امام جمعه محلات؛

تمدید تحریم‌ها علیه ایران نتیجه نا امیدی از تغییر رفتار ایران است

19 آذر 1395 کد خبر : 988615122 | بازدید : 1820

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: هدف اصلی غرب از تحریم ایران تغییر در رفتار ایران بود و زمانی که غرب از تغییر در رفتار ایران نا امید شد تحریم‌ها را تمدید کرد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطب‌های نماز جمعه این هفته محلات گفت: در حالی که دشمنان اسلام سرمایه گذاری فراوان و هنگفتی برای جلوگیری از این وحدت مسلمانان می‌کنند وحدت در مقابل دشمنان مشترک مسلمانان ضرورت اصلی امروز امت اسلامی است.

 

 

وی ادامه داد: وحدت میان مسلمانان به معنی دست کشیدن از باورها و فراموش کردن وقایع تاریخی نیست، بلکه به معنی تکیه و پافشاری روی مشترکات و مقاومت در قابله دسیسه‌های اسکبار است.

 

ربانی ایجاد گروه‌های متعدد در جهان اسلام را نقشه دشمنان برای دامن زدن به تفرقه در میان مسلمانان معرفی و بیان کرد: بهائیت، وهابیت، شیعه انگلیسی، داعش و گروه‌های تکفیری با دست‌های پنهان دشمنان و مستکبران حمایت می‌شوند و در حالی که جهان اسلام به دنبال وحدت است، برخی از گروه‌های منحرف با تغییر نام هفته وحدت به هفته برائت از ایجاد اتحاد جلوگیری می‌کنند.

 

امام جمعه محلات برادر کشی در جهان اسلام و نابودی شهرهای مسلمانان را نتیجه تفرقه استکبار در میان مسلمانان دانست و افزود: هدف اصلی استکبار جهانی از این ایجاد تفرقه تامین امنیت رژیم صهیونیستی است و به همین دلیل همیشه برای گسترش آتش فتنه در جهان اسلام تلاش می‌کنند.

 

وی با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر انگلیس به بحرین و سخنرانی توهین آمیز در خصوص ایران گفت: هدف سفر نخست وزیر انگلیس به بحرین و ملاقات با ناقضان حقوق بشر ایران هراسی و فروش سلاح‌های خود با هدف کسب منافع اقتصادی است.

 

ربانی تغییر موضع انگلیس پس از تصویب تمدید تحریم‌های 10 ساله آمریکا علیه ایران را پیروی غرب از آمریکا معرفی کرد.

 

امام جمعه محلات هدف آمریکا و غرب از تحریم‌ها را تغییر رفتار ایران در منطقه دانست و بیان کرد: برنامه‌ی هسته‌ای تنها بهانه غرب برای تحریم ایران بود و زمانی که غرب از تغییر در رفتار ایران نا امید شد تحریم‌های ایران را تمدید کرد.

 

وی با اشاره به توهین انگلیس به ایران و در سفر به بحرین و تمدید تحریم‌های 10 ساله آمریکا علیه ایران گفت: مسئولین باید پاسخ قاطعانه و هوشمندانه به مواضع خصمانه غرب در مقابل ایران بدهند و در حالی که شاهد توهین مقامات انگلیس به ایران هستیم شاهد حمایت و پیگیری عده‌ای برای بازگشایی سفارت انگلیس هستند.

 

ربانی در ادامه با اشاره به دیدار رهبری با خانواده شهدای مدافع حرم و سخنرانی در جمع آنها اظهار کرد: شهدای مدافع حرم مایه افتخار امت اسلام هستند و شهدای مدافع حرم سه ویژگی غیرت دینی، بصیرت و آگاهی و شوق شهادت را باهم و یک جا دارند.

 

امام جمعه محلات در خاتمه با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز خاطر نشان کرد: نماز موثرترین راه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است و همه مسئولین و مردم وظیفه دارند برای ترویج نماز تلاش کنند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, خطبه های نماز جمعه, نمدید تحریم ها, تغییر رفتار ایران, وحدت جهان اسلام, حجت الاسلام ربانی, محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *