آمریکا و غرب به دنبال بهانه برای فشار بر نظام هستند/برجام بلا اثر نبود اما نباید از ابتدا همه چیز را به برجام وابسطه می‌کردیم/ جنایات آل سعود در یمن مصداق بارز نسل کشی ست

1 بهمن 1395 کد خبر : 988615396 | بازدید : 1167

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: در تاریخ 37 ساله انقلاب شاهد ترفند‌های متععد آمریکا برای ساقط کردن جمهوری اسلامی بودیم و برنامه‌ی هسته‌ای ایران تنها بهانه‌ای برای فشار بر ایران و بود و همه‌ی مردم و مسئولین باید بدانند آمریکا و غرب قتلا اعتماد نیستند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز جمعه محلات با اشاره به سخنان اخیر مقامات آمریکایی در خصوص ایران و برجام گفت: شناخت درست دشمن و شیوه‌های آن برای همه مسئولین و مردم لارم است و مسئولین نباید به آمریکا و مقامات آمیکمایی خوش بین باشند.

 

 

 

 

وی ادامه داد: خوی استکباری آمریکا به او اجازه نمی‌دهد هیچ قدرت و کشوری را در مقابل خود ببیند و به همین دلیل آمریکا، هر کشوری را ک خواهان خروج از زیر سلطه آمریکا باشد را با ترفندهای مختلف متوقف می‌کند.

 

ربانی با اشاره به بد عهدی‌ها و شگردهای مختلف آمریکا برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی در طول تاریخ انقلاب بیان کرد: آخرین بهانه آمریکا برای مقابله با ایران مسئله هسته‌ای بود و آمریکا با متهم ساختن ایران به برنامه ریزی برای ساخت بمب هسته‌ای و افزایش تحریم‌ها به دنبال مقابله با جمهوری اسلامی بود و این در حالی ست که ایران به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی بود که همه کشورها آن را در دستور خود دارند.

 

امام جمعه محلات تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر علیه ایران را برای ساقط کردن کافی دانست و بیان کرد: در حالی که آمریکا به دنبال نابود کردن نظام جمهوری اسلامی بود برخی مسئولین به خوبی درک نکردند که موضوع هسته‌ای تنها بهانه‌ای در دست دشمنان ایران بود و امروز با حل مشکل پرونده هسته‌ای ایران، آمریکا، غرب و مستکبران به دنبال بهانه‌ای دیگر برای فشار بر ایران هستند.

 

وی با اشاره به عدم توجه برخی مسئولین به خوی استکباری غرب و خوش بینی به آن در مذاکرات با غرب گفت: رهبری بارها در تذکرات خود خواستار عدم اعتماد به آمریکا تحت هیچ شرایطی سخن گفته بود و اعضای تیم مذاکره کننده همه تلاش خود را برای حصول بهترین نتیجه در مذاکرات کردند و باز هم آمریکا با بد عهدی در مقابل ایران ایستاد.

 

ربانی با اشاره به یک ساله شدن برجام گفت: ما نمی‌گوییم برجام کاملا بلا اثر بوده است ولی باید بدانیم که نباید از ابتدا همه چیز را به مذاکرات هسته‌ای وابسطه می‌کردیم و این یکی از بزرگترین اشتباهات تیم مذاکره کننده ایران بود و امروز همه معترف هستند که کل تعهدات غرب در مقابل ایران و برداشتن تحریم‌ها محقق نشده است.

 

 

 

جنایات آل سعود در یمن مصداق بارز نسل کشی ست

 

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعدام سه جوان انقلابی شیعه در بحرین توسط آل خلیفه گفت: مثلث شوم انگلیس، آل سعود و آل خلیفه در حالی در بحرین به جنایت مشغول هستند که 46 سال پس از استقلال بحرین، آل سعود بحرین را در اختیار انگلیس قرار داده تا انگلیس با حضور مستمر در منطقه به توطئه‌های خود در راه اختلاف افکنی بین مسلمانان ادامه دهد.

 

وی با اشاره به ادامه روند جنایات آل سعود در بحرین اظهار کرد: آل سعود با همکاری غرب در حال جنایت و نسل کشی در یمن است و سکوت مجامع جهانی در مقابل این جنایات قابل پذیرش نیست و این رفتار دوگانه غرب مایه شرمساری ست.

 

امام جمعه محلات در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حادثه در ساختمان پلاسکوی تهران خاطر نشان کرد: حادثه دل‌خراش دیروز تهران مایه تاسف و تالم خاطر همه مردم ایران بود و جان فشانی آتشنشانان تهرانی برای نجات جان مردم نشان از روح بلند آنان داشت.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, برجام, بد عهدی آمریکا, نقض برجام, جنایات ال سعود, یمن, بحرین

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *