هوا و هوس جرقه آغازین فتنه است/ روابط پنهانی آل سعود و آل خلیفه با رژیم صهیونیستی در راستای ضربه زدن به اسلام است

10 دی 1395 کد خبر : 988615253 | بازدید : 1070

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: در فتنه 88 به وضوح شاهد بودیم که برخی افراد با طبعیت از هوای نفس خود، آتش فتنه را به پا کردند ولی در ادامه کار از دست آنها خارج و به دست شیاطین و مستکبرین افتاد.

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه شهر محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز حماسه 9 دی و روز بصیرت گفت: روز 9 دی، روز حماسه‌ی بزرگ ملت ایران در برابر فتنه‌ای بود که آغاز از هوا و هوس بود و بصیرت خمیر مایه دفاع از دین و نظام شد و مردم بصیر با آگاهی از سوء نیت‌ها و سوء استفاده‌ی عده‌ای وارد عمل شدند.

 

 

 

وی ادامه داد: امیر المونین علی(ع) در نهج البلاغه می‌فرمایند؛ فتنه خود فساد انگیز است چرا که شروع آن ریشه در هوا و هوس دارد.

 

ربانی همچنین با اشاره به برخی فتنه‌ها در طول تاریخ اسلام گفت: فتنه 88 نیز به وضوح شاهد بودیم کسانی که به دنبال هوا و هوس بودند جرقه آغاز فتنه را زدند و در ادامه کار از دست آنها خارج شد و به دستی برخی از معاندین نظام افتاد.

 

امام جمعه محلات فضای فتنه را به واسطه اختلاط حق و باطل غبار آلود وصف و بیان کرد: به فرموده امیر المونین(ع) شروع فتنه از طرف برخی خواص است اما در ادامه کار به دست شیاطین می‌افتد و در فتنه 88 به خوبی شاهد بودیم که پس از آغاز فتنه شیطان اعظم و اکبر یعنی استکبار جهانی، سلطنت طلبان و مستکبران کار را در دست گرفتند و به پیش بردند.

 

وی فتنه را باعث و بانی هزینه‌های گزاف برای جبهه حق معرفی و اظهار کرد: بسیاری از مشکلات امروز جامعه اسلامی به خاطر فتنه‌عای صدر اسلام است و تنها کسانی که ایمان واقعی و تقوا داشته باشند می‌توانند به واسطه تقوا حق و باطل را از یکدیگر تشخیص دهند و از آتش فتنه نجات پیدا کنند.

 

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار نمایندگان رژیم صهیونیستی با تعدادی از سران آل خلیفه در بحرین و برپایی جلسات عیش و نوش و پای کوبی گفت: برای ما ارتباط پنهانی سران آل خلیفه و آل سعود با رژیم صهیونیستی ثابت شده بود و وقوع چنین حوادثی باعث می‌شود ماهیت این رژیم های دست نشانده در کشورهای عربی نیز برای همه آشکار شود.

 

ربانی ادامه داد: روابط پنهانی سران آل سعود و آل خلیفه با رژیم صهیونیستی در راستای ضربه زدن به اسلام است و جای خوشحالی دارد که رژیم آل سعود رو به زوال و نابودی گذاشته است.

 

  وی با اشاره به تلاش‌های گسترده آل سعود برای حمایت از تروریستها در سوریه اظهار کرد: پیروزی جبهه مقاومت در سوریه و آزاد سازی حلب از دست تروریست‌ها شکست سخت آل سعود را در پی داشت و ادامه این شکست‌ها در لبنان و یمن باعث نابودی آل سعود خواهد شد.

 

امام جمعه محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: آل سعود برای نجات خود از باتلاق یمن با حمایت برخی کشورهای مستکبر غربی دست به جنایات متعدد زده که این جنایات حرکت آل سعود به سمت زوال و نابودی را سرعت خواهد بخشید.

 

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, فتنه 88, حماسه 9 دی, بصیرت, آل سعود, آل خلیفه, رژیم صهیونیستی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *