فرماندهی انتظامی شهرستان محلات؛

دستگیری سارقان موتور سیکلت در محلات/معرفی شش متهم پرونده به مراجع قضایی

18 دی 1395 کد خبر : 988615305 | بازدید : 1130

صبح محلات_فرماندهی انتظامی شهرستان گفت: باند سه نفره سرقت 27 دستگاه موتور سیکلت در محلات متلاشی و سارقان به همراه سه مالخر به مراجع قضایی معرفی شدند.

  

به گزارش خبرنگار صبح محلات، سرهنگ جعفر شمس بیرانوند فرماندهی انتظامی شهرستان محلات پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به افزایش آمار سرقت موتور سیکلت از سال 93 تا کنون، موضوع برخورد با سارقان به صورت ویژه در دستور پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

 

 

وی ادامه داد: با تشکیل پرونده ویژه، ساعات و محل‌های وقوع سرقت‌های گذشته به صورت جدی مورد ارزیابی قرار گرفتن و پس از بررسی تصاویر دوربین‌های مدار بسته موجود در محل‌های سرقت، سارقین شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شدند.

 

بیرانوند با اشاره با بازجویی‌های فنی صورت گرفته از متهمین بازداشتی گفت: متهمان در اظهارات خود به 27 فقره سرقت موتور سیکلت اعتراف و همچنین 3 نفر از همدستان خود که مبادرت به خرید اموال مسروقه از آنها کرده بودند را نیز معرفی کردند.

 

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات همچنین با اشاره به معرفی هر شش متهم به مقامات قضایی گفت: تعدادی از موتور سیکلت‌های سرقتی توسط مامورین کشف و در حال تحویل به مالباختگان است و وسایل اسقاطی نیز باید پس از برآورد قیمت وسایل نقلیه توسط سارقین رد مال و به صاحبان عودت داده شود.

 

وی افزایش قیمت موتور سیکلت و همچنین سهولت در سرقت این وسیله نقلیه را عامل افزایش روند سرقت در سال‌های اخیر دانست و افزود: عموما سرقت‌ها با سوء استفاده از غفلت مالکین در حفظ و نگهداری وسایل نقلیه رخ داده است و مالکان می‌توانند با رعایت نکات معمولی گامی مهم در کاهش سرقت موتور سیکلت بردارند.

 

بیرانوند استفاده از امکانات ایمنی همانند قفل و زنجیر، عدم رها سازی در کوچه و خیابان و استفاده از سوئیچ مخفی را گام‌هایی موثر در جلوگیری از سرقت موتور سیکلت دانست و بیان کرد: نصب پلاک نقش بسزایی در کشف موتور سیکلت‌های سرقتی دارد.

 

وی اعتیاد به مواد مخدر و انگیزه‌های مالی عمده دلیل سرقت معرفی و اظهار کرد: بسیاری از موتور سیکلت‌های سرقتی در روستاها به فروش رسیده است و تعدادی نیز برای فروش به خارج از استان منتقل شده بود که در حال پیگیری برای کشف آنهاست.

 

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در خاتمه با اشاره به نقش موثر فرهنگ سازی در جامعه برای کاهش سرقت و آسیب‌های اجتماعی گفت: 27 سازمان در زمینه فرهنگ سازی دارای مسئولیت هستند که اگر همه آنها به وظایف قانونی خود عمل کنند قطعا شاهد کاهش بزه در سطح جامعه خواهیم بود و در همین راستا نیز فرماندهی انتظامی شهرستان با اعزام کارشناسان به مساجد، مدارس و همچنین برپایی جلسات همفکری با صاحبان نظر در تلاش است در راستای فرهنگ سازی در جامعه گام بردارد.

 

 

انتهای پیام/ی

 

 

 
تگها: صبح محلات, سارقان موتور سیکلت, محلات, باند سرقت, فرماندهی انتظامی شهرستان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *