فرماندار محلات در بازديد از دفتر رسانه هاي محلات: صداقت، سرعت و كيفيت در انتشار اخبار از ويژگي هاي بارز خبرنگاران حرفه اي است

12 بهمن 1395 کد خبر : 988615567 | بازدید : 996

فرماندار محلات گفت: صداقت و انصاف، سرعت در انتشار اخبار و توجه به کیفیت اخبار منتشره از ویژگی های مهمی است که باید مدنظر خبرنگاران قرار گیرد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از پایگاه اطلاع رسای فرمانداری محلات، علی زینی وند فرماندا شهرسان محلات در بازدید از دفاتر نشریات و پایگاه های خبری شهرستان محلات با اشاره به قرارگیری در آستانه شروع ایام الله دهه فجر اظهار کرد: این دهه در کشور ایران دارای جایگاه بسیار مهمی است و آحاد مردم کشور می بایست توجه ویژه ای به برنامه های این ایام داشته باشند و در این میان خبرنگاران با پوشش گسترده و مناسب اخبار این ایام، رسالت سنگینی بر دوش دارند.

 

وی در ادامه با بیان راهکارهای مهم برای تاثیرگذاری بیشتر نشریات و پایگاه های خبری تصریح کرد: امروزه رسانه ای تاثیرگذارتر است که با انجام هدفگیری دقیق توانایی جذب مخاطبان بیشتری را داشته باشد و برقراری یک رسانه با میزان مخاطبان آن ارتباط مستقیمی دارد و افزایش میزان مخاطبان انگیزه ای برای ادامه قدرتمندتر کار یک رسانه است.

 

فرماندار شهرستان محلات ادامه داد: دارا بودن صداقت و انصاف، سرعت در انعکاس و پوشش اخبار و برخورداری اخبار از کیفیت مناسب از جمله آیتم های مهم دیگری است که خبرنگاران شهرستان باید به آن توجه ویژه ای کنند.

 

زینی وند در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: برخورداری یک نشریه از گرایش فکری عیب نیست، اما اگر رسانه ای به دلیل این گرایش بر روی انصاف پا گذارد زمینه از دست رفتن مخاطبان آن مجموعه فراهم خواهد شد و رسانه های شهرستان نباید سیاست زده باشند بلکه باید چارچوب های حرفه ای در امر رسانه را حفظ کنند.

 

وی با اشاره به انعکاس واقعیات از سوی رسانه ها با حفظ چارچوب های قانونی خاطر نشان ساخت: امروزه فعالیت مطبوعاتی بسیار سخت و در عین حال جذاب است، اما در شهرهای کوچک، چرخه فعالیت رسانه ها با مشکلاتی روبرو است که برای رفع آنها باید تدابیری اندیشیده شود و در حوزه هایی همچون حرکت به سمت حرفه ای شدن خبرنگاران و فراگیری آموزش های لازم گام های اساسی برداشته شود.

 

فرماندار شهرستان محلات با بیان اهمیت پوشش اخبار تمام مسئولان شهرستان از سوی رسانه ها اظهار کرد: انعکاس اخبار مسئولان شهرستان محلات از سوی رسانه ها علاوه بر انجام رسالت خبری آنها زمینه ایجاد و افزایش همدلی و وحدت در سطح شهرستان را فراهم می کند.

 

گفتنی است که فرماندار محلات در این بازدید از دفاتر صدا و سیما، پایگاه خبری صبح محلات، دوهفته نامه چنار، گل یاس و ماهنامه ریوکان بازدید به عمل آورد.  
تگها: صبح محلات, دفتر رسانه هاي محلات, صداقت سرعت و كيفيت, انتشار اخبار, خبرنگاران حرفه اي

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *