آموزش و پرورش پیشگام آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است

12 دی 1395 کد خبر : 988615264 | بازدید : 990

آموزش و پرورش پیشگام آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است و از ابتدای سال تحصیلی برنامه مدون توسط کارشناسان صورت پذیرفته است.

 

به گزارش صبح محلات به مقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان محلات حسن شمس مدیر آموزش و پرورش با اشاره اینکه آموزش و پرورش پیشگام آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است افزود از ابتدای سال تحصیلی برنامه مدون توسط کارشناسان صورت پذیرفته است.

 

وی در خصوص جزئیات اقدامات آموزش و پرورش گفت: برگزاری 50 جلسه آموزش خانواده در خصوص مهارت‌های زندگی مرتبط با آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین این اقدامات است که تاکنون در کلیه مدارس ابتدایی و تعدادی از مدارس متوسطه اول به مدت سه جلسه آموزشی انجام‌شده است.

 

شمس در ادامه افزود اجرای دو جلسه آموزش جهت کلیه دانش آموزان پایه‌های هفتم و هشتم متوسطه توسط مشاوران مدرسه که سرفصل‌های آداب و معاشرت‌های صحیح اجتماعی، تفکر انتقادی، حل مسئله، تصمیم‌گیری و رفتارهای پرخطر شامل شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش کارکنان از دیگر اقدامات است که در این راستا کلیه آموزگاران پایه‌های سوم و ششم ابتدایی تحت آموزش‌های لازم قرار گرفته‌اند.

 

برگزاری هفته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در هنرستان بانو امین و برپایی همزمان کارگاه‌های جداگانه ویژه دانش‌آموزان و اولیا و همچنین کارگاه مشترک از دیگر اقداماتی بود که شمس به آن اشاره کرد.

 

وی در پایان افزود اجرای طرح غربالگری دانش آموزان دارای رفتار پرخطر در یکی از مدارس، مشاوره فردی دانش آموزان دارای رفتارهای پرخطر و در معرض خطر و اجرای دو جلسه آموزش جهت کلیه دانش آموزان متوسطه دوم توسط مدرسان آسیب‌های اجتماعی با سرفصل‌های مصوب در حال اجراست.
تگها: صبح محلات, آمورزش و پرورش

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *