امام جمعه محلات؛

موضع گیری‌های رئیس جمهور در سازمان ملل قابل تقدیر است/الگو سازی غلط از افراد طاغوتی و ضد دین در دستور کار برخی افراد و جریانات

2 مهر 1395 کد خبر : 988614770 | بازدید : 3816

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: عده‌ای از افراد و جریانات مبانی اصلی اسلام، اهل بیت و شهدا را زیر سوال می‌برند و با الگو سازی غلط از افراد طاغوتی و ضد دین قصد تحریف و خدشه وارد کردن به آرمان‌های انقلاب و اسلام را دارند.

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه شهر محلات با اشاره به قرار گیری در هفته دفاع مقدس گفت:  جنگ هشت ساله و ایران با عراق و جنگ تکفیری‌ها در منطقه وجوه اشتراک متعددی دارد و ریشه و اساس هر دو جنگ به یک نقطه و آن هم استکبار جهانی باز می‌گردد.

 

وی ادامه داد:  تحمیلی بودن، مقدس بودن هر دو دفاع، نیابتی بودن و حمایت از هر دو متجاوز اصلی در جنگ هشت ساله و جنگ با تکفیری‌ها نشان می‌دهد استکبار جهانی در هر دو جنگ ایجاد تفرقه در جهان اسلام را در دستور کار خود قرار داده است.

 

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد: انتقاد درست و به حق از سیاست‌های آل سعود در منطقه، هشدار به آمریکا در زمینه بد عهدی در برجام و اعتراض به راهزنی و دزدی بین المللی آمریکا از حساب‌های ایران بخشی از سخنان قابل تقدیر رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل بود.

 

امام جمعه محلات همچنین افزود: بد عهدی‌های آمریکا در برجام عملا بر همگان ثابت کرد استکبار و آمریکا قابل اطمینان نیستند و باید با استفاده از تجربه بد عهدی آمریکا در مذاکرات به این نتیجه برسیم که بر سر دیگر مسائل نیز نمی‌توان به سخنان و تعهدات غرب بخصوص آمریکا اطمینان و اعتماد کرد.

 

ربانی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در دیدار های اخیر خود اظهار کرد: تنها راه و تنها عامل رفع تهدیدات دشمنان ایجاد ترس در دل‌های آنان با افزایش توان دفاعی است و هیچ عقل سالمی اجازه نمی‌دهد توان دفاعی کشور را کاهش و یا کنار بگذارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحریف برخی از مفاهیم اصلی در جوامع امروزی گفت: تحریف معانی اصلی آرمان گرایی و استقلال با هدف ضربه زدن به انقلاب و اسلام در دستور کار برخی افراد قرار گرفته است و این درحالی ست که توجه واقعی به آرمان‌‌های اسلام، انقلاب و شهدا، انحرافات را کاهش می‌دهد.

 

 

 

عده‌ای مبانی اصلی اسلام، اهل بیت و شهدا را زیر سوال می‌برند/الگو سازی غلط از افراد طاغوتی و ضد دین در دستور کار برخی افراد و جریانات

امام جمعه محلات با بیان وجود اختلاف در مبنا با برخی افراد و جریانات در شهر گفت: برخی افراد تصور می‌کنند اختلافات ما با برخی افرادٰ اختلاف سلیقه است و این در حالیت که اختلاف سلیقه باعث رشد، پیشرفت و بالندگی خواهد شد ولی اختلاف در مبانی اصلی است و عده‌ای هستند که مبانی اسلام، اهل بیت و شهدا را قبول ندارند و این مبانی را نیز زیر سوال می‌برند.

 

ربانی ادامه داد: برخی افراد و جریانات به دنبال معرفی الگو‌های غرب‌زده، طاغوتی و فراماسون در شهر هستند و این الگو سازی از پایه و اساس غلط است.

 

وی با اشاره به الگو سازی یک نشریه شهرستانی از یکی از نمایندگان فرمایشی طاغوت و معرفی وی گفت:  در حال حاضر اگر بخواهیم یک نماینده خدوم، خیّر و دلسوز را معرفی کنیم، شهید محلاتی نمونه‌ای بسیار مناسب است.

 

ربانی همچنین ولایت فقیه را یکی از آرمان‌های شهدا معرفی کرد و افزود: برخی از افراد در جلسات خصوصی خود اصل ولایت فقیه را رد می‌کنند و  در مطالب خود در فضای مجازی با خدشه وارد کردن بر اصل زیارت جامعه کبیره به عنوان سندی بر حقانیت شیعه و مکتب اهل بیت به مخالفت با مبانی اصلی اسلام، تشیع و انقلاب اسلامی پرداخته‌اند.

 

 امام جمعه محلات در خاتمه با انتقاد از قرارگیری چنین افرادی در مسئولیت‌های اجرایی شهر و انتخاب آنان به عنوان مشاور در کنار برخی از مسئولین شهرستانی خاطر نشان کرد: چرا چنین افرادی که در نهان و آشکار با آرمان‌های اسلام مخالفت می‌کنند در کنار برخی از مسئولین شهر  به عنوان مشاور انتخاب شوند و چرا باید برخی از مسئولین با در اختیار قرار دادن امکانات و محلی برای کار و فعالیت از آنها حمایت کنند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, الگو سازی از افراد طاغوتی, جریان تحریف انقلاب, نماز جمعه محلات, شهرستان محلات, خبر محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *