حذف درس شهید فهمیده به هیچ وجه پذیرفتنی نیست

خطر استراتژیک حذف مضامین فرهنگ ایثار و مقاومت از کتب درسی/مجلس با جدیت پیگیر است

6 مهر 1395 کد خبر : 988614783 | بازدید : 2520

صبح محلات_دبیر اول کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اقدام وزارت آموزش و پرورش در زمینه حذف درس شهید فهمیده از کتب آموزشی به هیچ وجه پذیرفتنی و قابل توجیه نیست و اگر این اقدام به معنی چراغ سبز دولت به طرف‌های غربی در زمینه پیوستن ایران به کنوانسیون جهانی حقوق کودکان باشد، مجلس با جدیت مقاومت خواهد کرد.

 

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح محلات گفت: کمسیون آموزش موضوع حذف درس شهید فهمیده از کتب آموزشی مدارس در مقطع ابتدایی را در دست بررسی دارد چراکه ما هرچه داریم در سایه فرهنگ مقاومت است.

 

حذف درس شهید فهمیده از کتب آموزشی به هیچ وجه پذیرفته شده نیست

 

وی ادامه داد: در زمانی که مقام معظم رهبری بیش از پیش بر ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت تاکید دارند، اقدام وزارت آموزش و پرورش در زمینه حذف درس شهید فهمیده از کتب آموزشی به هیچ وجه پذیرفته شده و قابل توجیه نیست.

به وزارت آموزش و پرورش تذکر داده شده

سلیمی همچنین افزود: مجلس به شدت به این مسئله حساس شده و با جدیت تمام مسئله را پیگیری خواهد کرد و در همین راستا نیز به وزارتخانه مربوطه تذکرات لازم داده شده است.

 

خطر استراتژیک حذف مضامین فرهنگ ایثار و مقاومت

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: تراز نظام جمهوری اسللامی در عرصه های بین المللی به عنوان یک فعال منطقه‌ای و بین المللی به خاطر فرهنگ ایثار و مقاومت است و حذف چنین مطالبی از کتب درسی، خطری استراتژیک و غیر قابل بخشش و در راستای حذف فرهنگ ایثار و شهادت از جامعه قلمداد می‌شود و وزارت آموزش و پرورش باید در صدد حل این مشکل باشد.

 

شائبه حذف درس شهید فهمیده در راستای پیوستن به کنوانسیون حقوق کودکان

دبیر اول کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس یکی از نکات مهم در زمینه بررسی چرایی حذف این درس از کتب آموزشی را موضوع طرح پیشنهادی دولت به مجلس در راستای پیوستن ایران به کنوانسیون جهانی حقوق کودکان دانست و خاطر نشان کرد: عده‌ای بر این باورند که این اقدام به معنی چراغ سبز دولت به طرف‌های غربی در زمینه پیوستن ایران به این کنوانسون است و اگر چنین ارزیابی صحت داشته باشد مجلس با جدیت تمام مقاومت خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, مجلس, حذف درس, شهید فهمیده, فرهنگ ایثار و مقاومت, آموزش و پرورش, کمسیون آموزش

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *