امام جمعه محلات؛

تمدید قانون تحریم 10 ساله علیه ایران نقض برجام است/16 آذر سالروز آغاز حرکت ضد استکباری دانشجویان است

12 آذر 1395 کد خبر : 988615084 | بازدید : 1706

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: تمدید قانون تحریم‌های 10 ساله علیه ایران نقض آشکار برجام است و واکنش صریح ایران را در پی خواهد داشت.

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطب‌های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به تصویب تمدید قانون تحریم‌های 10 ساله آمریکا علیه ایران گفت: قانون تحریم‌های 10 ساله آمریکا در زمان دولت سازندگی و در زمان ریاست جمهوری کلینتون باز می‌گردد و آمریکا با هدف فشار بر ایران آن را تصویب کرد.

 

وی ادامه داد: طرف بد عهد ما در مذاکرات هسته‌ای و برجام قرار بود تمامی تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی به یک باره لغو کند اما پس از چندین بار نقض برجام به اشکار مختلف این بار با تصویب تمدید تحریم‌های 10 ساله به شکلی آشکار برجام را نقض کرده است.

 

ربانی با اشاره به ساز و کار قانونی آمریکا گفت: حتی اگر اوباما تمدید قانون تحریم‌ها را امضا نکند، قانون با تایید نمایندگان کنگره و سنای آمریکا تصویب و اجرایی خواهد شد.

 

امام جمعه محلات هدف آمریکا از تمدید تحریم‌ها جلوگیری از گسترش نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه دانست و افزود: برنامه‌ی هسته‌ای بهانه‌ای بیشتر نیست.

 

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تمدید قانون تحریم‌های 10 ساله علیه ایران گفت: تمدید و قانونی شدن تحریم‌ها برای دوره 10 ساله جدید نقض آشکار برجام است و پاسخ و واکنش ایران را در بر خواهد داشت.

 

 

16 آذر سالروز آغاز حرکت ضد استکباری دانشجویان بود

 

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با 16 آذر و روز دانشجو گفت: در سال 1332 به دنبال حضور معاون رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه تهران یک جنبش دانشجویی ضد آمریکایی و ضد استکباری بود که از طرف دانشجویان متدین و بصیر و در زمان حکومت پهلوی آغاز شد.

 

امام جمعه محلات نقش دانشجویان در تحقق اهداف انقلاب در زمان مبارزه با رژیم ستم شاهی و همچنین در دوران دفاع مقدس را را فراموش نشدنی دانست و بیان کرد: دانشجویان متدین و بصیر با حضور در عرصه مبارزه علمی موجب رشد چشم گیر کشور شدند و با ورود به عرصه جنگ نرم و جنگ فرهنگی حماسه‌ای متندگار خواهند آفرید.

 

 

پایبندی به قانون اساسی زمینه پیشرفت کشور است

 

وی همچنین با اشاره به 12 آذر ماه روز تصویب قانون اساسی گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی کامل و مبتنی بر اسلام ناب محمدی تدوین و تصویب شده است و پایبندی همگان به قانون اساسی زمینه پیشرفت و موفقیت در کشور را فراهم خواهد کرد.

 

امام جمعه محلات همچنین با اشاره به دهه وقف و آغاز برنامه‌هایی برای احیاء موقوفات از طرف مسئولین اوقاف گفت: متاسفانه گاهی اوقات شاهد بی مهری به موقوفات از طرف مسئولین یا در اختیار گیرندگان موقوفات هستیم و این افراد باید بدانند عدم پرداخت اجاره موقوفات و بی توجهی به آنها اجحاف در حق واقف، موقوفه و استفاده کنندگان از موضوع وقف است.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, نقض برجام, تمدید تحریم ها, خطبه‌های نماز جمعه محلات, حجت الاسلام ربانی, 16 آذر, روز دانشجو, جنبش ضد استکباری

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *