امام جمعه محلات؛

تضعیف بنیه دفاعی کشور مخالفت با دستور قرآن است/آل سعود مصداق الشجرة الملعونة از دیدگاه قرآن است/آل سعود سرسپرده استکبار و سرمست پول و ثروت است

22 شهریور 1395 کد خبر : 988614721 | بازدید : 1884

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: سرسپردگی آل سعود به استکبار باعث شده حکام سعودی برای تامین امنیت نوکران و اربابان خود بی توجه به جان، مال و ناموس مسلمانان و تنها با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی و بیداری اسلامی برنامه‌ریزی و اقدام کند.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز عید قربان گفت: اعیاد در اسلام که با اقامه نماز همراه است همه به شکرانه یکی از نعمت‌های خداوند است و نماز عید قربان به شکرانه اجتماع و کنگره عظیم حج و نمایش قدرت مسلمانان است.

 

وی ادامه داد: متاسفانه حج امسال با کارشکنی‌ها و سیاسی بازی‌ها حکام سعودی بدون حضور حجاج ایرانی و شیعیان بسیاری از کشور ها برگزار شد و این به معنی ضربه زدن به وحدت و اجتماع بزرگ مسلمانان جهان است.

 

ربانی با اشاره به فاجعه منا در حج سال گذشته و کشتار بیش از 7 هزار مسلمان در سرزمین منا بیان کرد: متاسفانه حاکمیت امروز سرزمین وحی در دست آل سعودی است که مصداق شجره الملعونه و شجره الخبیثه از دیدگاه قرآن است.

 

امام جمعه محلات با اشاره به اعتقاد ایران مبنی بر عمدی بودن فاجعه منا نیز گفت: اگر بخواهیم صحنه سازی حکام سعودی را قبول کنیم باید قبول کنیم که این حادثه از بی تدبیری در مدیریت حج بوده است و اگر عربستان معتقد است در این حادثه هیچ تقصیری بر گردن ندارد چرا اجازه نمی‌دهد یک کمیته حقیقت یاب از کشورهای اسلامی این فاجعه و حادثه را بررسی کنند.

 

وی ادامه داد: در ریشه یابی گستاخی‌ها و دهن کجی‌های آل سعود به مسلمانان به سه نکته مستی از پول و قدرت، تکبر و غرور و قبول تسلط بیگانه خواهیم رسید که هر سه‌ی این نکات باعث آسیب برای انسان‌ها و حکومت‌هاست.

 

ربانی افزود: حاکمان سعودی که تا چند سال قبل از فقر در گرسنگی به سر میبردند امرو با پول بی حد و حصری که از فروش نفت به دست آورده‌اند مست ثروت و قدرت شده‌اند و به جایی رسیده‌اند که جان مسلمانان و حتی انسان‌ها برای آنها بی ارزش شده است و با پول خود دهان مجامع جهانی و حقوق بشری را نیز بسته اند.

 

امام جمعه محلات با اشاره به تسلط کفار بر حاکمان سعودی بیان کرد: آل سعود نوکر و مزدور استکبار در منطقه است و این سرسپردگی باعث شده حکام سعودی برای تامین امنیت نوکران و اربابان خود بی توجه به جان، مال و ناموس مسلمانان و تنها با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلامی و بیداری اسلامی برنامه‌ریزی و اقدام کند.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ایراد سخنانی در تضعیف قدرت دفاعی کشور اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد تحت تاثیر اطرافیان خود و از روی غفلت زمینه ساز تضعیف بنیه و قدرت دفاعی کشور شده‌اند که این امر مخالف صریح قرآن است.

 

امام جمعه محلات خاطر نشان کرد: در حالی که اطراف ایران به علت نا امنی در آتش می‌سوزد تنها بنیه و قدرت دفاعی کشور باعث شده تا هیچ کس جرات دس اندازی به کشور را نداشته باشد و تقویت بنیه دفاعی برای جلوگیری از حمله دشمنان و ایجاد ترس و واهمه در دل دشمنان دستوری قرآنی است.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, خطبه‌های نماز عید قربان, نتماز عید قربان, تضعیف بنیه دفاعی, آل سعود, شجره الملعونه, شهرستان محلات, محلات, خبر محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *