش بودن ایام نوروز، شهرستان محلات بعنوان یکی از قطب‌های تولید گل و گیاه کشور در ایام پایانی سال میزبان عمده فروشان، گلفروشی‌ها و دکه داران گل از اقصی نقاط کشور است.

 

وی ادامه داد:گل سنبل و سینره بعنوان گل‌های سفره هفت سین مورد اقبال عمومی هستند و درسالیان اخیر گل لاله نیز بعنوان یک گل نوروزی طرفداران خاص خود را پیدا کرده است،و در این روزها شاهد حضور دائمی دوستداران و فعالان بخش گل در شهرستان هستیم.

 

علیپور با اشاره به کشت انواع گل سینره، لاله و سنبل در ۵ هکتار اراضی شهرستان محلات گفت: گل‌های لاله و سنبل با توجه به وارداتی بودن پیاز توسط سه نفر ازتولیدکنندگان انبوه شهرستان در حال تولید هستند. و تولید کنندگان محلاتی با تولید ۱۲۰ هزار گلدان گل سنبل و ۵۰ هزار گلدان گل لاله، آماده فروش و صادرات انبوه تولیدات خود به اقصی نقاط کشور هستند.

 

مدیر عامل اتحادیه گل محلات همچنین با اشاره به فعالیت یک سوم از تولید کنندگان گل شهرستان در زمینه تولید و پرورش گل سینره خاطر نشان کرد: حدود ۱۰۰ هزار  گلدان گل  سینره در سطح شهرستان تولید و آماده ارائه به بازارهای گل سراسر کشور است.

 

بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی شهرستان محلات زیر کشت انواع گل های فضای سبز، آپارتمانی، باغچه ای، شاخه بریده، بذر، نهال، درخت و درختچه است که از این میزان سهم تولیدکنندگان گل‌های فضای سبز، باغچه‌ای و درختچه‌های زینتی از سایر ارقام بیشتر است.

 

اردیبهشت ماه گذشته و در خلال برگزاری چهاردهمین نمایشگاه گل محلات ۴۳ تفاهم نامه با شهرداری‌های کل کشور به منظور تامین گل و گیاهان، منعقد شد که این امر باعث افزایش تولید و همچنین صادرات گل به سراسر کشور خواهد شد.

 

این روزها می‌توان گفت گل و گیاه تولیدی شهرستان محلات زینت بخش پارک‌ها، باغ‌ها و باغچه‌های شهری کل کشور هستند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, تولید و پرورش گل, گل های بهاری, سفره هفت سین, گل زینتی, گل های بهاری محلات, صادرات به سراسر کشور

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *