خواص در فتنه 88 برای رسیدن به مطامع خود حاضر شدند اصل نظام از میان برود/ پیروزی جبهه مقاومت در حلب شکست دشمنان در جنبه‌های مختلف را در پی داشت

3 دی 1395 کد خبر : 988615202 | بازدید : 1254

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: بازخوانی وقایع فتنه 88 نقش موثری در حفظ تجربیات و آمادگی در مقابل توطئه‌های دشمنان و آشنایی نسل جوان جامعه با حقایق خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) گفت: حضرت مسیح(ع) شخصیتی روحانی و الهی بود که به دور از دنیا خواهی و دنیا طلبی و ظلم به دیگران زندگی می‌کرد اما امروز دولت مردانی که مدعیان پیروی از دین مسیحیت و حضرت مسیح(ع) هستند، هیچ یک از شاخصه‌های این پیامبر الهی را رعایت نمی‌کنند.

 

 

وی ادامه داد: مدعیان پیروی از حضرت مسیح(ع) آموزه‌های این پیامبر الهی را به نفع خود تحریف کرده اند و به گفته امام خمینی(ره) چگونه ممکن است ظلم ستیزی که از آموزه‌های انبیاء الهی بوده است را حضرت مسیح کنار گذاشته باشد و به پیروان خود توصیه کرده باشد در مقابل ظالم و ظلم سکوت کنند.

 

ربانی با اشاره به اهمیت سواد و سواد آموزی که از ضروریات امروز جامعه است گفت: در سال‌های پس از انقلاب تلاش‌های خوبی در راستای حذف بی سوادی انجام شده است و از همه خیر خواهان و مسئولین تقاضا داریم تا ریشه کنی کامل بی سواد امر سواد آموزی را در دستور کار قرار دهند.

 

 

اگرچه پیروزی در جبهه حلب، پیروزی نهایی جبهه مقاومت نیست ولی موجب شکست مستکبران در جنبه‌های مختلف شد

 

امام جمعه محلات در ادامه سخنان خود با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت در حلب سوریه بیان کرد: اگرچه این پیروزی، پیروزی نهایی جبهه مقاومت بر علیه دشمنان مقاومت و جمهوری اسلامی نیست و دشمنان تلاش می‌کنند در جبهه‌های دیگر و با توطئه نقشه‌های شوم خود را پیش ببرند اما قطعا باعث شکست در جنبه‌های مختلف است.

 

وی اولین جنبه پیروزی در جبهه حلب را پیروزی مقاومت و شکست ائتلاف به اصطلاح ضد داعش دانست و افزود: شکست تمام تجربیات نظامی و تسلیحات حامیان غربی تروریست‌ها، شکست پروژه حذف بشار اسد، تجزیه سوریه و حذف یکی از بزرگترین قدرت‌های مقابل رژیم صهیونیستی و شکست غرب و حامیان تروریسم در جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای را دیگر جنبه‌های شکست حامیان تروریست‌ها بود.

 

 

بازخوانی جریانات فتنه 88 نقش موثری در حفظ آمادگی در مقابل توطئه های دشمنان دارد

 

ربانی با اشاره به نزدیکی به سالروز حماسه 9 دی سال 88 گفت: اگرچه فتنه 88، حادثه‌ای تلخ بود که بازخوانی آن قطعا کام مردم را تلخ خواهد کرد، اما بازخوانی آن قطعا نقش موثری در حفظ تجربیات و آمادگی در مقابل توطئه‌های دشمنان خواهد داشت و باید با بیان حقایق جوانان را با هزینه‌های پرداختی برای حفظ نظام و تمامیت عرضی کشور آشنا کنیم.

 

امام جمعه محلات بررسی نقش استکبار و حامیان منطقه‌ای آن‌ها، نقش خواص و سکوت برخی دیگر از آنها، نقش مردم در مبارزه با فتنه و نقش بی بدیل رهبری در بصیرت افزایی در مقابل فتنه به روشنی برای مردم بیان شود.

 

وی یکی از جنبه‌های بررسی حوادث و جریانات فتنه 88 را بررسی خطا‌های برخی خواص عنوان و بیان کرد: اتهام تقلب در انتخابات، با وجود آگاهی کامل همگان و حتی خواص و معترضین اصلی به نتایح انتخابات از عدم امکان تقلب به صورت گسترده در انتخابات یکی از خطاهای فاحش بود که به گسترش حوادث و هزینه سازی برای نظام و کشور منجر شد.

 

ربانی عدم پیگیری اعتراضات به نتیجه انتخابات از راه‌های قانونی، دنباله دار کردن ماجرای اعتراضات و ایجاد فضا برای ورود دشمنان به عرصه جریانات کشوری و عدم برائت از دشمنان و مستکبرانی که در سدد آشوب سازی در کشور بودند را دیگر خطاهای فاحش خواص دانست و اظهار کرد: گاهی اوقات مطامع دنیوی و پیروی از هوا و حوس‌های دنیوی باعث می‌شود انسان حاضر باشد تمام دستاوردها و اعتقادات خود را زیر پا بگذارد.

 

امام جمعه محلات در خاطمه خاطر نشان کرد: در فتنه سال 88 برخی خواص حاضر شدند برای رسیدن به مطامع خود و جناح سیاسی خود اصل نظام از میان برود و این بزرگترین خطای برخی خواص بود که حاضر شدند با معاندین نظام همراهی کنند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, خطبه های نماز جمعه محلات, حماسه 9 دی, فتنه 88, پیروزی در جبهه حلب, ربانی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *