امام جمعه محلات؛

رفتار دوگانه آمریکا نشات گرفته از خوی استکباری اوست/بد عهدی آمریکا در برجام ثابت کرد نباید به مستکبران اعتماد کنیم

9 مهر 1395 کد خبر : 988614787 | بازدید : 1775

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: دوگانگی در رفتار آمریکا نشات گرفته از خوی استکباری اوست و طبق دستورات دین مبین اسلام نباید در برابر ظلم مستکبران سکوت کرده و نباید به آنها اطمینان و تکیه کنیم.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به سخنان و نامه امام حسین(ع) در مواجهه با سپاه کفر در سرزمین کربلا گفت: هیچ گاه نباید بر ظالمین تکیه کنیم و در برابر ستم، ستمکاران سکوت کرد چرا که ممکن است از سکوت ما رضایت برداشت شود.

 

وی ادامه داد: امام حسنی(ع) برترین عمل را جهاد و ایستادگی در برابر مستکبران و ظالمان میداند چرا که اصل مبارزه با ظلم و ستم مستکبران یک امر دینی و قرآنی است.

 

ربانی با اشاره به تداوم بحران در سوریه و بازی دوگانه آمریکا در منطقه و چهان بیان کرد: آمریکا از طرفی به دنبال آتش بس در سوریه است و از طرف دیگر خود با نقض اتش بس در منطقه شعله های جنگ را می‌افروزد و نمونه همین عمل را در معرفی داعش و جبهه النصره در لیست گروه‌های تروریستی و فروش سلاح نیز شاهد هستیم.

 

امام جمعه محلات نمونه آشکار این دوگانگی در علم و رفتار آمریکا را بد عهدی آمریکا در قضیه برجام معرفی و اظهار کرد: این عدم عمل به تهدات آمریکا و دوگانگی در رفتارهای آن نشان از خوی استکباری آمریکا ست و باز هم به ما ثابت می‌کند که هیچ جا نباید به مستکبران اعتماد کنیم.

 

 

 

احیاء عاشورا بخشی از سیره عملی اهل بیت(ع) است

 

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور در آستانه آغاز ماه محرم و شروع عزاداری‌ها در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا گفت: همه ما مردم در برابر قیام امام حسین(ع) در مبارزه با استکبار وظایفی بر عهده داریم که باید به این وظایف عمل کنیم.

 

وی ادامه داد: زنده نگه داشتن و احیاء عاشورا که بخشی از سیره عملی اهل بیت نیز بوده است، توجه به شعور حسینی در کنار شور حسینی در مجالس عزا و دوری از آفات عزاداری را بخشی از وظایف ما در این واقعه است.

 

امام جمعه محلات خودنمایی و دوری از اخلاص در اعمال و عزاداری، استفاده از اشعار افراطی و بی محتوی، آلودگی فضای هیئت به انواع گناهان و اسراف در نزورات را بخشی از آفات عزاداری برای امام حسین(ع) معرفی و بیان کرد: همه عزاداران و صاحبان مجالس عزاداری باید تلاش کنند به دور از آفات عزاداری به اصل هدف امام حسین(ع) از قیام توجه کنند و جوانان را با معرفت و اهداف قیام آشنا کنند.

 

 

 

امنیت، لازمه پیشرفت و توسعه جوامع

 

ربانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: امنیت و آرامش، مقوله بسیار مهمی برای رسیدن به رشد و پیشرفت در جامعه است و بخش عمده‌ای از آن بر عهده نیروی انتظامی است و نیروی انتظامی نیز با تکیه بر همراهی و همکاری مردم میتواند امنیت و ارامش مورد انتظار در جامعه را فراهم کند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, خوی استکباری آمریکا, امنیت پایدار, بد عهدی آمریکا در برجام, تکیه بر استکبار, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *