امام جمعه محلات؛

دولت مردان به تذکرات رهبری در خصوص نفوذ توجه کنند/عدم حضور ایرانیان در حج امسال نشان دهنده خیانت آل‌سعود است/برخی سنت‌های غلط در امر ازدواج افزایش سن ازدواج را در پی داشته است/

12 شهریور 1395 کد خبر : 988614677 | بازدید : 1251

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: قصور و کوتاهی دولت در مسائل اقتصادی و استفاده از یک عنصر اخراجی وزارت دفاع در کمیته اقتصادی برجام، نشان دهنده عدم توجه دولت مردان به تذکرات رهبری در خصوص نفوذ است.

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به حلول ماه ذی القعده و برخی مناسبت‌های دهه اول این ماه گفت: دهه اول ذی القعده موعد مناسک حج واجب و کنگره عظیم مسلمانان جهانی است که متاسفاه به علت خیانت و ظلم آل سعود مردم مسلمان ایران امسال از این واجب دینی محروم شدند.

 

وی در ادامه با اشاره به سالگرد کشتار مسلمانان ایرانی در حج سال 60  اظهار کرد: کشتار ایرانینان در حج خونین سال 60 و همچنین کشتار مسلمانان بی گناه در حادثه منا نشان از بی کفایتی و بی لیاقتی آل سعود در برگزاری حج است.

 

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاظمه(س) گفت: زندگی این دو بزرگوار باید الگویی برای همه خانواده‌ها و جوانان باشد و همه مردم باید با الگو گرفتن از این زندگی نمونه از برخی سنت‌های غلط در ازدواج اجتناب کنند.

 

امام جمعه محلات ادامه داد: حضرت فاطمه(س) الگویی به تمام معنا برای جوانان است و زنان و دختران جامعه باید عفاف، حجاب و پاکدامنی این زن نمونه در اسلام را الگوی رفتاری خود قرار دهند.

 

وی با انتقاد از بالا رفتن سن ازدواج، مهریه های سنگین و وجود تجملات در زندگی جوانان گفت: تمامی این رفتارها به نوعی به یک سنت غلط در امر ازدواج است که علاوه بر سخت کردن شرایط جوانان برای ازدواج جوانان با سنت پیامبر اسلام نیز در تظاد است.

 

ربانی همچنین افزود: محفل عروسی باید محفلی برای حضور ملائکه باشد اما متاسفانه امروز شاهد مجالسی هستیم که به هیچ وجه مورد تایید اسلام نیست و محفل عروسی و ازدواج را به محفل گناه بدل کرده است.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود، سخنان رهبری در دیدار با فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ع) را بسیار مهم ارزیابی و اظهار کرد: در شرایطی که قدرت‌های زورگوی جهانی چتر زورگویی خود را گسترانیده‌اند و هیچ کس از زورگویی آنان در امان نیست، افزایش قدرت دفاعی برای مسون ماندن از تهدیدات دشمنان عمل به دستور صریح قرآن برای کسب آمادگی برای مقابله با دشمنان است.

 

امام جمعه محلات با اشاره به مسامحه و کوتاهی دولت در برخورد با پدیده حقوق‌های نجومی، قراردادهای جدید نفتی و عدم توجه به تذکرات رهبری، پذیرش عضویت در صندوق مبارزه با پولشویی که باعث محدودیت‌های جدی برای کشور شده و کوتاهی در استفاده از یک عضو اخراجی وزارت دفاع در تیم مذاکره کننده و استفاده از وی در کمیته مالی برجام را نمونه‌هایی از عدم توجه دولتمردان به بحث جنگ اقتصادی دانست و خاطر نشان کرد: هر چهار قصور و کوتاهی دولت مربوط به مسائل اقتصادی است و نشان دهنده عدم توجه دولت مردان به تذکرات رهبری در خصوص نفوذ استکبار در لایه‌های درونی کشور و مسائل اقتصادی است.

 

 

 انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, خطبه های نماز جمعه محلات, خیابنت آل سعود, بی کفایتی آل سعود, نفوذ, نفوذ اقتصادی, افزایش سن ازدواج, سنت های غلط در ازدواج

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *