بدهی 100 هزار میلیارد ریالی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران/جاده هایی که یکی یکی برای سفر هیئت دولت صاف می شوند/در جریان تعهدات گذشته وزارت در پروژه بلوار آیت‌الله غفاری نیستم

13 مهر 1395 کد خبر : 988614804 | بازدید : 1627

صبح محلات_ معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: با اصلاح قانون بودجه سال 95 توسط مجلس شورای اسلامی به دنبال جمع بندی و پرداخت مطالبات پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی هستیم.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، امیر امینی، معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ و نقل وزیر راه و شهرسازی، در بازدید از پروژه های این وزارتخانه در شهرستان محلات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: وزارت راه و شهرسازی ۷۰ هزار میلیارد ریال مطالبات ثبت شده به پیمانکاران خود بدهکار است و با توجه به عدم ثبت مطالبات از سوی برخی پیمانکاران به دلیل وجود مشکلاتی در خصوص مالیات، پیش بینی می‌شود چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد ریال به میزان بدهی های وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران اضافه شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به بازدیدهای میدانی پیش بینی می‌شود در حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به پیمانکاران خود بدهکار باشیم و یکی از اهداف این بازدید ترغیب پیمانکاران به ثبت اسناد مطالبات است.

 

تلاش برای پرداخت مطالبات پیمانکاران تا ماه بهمن

معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ توسط مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از محل تبصره ۳۶  قانون بودجه سال ۹۵ بخش قابل توجهی از مطالبات پیمانکاران قابل پرداخت خواهد شد و پیمانکاران بایستی اطلاعات مربوط به مطالبات خود را ثبت کنند تا بتوانیم با برنامه ریزی و ساماندهی مطالبات پیمانکاران را تا بهمن ماه پرداخت کنیم.

 

امینی با اشاره به پیش بینی ۴۰۰ هزار میلیارد ریالی مجلس برای پرداخت کلیه مطالبات دولت در کشور گفت: طبق اصلاحیه قانون، ۲۰۵ هزار میلیارد ریال از مطالبات برای پرداخت به پیمانکاران، بانکها و صدا و سیما در نظر گرفته شده و میزان دقیق بودجه و اعتبارات برای پروژه های عمرانی مشخص نیست و به میزان اعلام دستگاه‌ها بستگی خواهد داشت.

 

مطالبات همه پیمانکاران استان مرکزی قابل پرداخت است

وی با اشاره به وجود ۳۸۰ میلیارد ریال مطالبات پیمانکاران در استان مرکزی گفت: با توجه به اشتغال پیمانکاران به احداث ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در سطح استان مرکزی، حدود یک هزار میلیارد ریال مطالبات جدید اضافه خواهد شد که در صورت ثبت تماما قابل پرداخت است.

 

 

در جریان تعهدات گذشته  وزارت  در پروژه بلوار آیت‌الله غفاری نیستم

 

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ و نقل وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگار صبح محلات مبنی بر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای عمل به تعهدات گذشته خود در خصوص بلوار آیت الله غفاری شهر محلات اظهار بی اطلاعی کرد.

 

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ و نقل وزیر راه و شهرسازی در مدت سفر خود به استان مرکزی از پروژه‌ها و محورهای دلیجان_محلات، محلات_خمین، خمین_الیگودرز و محورهای شازند و تفرش و آشتیان بازدید می کند چرا که استان مرکزی در آینده‌ای نزدیک میزبان سفر هیئت دولت خواهد بود و تعدادی از پروژه های تکمیل شده و در حال تکمیل در سفر ریاست جمهوری به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, بدهی های دولت, اصلاح قانون بودجه, مجلس شورای اسلامی, معاون وزیر راه, مطالبات پیمانکاران راه, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *