نعمت زاده در محلات؛

ممنوعیت صادرات سنگ خام در آینده‌ای نزدیک/به منظور حمایت از تولید قانونا با وارد کنندگان واگن برخورد خواهیم کرد/از بانکها میخواهیم تسهیلات بیشتری برای رونق تولید به واحدهای صنعتی پرداخت کنند.

3 آبان 1395 کد خبر : 988614873 | بازدید : 1559

صبح محلات_وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در فضای پسا برجام امکان همکاری مشترک با شرکت‌های خارجی به منظور مهندسی و تولید ماشین آلات صنعتی مورد نیاز برای نوسازی واحدهای صنعتی فراهم شده است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از گرو کارخانجات سنگستان در گفتگو با خبرنگار صبح محلات گفت: گروه کارخانجات سنگستان یکی از واحد های ست که در روز گذشته همزمان با دیگر پروژه‌های استان و به دستور رئیس جمهور افتتاح شد و بنده به منظور بازدید و افتتاح نمادین سفری به شهرستان محلات داشتم.

 

 

وی ادامه داد: این واحد صنعتی، یکی از سنگبری‌های نمونه کشور است که سابقا از تجهیزات و ماشین الات سنتی استفاده می‌کرده و در حال حاضر با خط تولید جدید و کاملا اتوماتیک امکان برش سنگ در ابعاد بزرگ و فراوری با دستگاه‌ها و ماشین آلات روز دنیا در آن فراهم شده است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سیاست وزارت خانه تابعه خود در خصوص جلوگیری از صادرات سنگ کوپ و خام بیان کرد: این کارخانه با ظرفیت فراوری 1 میلیون و 500 هزار متر مربع  سنگ در سال زمینه خوبی برای ورود به بازار صادراتی دارد و کارخانجات صنعتی برای ورود به بازار صادراتی باید تلاش کنند بنابر نیاز و سفاش مشتریان اقدام به تولید محصول کنند.

 

نعمت زاده افزود: مبنای وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف صادرات سنگ خام از دو سال آینده است و با بهره برداری از  کارخانجاتی از این دست که  تعدادی در حال تجهیز و راه اندازی هست تلاش میکنیم از سال آینده از صادرات سنگ خام به صورت کامل جلوگیری کنیم.

 

 وی در خصوص ارزیابی خود از صنایع نیز گفت: اگرچه برخی از واحد های بزرگ صنعتی به دلیل کمی سفارشات با مشکلاتی مواجه شده اند و با حداقل توان در حال فعالیت هستند اما وضعیت کلی مثبت و قابل قوبل است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین افزود: ظرفیت مناسبی برای تولید واگن در استان مرکزی وجود دارد و به همین منظور واردات انواع واگن مسافری و بابری را به مصلحت کشور نمیبینیم و اگر عده‌ای نیز اقدام به واردات کنند مجبوریم طبق قانون جلوی آنها را بگیریم تا از این راه به تولید داخل کمک کنیم.

 

نعمت زاده در پاسخ به سوال خبرنگار ما  در خصوص برنامه این وزارت خانه برای نو سازی واحد های صنعتی گفت: در سال‌های گذشته میزان سرمایه گذاری صنعتی بسیار کم بوده است و گاها واحدهای صنعتی نتوانستند استهلاک خود را نیز جبران کنند و از ابتدای این دولت در حال تشویق واحد‌ها برای نو سازی و استفاده از تکنولوژی روز دنیا هستیم و در فضای پسابرجام هم می‌توانیم ساخت و مهندسی مشترک ماشین آلات صنعتی با شرکت‌های خارجی را آغاز کنیم و در معدود موادی که تولید ماشین آلات به صرفه نباشد نیز ماشین آلات خارجی به منظور نو سازی صنایع را وارد خواهیم کرد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص برنامه دولت برای شش ماهه دوم سال و پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی و صنعتی گفت: در این خصوص پیش بینی خاص نشده است و همچنان از بانک‌ها خواهان پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی به میزان 40 درصد کل تسهیلات هستیم و این در حالی است که در حال حاضر این میزان چیزی کمتر از 30 درصد بوده و امیدواریم نظام بانکی بیش از پیش کمک کار صنایع باشد.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, نعمت زاده, وزیر صنعت معدن و تجارت, حمایت از تولید ملی, پسا برجام, ممنوعیت واردات, ممنوعیت خام فروشی, ورود به بازار صادراتی, محلات، شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *