اعزام تیم ۴ نفره استان به پارالمپیک با سه ورزشکار محلاتی/تیم ملی فوتبال ۵ نفره ایران در میان ۱۰ تیم بر تر جهان

2 شهریور 1395 کد خبر : 988614634 | بازدید : 1533

صبح محلات_اعضای کاروان پارالمپیک استان مرکزی در حالی فردا با بدرقه مسئولین استانی به ریو اعزام می‌شوند که سه نفر از اعضای این تیم 4 نفره را محلاتی ها تشکیل می‌دهند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، چهار ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی با کسب سهمیه شرکت در مسابقات پارالمپیک ریو 2016 برزیل فردا با بدرقه مسئولین استانی به مسابقات اعزام می‌شوند.

 

یک مربی و سه ورزشکار در سه رشته ورزشی فوتبال 5 نفره، والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر اعضای این تیم 4 نفره را تشکیل خواهند داد که  سهم شهرستان محلات دو ورزشکار در رشته‌های والیبال نشسته و فوتبال 5 نفره و یک سرمربی در رشته فوتبال 5 نفره خواهد بود.

 

جواد فلفلی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره از محلات، اکبر شوشتری در رشته فوتبال پنج نفره از محلات، عیسی زیراهی در رشته والیبال نشسته از محلات و مرتضی عابدی در رشته بسکتبال با ویلچر  نمایندگان استان مرکزی در پارالمپیک ریو 2016 خواهند بود.

 

تیم ملی فوتبال پنج نفر به سرمربیگری جواد فلفلی در خرداد ماه امسال نیز با شرکت در تورنومنت برزیل و بازی با تعدادی از رقبای پارالمپیکی خود توانسته بود با شکست تیم آرژانتین دارنده رده دوم برترین تیم‌های فوتبال پنج نفره جهان به فینال راه یابد و در بازی فینال نیز با قبول شکست در مقابل برزیل میزبان تورنومنت و میزبان پاراالمپیک 2016 به مقام دومی دست یابد.

 

طبق آخرین رده بندی فدراسیون ورزشهای نابینایان که قبل از آغاز بازی‌های المپیک 2016 ریو اعلام شد، تیم ایران در میان 10 تیم برتر جهان و در رده 9 جهان قرار دارد.

 

تیم ملی فوتبال 5 نفره ایران در بازی‌های پاراالمپیک 2016 ریو در گروه A   با برزیل قهرمان جهان (میزبان) ، ترکیه قهرمان اروپا و مراکش قهرمان آفریقا همگروه است.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, پارالمپیک, فوتبال 5 نفره, اعزام تیم استان مرکزی, سه ورزشکار محلاتی در رقابت های پاراالمپیک, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *