بسیج در هاله‌ای از نور قرار گرفته که نتیجه تعهد اوست/بی مهری مسئولین به بسیج را با نگاه خوش بینانه حمل بر غفلت میدانیم

4 آذر 1395 کد خبر : 988615050 | بازدید : 24471

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: متاسفانه توقعاتی که از برخی دستگاه‌هاست در مقابل بسیج می‌رود برآورده نشده و ما این بی مهری‌ها را حمل بر غفلت می‌کنیم نه عناد و ضدیت با انقلاب و این از خوش بینی و خوش نیتی ماست.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در دیدار با بسیجیان و مسئولین برخی دستگاه‌های اجرایی شهرستان محلات ضمن تسلیت ایام سوگواری دهه آخر ماه صفر و با اشاره به نقلی در خصوص مصمومیت و به شهادت رساندن پیامبر گفت: بر اساس سندی معتبر و به نقل از ائمه طاهرین به خصوص امام حسن مجتبی(ع) هیچ یک از اهل بیت نبوده و نیستند که به واسطه خوراندن سم و یا ضربتی به شهادت نرسیده باشند و بر اساس برخی اسناد موجود پیامبر اکرم نیز به شهادت رسیده‌اند.

 

 

تکیه بر توان توده مردم از شیوه‌های قیام اولیای الهی ست

 

وی در ادامه ضمن تبریک هفته بسیج گفت: تکیه بر توان توده‌های مردمی یکی از شیوه‌های اولیایی الهی در مبارزه و قیام بود و در قیام امام راحل نیز به خوبی شاهد آن هستیم، شیوه و روشی که در مقابله با قیام مسلحانه بوده است.

 

ربانی با اشاره به برنامه‌های امام خمینی(ره) در جریان پیروزی انقلاب گفت: امام(ره) با استفاده از توان توده‌های مردمی به روش آن روز در مقابل رژیم ستم شاهی ایستادگی کرد و پس از آغاز جنگ تحمیلی نیز با تکیه بر توان همین مردم در دفاع مسلحانه از کیان کشور و جمهوری اسلامی وارد میدان شد و به موفقیت‌های چشم گیری هم رسید.

 

امام جمعه محلات همچنین بیان کرد: زمانی که امام راحل فرمان تشکیل بسیج و آموزش نظامی همگانی را صادر کرد هنوز خبری از تجاوز نظامی و جنگ نبود و این فرمان نشان دهنده بینش و تحلیل بالای معمار کبیر انقلاب اسلامی بود.

 

وی با اشاره به بروز و ظهور آثار پربرکتی از شجره طیبه بسیج در طول 8 سال دفاع مقدس گفت: امروز نیز باید با تکیه بر آثار و برکات بسیج و با ایجاد روحیه و نشاط جوانی و تکیه بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جوانان انقلابی و بسیجی در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های نظام و انقلاب تلاش کنیم.

 

ربانی هفته بسیج را فرست مناسبی برای زنده کردن یاد و خاطره شهدا دانست و افزود: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و یادآوری رشادت‌های آنها در مناسبت‌های مختلف نه با هدف یادآوری خاطرات بلکه با هدف زنده نگه داشتن اصول و ارزش‌های انقلابی لازم و ضروری ست.

 

 

بسیج مقدس و در هاله‌ای از نور الهی قرار دارد

 

امام جمعه محلات بسیج را مقدس و در هاله‌ای از نور تعبیر کرد و افزود: در دوران دفاع مقدس هاله‌ای از نور اطراف واژه بسیج را فرا گرفت که امروز باید برای حفظ آن تلاش کنیم و آن چیزی که این حالت نورانی را به بسیج داده است تعهد بسیجی است که ثمره آن را در انقلابی بودن و  وارستگی بسیجیان از دنیا، انجام تکلیف و وظیفه توسط بسیجیان و پیروی حقیقی آنان از ولی فقیه، شاهد هستیم.

 

ربانی با اشاره به سخنان مسئولین سپاه در ابتدای جلسه گفت: به هر حال اتفاقاتی در حال رخ دادن است که خوب نیستند و توقعاتی که از برخی دستگاه‌هاست در مقابل بسیج که حضور خود در همه عرصه‌ها را ثابت کرده می‌رود متاسفانه بروارده نمی‌شود و این ظلم به بسیج است و ما این بی مهری‌ها را حمل بر غفلت می‌کنیم نه عناد و ضدیت با انقلاب و این از خوش بینی و خوش نیتی ماست.

 

 

بی مهری به بسیج نشات گرفته از نفوذ در کشور است

 

امام جمعه محلات در خاتمه دومین احتمال بی مهری به بسیج را مسئله نفوذ عنوان و خاطر نشان کرد: زمانی که مقام معظم رهبری از نفوذ سخن می‌گوید یعنی حرکت خزنده و بدون نماد و پرچم و باید قبول کنیم که مسئله نفوذ در کشور و ضدیت با نظام، انقلاب و ارزش‌های انقلابی به وقوع پیوسته و عده‌ای به صورت عمدی و یا غیر عمدی در حال پیاده سازی اهداف دشمنان هستند. 

 

در ابتدای این جلسه و پیش از سخنرانی امام جمعه محلات، حجت الاسلام صحرایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج محلات و سرهنگ دوم پاسدار علی مطلبی فرمانده ناحیه مقامت بسیج شهرستان محلات در سخنانی جداگانه از وضعیت موجو و برخورد بد برخی روسای دستگاه‌های اجیایی شهرستان گلایه کردند.

 

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج محلات؛
اقدام خوب و شایسته‌ای  در خصوص هفته بسیج در این شهرستان نشده است

حجت الاسلام صحرایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج محلات در سخنانی کوتاه گفت: سابق بر این به مناسبت‌های مختلف بخصوص هفته دفاع مقدس و هفته بسیج هر اداره و ارگانی پرچمی به مناسبت این هفته نصب می‌کرد که متاسفانه در سالهای اخیر این امر مورد بی مهری قرار گرفته و آثار این بی مهری ها در آینده آشکار خواهد شد.

 

 وی در ادامه نتیجه این بی مهری‌ها را تغییرات در متون کتب آموزشی مدارس عنوان و بیان کرد: اقدام خوب و شایسته‌ای  در خصوص هفته بسیج در این شهرستان نشده است که این مسئله تامل برانگیز است.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات؛
فرماندار محلات حاضر به تشکیل جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته بسیج نشده است/زیر پوست شهر اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است و درک آنها به نگاه‌های تیز بین نیاز دارد

سرهنگ دوم پاسدار علی مطلبی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات نیز در سخنانی، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس با اشاره به گلایه‌های مطرح شده عنوان کرد: رئیس ستاد برنامه های مناسبتی در هشر شهرستان فرماندار است و متاسفانه فرماندار محلات حاضر به تشکیل جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته بسیج و ابلاغ برنامه ها به دستگاه‌های اجرایی نشد و همین موضوع باعث نمود اندک هفته بسیج در سطح شهرستان شده است.

 

 وی ادامه داد: در یک نگاه سطحی شهرستان را آرام میبینیم اما در لایه‌های درونی دچار مشکلات بسیار زیادی هستیم و حرکت خزنده نفوذ فرهنگی مورد نظر مقام معظم رهبری به صوت تهاجمی ولی نامحسوس در حال انجام شده است.

 

مطلبی تغییر نام مکان‌ها و خیابان‌ها از اسامی شهدا به اسامی افرادی که امروز به عنوان ارزش معرفی می‌شوند نمونه‌ای از این اقدامات است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات در خاتمه گفت: زیر پوست شهر اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است و درک آنها به نگاه‌های تیز بین نیاز دارد و متاسفانه آسیب‌ها و تهدیدات فرهنگی زیادی را در سطح شهرستان شاهد هستیم که حساب شده و سازماندهی شده نیز هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, هفته بسیج, حاله نور بسیج, تعهد بسیجی, نفوذ, یاد شهدا, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *