نماینه مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی؛

بانک‌های به جای بنگاه داری از تولید کننده حمایت کنند/برابری نرخ تورم و نرخ سود تسهیلات بانکی، امنیت سرمایه گذاری را در پی خواهد داشت

25 شهریور 1395 کد خبر : 988614734 | بازدید : 1531

صبح محلات_نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: برابری نرخ تسهیلات بانکی با نرخ تورم، نظم بخشی به سیاست‌های پولی و بانکی کشور و خروج بانک‌ها از بنگاه داری اساسی ترین راه کارهای حمایت از تولید کننده است.

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات ، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ساختمانی ایران - شهر نیم ور گفت: عدم ثبات در سیاست های پولی و بانکی کشور، موجب ایجاد استرس و اضطراب در تولید کنندگان  شده است.

 

وی ادامه داد: برابر سازی نرخ سود بانکی با نرخ تورم، امنیت سرمایه گذاری در کشور را در پیش خواهد داشت و ایجاد ثبات در در بازار تولید و جلوگیری از نوسانات تولیدکنندگان را از آسیب‌ها حفظ میکند.

 

سلیمی با اشاره به بنگاه داری بانک‌ها بیان کرد: خروج واقعی بانک ها از کار بنگاه داری و  تخصیص منابع به صورت واقعی به بخش تولید، زمینه ساز رشد تولید خواهد بود.

 

این نماینده مجلس دهم همچنین با اشاره به کاهش صادرات گفت: کاهش واردات از ۶۰ میلیارد دلار به ۴۰ میلیارد دلار در سال گذشته قدم بزرگی بود اما با تمام تفاسیر  ۶۸ درصد واردات کشور کالای واسطه ای است که باید به سمت واردات کالای سرمایه ای تغییر مسیر دهد.

 

وی با اشاره به مالیات‌های سنگین در بخش تولید نیز بیان کرد: مالیات کمر تولید کننده را شکسته است و باید با جلوگیری از فرار مالیاتی، میزان دریافت مالیات از تولید کننده متناسب شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: د بیش از دو درصد انواع سنگ و ۱۰.۸ درصد سنگ تراورتن جهان در شهرستان محلات تولید می شود و این درحالی ست که از  ۱۱۵ معدن در شهرستان محلات، ۷۰ معدن در حال فعالیت هستند.

 

 وی ذخیره قطعی این معادن را ۳۰ میلیون تن و میزان برداشت سالیانه را دو میلیون تن اعلام کرد.

 

وی بیان کرد: ۲۸۰ واحد فرآوری با ظرفیت فرآوری ۱۸ میلیون متر مربع سنگ در شهرستان محلات وجود دارد که ۱۳.۳ تولید سنگ فرآوری کشور را شامل می شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خاتمه ضمن معرفی دیگر پتانسیل‌های شرستان محلات در زمینه تولید سنگ خام و سنگ فراوری شده خواستار تجمیع نمایشگاه های سنگ کشور در نمایشگاه سنگ شهر نیم ور محلات شد.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی, حمایت از تولید داخلی, نهمین نمایشگاه سنگ نیم ور, وزیر صنعت معدن و تجارت, محلات, شهرستان محلات, نبیم ور

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *