امام جمعه محلات در دیدار با مسئولین شهرستان محلات؛

دشمن در صدد ناکارآمد نشان دادن حکومت اسلامی ست

16 بهمن 1395 کد خبر : 988615643 | بازدید : 18107

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مستکبران جهانی تلاش می‌کردند دین و اسلام را مغایر با آزادی و پیشرفت علمی معرفی کنند و پس از تحقق جمهوری اسلامی نیز تلاش کردند حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی را نا کارآمد نشان دهند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات پیش از ظهر امروز در دیدار مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان محلات به مناسبت دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: گاهی برخی افراد به خاطر عدم اشارفیت کامل و آگاهی از برخی جزئیات از تحلیل‌های صحیح برخوردار نیستند و به همین واسطه ایراداتی را به سیستم، نظام و جمهوری اسلامی وارد می‌کنند.

 

وی ادامه داد: در بررسی تحولات و اقدامات انجام شده توسط نظام و انقلاب باید با یک دید عمیق به مسائل نگاه کرد.

 

ربانی با اشاه به تبلیغات مستکبران جهانی تا پیش از انقلاب بر علیه دین و اسلام گفت: بسیاری از تحلیل گران آن روزها دین را فاقد برنامه اجتماعی، سیاسی و در مواقع نیز آن را مخالف موضوع پیشرفت و آزادی معرفی می‌کردند و برخی مخالفت‌ها با اصل ولایت فقیه در ابتدای پیروزی انقلاب نیز از همین دیدگاه نشات گرفته بود اما پس از پیروزی انقلاب و استقرار حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی بر همه ثابت شد دین نه تنها در مسائل اجتماعی بلکهدر حکومت داری نیز دارای برنامه است.

 

امام جمعه محلات همچنین افزود: اسلام از ابتدای ظهور دارای چنین برنامه‌ای بود و امام راحل از سال 42 تلاش کرد نظریه حکومت اسلامی که در حال نابودی و فراموشی بود را مجددا احیا و آن را ایجاد کند و امروز شاهد تحقق تلاش‌های امام(ره) هستیم.

 

ربانی در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش‌های مستمر دشمنان اسلام و مستکبران عالم برای مغایر نشان دادن حکومت اسلامی با آزادی و دموکراسی اظهار کرد: بسیاری از نظریه پردازان غربی که حکومت‌های به اصطلاخ مسلمان کشورهای مرتجع عربی را دیده بودند اصل ولایت فقیه و حکومت دینی را مغایر با اصل آزادی و دموکراسی می‌دانستند چون معتقد بودند در این نوع حکومت مردم حق انتخاب سرنوشت خود را ندارند ولی امروز و در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب و برگزاری متوسط هر سال یک انتخابات می‌توان گفت جمهوری اسلامی و ایران یکی از آزادترین کشورهای جهان است.

 

وی همچنین با اشاره به برخی حوادث پس از رونسان در قلب اروپا گفت: بسیاری معتقد بودند دین و حکومت دینی با پیشرفت‌های علمی مخالف است چرا که دین با علم در تعارض اساسی قرار دارد اما جمهوری اسلامی در یک فرست کوتاه در دهه اخیر با ایجاد سرعتی چشم گیر در پیشرفت‌های علمی به جهانیان ثابت کرد حکومت دینی نه تنها با علم در تضاد نیست بلکه دین و حکومت دینی بستری مناسب برای حرکت‌ها و پیشرفت‌های علمی ست.

 

ربانی در بخش پایانی سخنان خود دلیل مخالفت و سنگ اندازی غرب در راه پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را جلوگیری از الگو برداری دیگر کشورهای جهانی از ایران معرفی و بیان کرد: در این برهه خاص از زمان دشمنان در تلاش هستند مانعی بر سر راه پیشرفت ایران باشند تا علاوه بر جلوگیری از الگو برداری دیگر کشورهای مستضعف جهان از ایران، چشم امید آنها به ایران را نیز ببندند.

 

امام جمعه محلات در خاتمه یکی از مهمترین وظایف همه مردم و مسئولین را معرفی و پرداختن به دستاوردهای شگرف جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی در 37 سال عمر خود هیچ گاه در شرایط عادی قرار نداشته و چرا که دشمنان دائما در حال تحریم و جنگ به اشکال مختلف با جمهوری اسلامی بودند و قطعا رسیدن به چنین دستاوردهایی در کنار دشمنی‌های متعدد مستکبران عالم پیشرفتی شگرف و خیره کننده است.

 

علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات در این دیدار و پیش از سخنان امام جمعه محلات در سخنانی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به لطف خداوند و به خاطر گستاخی‌های متعدد سران دولتی آمریکا امسال شاهد حضور باشکوه‌تر مردم در راهپیمایی 22 بهمن خواهیم بود.

 

وی همچنین در ادامه با معرفی جنگ ایران در سوریه و عراق به عنوان یک جنگ آرمانی و امنیتی گفت: اگر امروز قضیه داعش و تروریسم به شکل امروزی برای مردم آشکار نشده بود عده‌ای با جنگ ایران در سوریه مخالفت می‌کردند اما امروز همه می‌دانند جنگ امروز ایران در سوریه بخشی از استراتژی امنیتی ایران است چراکه اگر در سوریه و عراق با تروریستهای داعش نجنگیم مجبوریم در کرمانشاه و داخل مرزها با صرف هزینه‌های بیشتر بجنگیم.

 

فرماندار محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: مواضع نابخردانه سران بی تجربه عربستان و آمریکا در ماه‌های اخیر انتخابات و راهپیمایی بی نظیر و با شکوه در ایران را رغم خواهد زد.

 

 

 

 

 

 

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, فرماندار محلات, دهه فجر, انقلاب اسلامی, جکومت اسلامی, جمهوری اسلامی, فجر 95

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *