اقتدار نظام به واسطه روحیه شهادت طلبی شهدا بود/ برخی همنوا با دشمن به دنبال تضعیف قدرت نظامی کشورهستند

26 شهریور 1395 کد خبر : 988614739 | بازدید : 1432

صبح محلات_امام جمعه موقت محلات گفت: خون شهدا به واسطه روحیه شهادت طلبی آنها نقش بسزایی در افزایش توان نظامی کشور داشت و امروز عده‌ای در تلاش هستند با از میان برداشت روحیه شهادت طلبی و جایگزینی روحیه تجمل گرایی و راحت طلبی، توان نظامی و دفاعی ایران را کاهش دهند.

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات،حجت الاسلام حسین نیکویی امام جمعه موقت شهر محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به انتظارات از خروجی یادواره‌های شهدا گفت: مهمترین خروجی و آثار برگزاری یادواره‌های شهدا، حفظ آثار خون شهدا و ایثارگران در طول دوران انقلاب است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در جامعه امروز عده‌ای با تفکرات، اعمال و سخنان خود در حال خدشه وارد کردن به تمامی تلاش‌ها و آثار پر برکت خون شهدا و ایثارگران هستند.

 

نیکویی یکی از مهمترین آثار خون شهدا را اقتدار نظامی امروز کشور معرفی و بیان کرد: اقتدار نظامی کشور ما مرهون رشادت‌ها، شهادت طلبی‌ها و تجربیات هشت سال دفاع مقدس است و همین اقتدار باعث شده تا جمهوری اسلامی امروز در اوج باشد و دشمنان نتوانند در این کشور رسوخ کنند.

 

امام جمعه موقت محلات همچنین با اشاره به نقشه و برنامه‌های دشمن برای تضعیف قدرت نظامی ایران و به دنبال آن رسوخ در کشور اظهار کرد: دشمنان به دنبال تضعیف قدرت نظامی ایران هستند و متاسفانه سخنان برخی از افرادی که خود سابقا مسئولیت فرماندهی را نیز بر عهده داشتند به نوعی حرکت در مسیر تضعیف توان نظامی کشور است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ترجمه آیه ۲۹ سوره فتح گفت: ترجمه صریح این آیه خطاب به پیامبر(ص) می گوید با کفار و مشرکان شدت عمل و با نزدیکان و دوستان با رحم و عطوفت عمل کن ولی متاسفانه امروز افرادی را شاهد هستیم که معکوس این آیه قرآن با مشرکان و کفار از رحم و عطوفت و دوستی سخن می‌گویند و با اطرافیان به شدت برخورد می‌کنند و برای توجیه عمل خود به برداشت اشتباه خود از برخی از آیات قرآن استناد می‌کنند.

 

نیکویی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اندیشه‌های فوکویاما برای نابودی جمهوری اسلامی و شیعه در جهان بیان کرد: پیاده سازی تفکرات فوکویاما در جامعه امروز از هر زمان دیگری مشهودتر است و متاسفانه افرادی که خود نیز از ارکان نظام هستند با سخنان، رفتار و اعمال خود به پیاده شدن تفکرات فوکویاما دامن میزنند.

 

امام جمعه موقت محلات همچنین با اشاره به سخنانی که در راستای تضعیف قدرت نظامی و الگو برداری اقتصادی از آلمان برای پیشرفت کشور خاطر نشان کرد: در زمان دفاع مقدس ایران از نظر توان دفاعی خود بیشتر از تسلیحات نظامی بر شهادت طلبی مجاهدان تکیه داشت و امروز عده‌ای به دنبال جایگزین کردن روحیه شهادت طلبی در جامعه با رفاه طلبی و تجملگرایی غربی که نمونه‌های آن در کشور آلمان مشهود است هستند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه موقت محلات, نماز جمعه محلات, روحیه شهادت طلبی, روحیه ایثار گری, توان دفاعی و نظامی, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
salamup.ir
nashrkhabar.ir
nashrkhabar.ir