راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادمقاومتی است/لزوم توجه به اقدام و عمل

6 شهریور 1395 کد خبر : 988614652 | بازدید : 1661

امام جمعه محلات گفت: موفقیت کشور در جنگ اقتصادی با دشمنان و تحریم ها در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی است و بزرگترین تبلیغ برای دولت در سال آخر فعالیت آن، اقدام و عمل در این راستا است.

به گزارش صبح محلات به نقل از مهر، حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر محلات اظهار داشت: امروز، مشکلات اقتصادی  مساله اول کشور است چون در یک جنگ اقتصادی با دشمنان به سر می بریم.

 

وی افزود: تحریم ها به معنای جنگ اقتصادی دشمنان بر علیه نظام جمهوری اسلامی است و تنها راه برون رفت از این تقابل اقتصادی، تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی کشور است.

 

 

بزرگ ترین تبلیغ برای دولت، اقدام و عمل است

 

امام جمعه محلات با اشاره به دیدار هیئت دولت با مقام معظم رهبری و توصیه ایشان مبنی بر پرهیز از فعالیت های انتخاباتی در سال آخر دولت یازدهم، افزود: اگر فعالیت های دولت در سال آخر فعالیت خود جنبه تبلیغاتی بگیرد، تمام توان و نیروی دولت به جای خدمت به مردم صرف مباحث انتخاباتی می شود و انرژی دولت مردان هدر می رود.

 

ربانی افزود: بزرگ ترین تبلیغ برای دولت در سال آخر فعالیت خود، اقدام و عمل است و در صورتی که در این سال کار خالصانه برای مردم صورت بگیرد، مردم مجددا به این دولت رای می دهند ولی در غیر این صورت به آن اعتماد نخواهند کرد.

 

 

دولت مردان به ویژگی های شهیدان رجایی و باهنر توجه کنند

 

وی با اشاره به هفته دولت بیان داشت: هشتم شهریورماه، روز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به دست منافقین کوردل است و دولت مردان باید ویژگی های این دو شهید بزرگوار را مد نظر خود قرار دهند.

 

خطیب جمعه محلات افزود: اخلاص، پرکاری و مردمی بودن از جمله ویژگی های بارز شهیدان رجایی و باهنر بود و دولت مردان باید با خدمت خالصانه و بی منت به مردم، انتظار ولی نعمتان خود یعنی مردم را برآورده سازند.

 

ربانی ادامه داد: در هفته دولت باید پیشرفت های مهم و گام های بلند نظام جمهوری اسلامی برای مردم بیان شود تا مردم در جریان تحولات شگرف کشور پس از انقلاب اسلامی قرار گیرند و اقتدار انقلاب اسلامی بیش از پیش مشهود شود.

 

 

جدا کردن مساجد از سیاست، به معنای سکولاریسم است

 

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود در جمع هیئت دولت به اهمیت بسیار زیاد مساجد اشاره کردند و جدا کردن مساجد از مسایل سیاسی جامعه و تفکیک مسایل عبادی از زندگی اجتماعی و سیاسی مردم را به معنای سکولاریسم دانستند.

 

امام جمعه محلات افزود: نقش مسجد، نقش بسیار مهمی است و این گونه برداشت از دین که مساجد باید از مسائل جامعه دور شوند، یک برداشت بسیار خطرناک و مورد پسند ابرقدرت ها است.

 

ربانی تصریح کرد: القای بی تفاوتی نسبت به مسایل جامعه در بین امامان جماعت و نمازگزاران، یک انحراف خطرناک از اسلام واقعی است و باید با این تفکر انحرافی مقابله کرد.

 

وی با اشاره به روز دحو الارض گفت: در این روز، زمین وسعت یافته و اولین رحمت الهی بر زمین نازل شده و در شب و روز دحوالارض، توصیه بسیار زیادی به دعا و مناجات شده که باید به این روز با عظمت و برکات آن توجه ویژه داشته باشیم.

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, نماز جمعه محلات, هفته دولت, شهیدان رجایی و باهنر, تبلیغ برای دولت, سکولاریسم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *