فرهنگ جامعه از فرهنگ شهدا فاصله گرفته است

5 شهریور 1395 کد خبر : 988614649 | بازدید : 4423

صبح محلات_یک کارشناس مسائل دینی گفت: فرهنگ امروز جامعه ما به سمت مال اندوزی پیشرفته و  از فرهنگ ایثار، شهادت و از خود گذشتگی فاصله گرفته است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام ناصر رفیعی در یادواره 58 شهید روستای ورین گفت: شهید و شهادت مقام بسیار والایی است چرا که شهید در مادیات و معنویات پیروز است.

 

وی ادامه داد: همه ما باید به شهدا غبطه بخوریم چون در قرآن جایگاه والایی برای شهید معرفی شده است و شهید در لحظه ریخته شدن اولین قطره خونش بر روی زمین هفت پاداش از خداوند دریافت خواهد کرد.

 

رفیعی، نگاه به روی خداوند را یکی از هفت پاداش خداوند به شهدا اعلام و بیان کرد: از تمامی صالحینی که در آخرت وارد بهشت میشوند هیچ یک هرگز دوست ندارند به دنیا برگردند بجز شهید که آرزو میکند به دنیا باز گردد و مجدد در راه خداوند شهید شود.

 

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین افزود: ما به غیر از برگزاری یادواره شهدا باید فرهنگ شهادت را احیا کنیم و شیوه زندگی شهدا را در زندگی روز مره خود جاری کنیم.

 

وی تقید به احکام شرعی و پرهیز از محرمات، تواضع و فروتنی، ایثار و از خود گذشتگی، صبر و بردباری و عدم وابستگی به دنیا را پنج ویژگی شهدا دانست و اظهار کرد: متاسفانه فرهنگ امروز جامعه ما از فرهنگ شهدا دور شده و همه مردم به فکر مال اندوزی خود هستند.

 

رفیعی افزود: در حالی که خیلی از دولتی ها در کشور امام زمان وام های میلیاردی با تنها یک درصد کارمزد دریافت میکنند جوان امروزی برای تشکیل خانواده به دنبال وام ازدواج باید سرگردان باشد.

 

وی همچنین بیان کرد: شهدا انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم هیچ کدام به دنیا وابستگی نداشتند و به واسطه تمامی ایثارگری های شهدا کشور ما را هیچ تهدید خارجی نابود نخواهد کرد و تنها مشکلات داخلی گریبان گیر ما شده است که در دراز مدت آسیب زا خواهد بود.

 

این کارشناس مسائل دینی در خاتمه توجه به حجاب، نماز اول وقت، واجبات و محرمات را معنی واقعی زنده نگهداشتن فرهنگی ایثار و شهادت معرفی و خاطر نشان کرد: کسی که به خاطر خدا بر شهوت و خشم خود را کنترل کرده و حق خدا و پیامبر را رعایت کند در آخرت با شهدا محشور خواهد شد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, یادواره شهدا, فرهنگ ایثار و شهادت, یادواره شهدای ورین, محلات, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *