سلیمی در نطق میان دستور:

امریکا حداقل ۱۸ بار برجام را نقض کرده است/ لزوم پاسخ متناسب دولتمردان ایرانی

13 بهمن 1395 کد خبر : 988615592 | بازدید : 919

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با اشاره به اینکه حداقل ۱۸ بار برجام توسط امریکا نقض شده، تصریح کرد: عدم پاسخگویی متناسب صرفا مسیر را برای نقض‌های بعدی باز می‌کند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 12 بهمن ماه)  در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز ورود عزتمندانه امام‌خمینی (ره) به کشورمان، گفت: امام‌خمینی (ره) به ملت هویت بخشید و نشان داد آنچه می تواند دست سلطه جویان را از کشور کوتاه کند، اتحاد کلمه و کلمه توحید است.

 

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه اکسیر نجات بخش کشور، الگوگیری از نسخه اصیل حضرت روح الله (ره) است، اظهار کرد: ایجاد روحیه ظلم ستیزی، ساده زیستی مسئولان، تلاش برای استقلال اقتصادی و سیاسی کشور و غیره، تنها بخشی از دستاوردهای نهضت اصیل امام‌خمینی (ره) و امت عاشق وی بود.

 

وی با تاکید بر اینکه امام‌خمینی (ره) هیچ‌گاه از دشمن نترسید و هیمنه پوشالی دشمن، ایشان را منفعل نساخت، ادامه داد: ایشان نشان دادند که عقب نشینی در مقابل دشمن هتاک، ثمره تلخ تجری او را به همراه خواهد داشت. ایشان در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی و در مارپیچ طراحی شده توسط دشمنان گرفتار نیامد و با برخی خودباختگان با صلابت برخورد کرد. تیزبینی ایشان باعث شد از طبل پر سرو صدای آنان نهراسد و با نگاه به دور دست، طرحی نو برای اداره کشور دراندازد.

 

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ترفند پهلوی ایشان را فریب نداد و سنگ اندازی متحجرین نیز نتوانست در روح بلند او خلل ایجاد کند، ادامه داد: هیچ گاه غرب باوران خودباخته و شرق پرستان بی هویت، نتوانستند در عمق دیدگاه او مانع بتراشند و لودگان سیاسی نتوانستند قدرت پیدا کنند با ایجاد مسیرهای سیاسی، او را به شبهه بیاندازند و ملت شریف ایران چنین امامی را مقتدای خود قرار داد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه امروزه به برکت نهضت امام‌خمینی (ره)، توانستیم نسخه دروغین لیبرال دموکراسی غرب را به چالش بکشیم، گفت: امروزه به سبب همین قیام، ملت ایران چشم طمع جهان‌خواران را کور کرد و آنان را در منطقه زمین‌گیر کرد.

 

سلیمی افزود: اقدامات غیرمعقولانه ترامپ و اجرایی کردن تصمیم دولت اویاما در محدود سازی ورود به امریکا نشان داد تفاوتی بین دولت های مختلف در امریکا نیست و همه آنان در دشمنی با ملت‌مان هم‌داستان هستند و خط کشی بین حزب‌ها و یکی را مؤدب ساختن، ساده اندیشی است.

 

وی اظهار کرد: سرعت بخشی به فروپاشی امپراتوری فرسوده امریکا، تنها هنر ترامپ با چنین اقداماتی است و در این میان هر چند برخی اقدامات مسئولان ارجمند قابل تقدیر است اما تاکنون پاسخی به این سوال داده نشده که آیا این اقدام و محدودسازی ویزا نقض برجام است یا خیر؟ اگر نقض بر جام محسوب می شود چرا قانون اقدام متقابل در خصوص نقض برجام عملیاتی نگردیده است؟ و آیا این بی عملی موجب تجری بیشتر دشمن حیله گر نخواهد شد زیرا تاکنون حداقل 18 بار برجام توسط انان نقض شده و عدم پاسخگویی متناسب صرفا مسیر را برای نقض های بعدی باز می کند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با اشاره به اینکه قانون هدفمندی یارانه ها در همه دولت ها، مورد بی مهری واقع شده است، گفت: همان طور که از نام قانون مشخص است یارانه ها باید هدفمند توزیع گردد و اختصاص یارانه با شیوه فعلی، جز محروم کردن قشر نیازمند از حق قانونی‌شان، هیچ معنای دیگری ندارد و این امر نوعی توزیع ناعادلانه ثروت های عمومی و بیت المال مسلمین است.

 

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با چه توجیه و قانونی به ثروتمندان و حقوق بگیران نجومی یارانه داده می شود لذا انتظار می رود طبق قانون گزارش پرداخت یارانه به بخش صنعت و کشاورزی نیز به مجلس واصل شود؛ از پرداخت یارانه در بخش صنت و کشاورزی  در حوزه انتخابیه اینجانب خبری نیست.

 

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهادت آتشنشانان فداکار قلب همه را محزون کرد و آنچه در این میان آتش برافروخته را شلعه‌ورتر کرد، دعواهای سیاسی و فرصت طلبی های غیر قابل دفاع طالبان قدرت بود. ای کاش بجای دعواهای بی حاصل همه برای خدمت به مردم کمر همت می بستند و در مواقع بحران به یاری گرفتاران بشتابند.

 

سلیمی اظهار کرد: روز گذشته به محضر مراجع تقلید رسیدیم و در این میان همه نسبت به برخی محتواهای فضای مجازی نگران بودند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: مالیات و جرایم مالیاتی کمر تولیدکنندگان حوزه انتخابیه اینجانب را شکسته است لذا وزیر اقتصاد و دارایی این مهم را پیگیری کند./

 

پایان پیام
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, نقط میان دستور مجلس, نقض برجام, بد عهدی آمریکا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *