موفقیت‌های پلیس، دستاورد تعامل با خبرنگاران است/مواد مخدر در صدر آسیب های اجتماعی شهرستان/مبارزه جدی با مصرف قلیان نیازمند مشارکت جدی همه دستگاه‌ها ست

21 مرداد 1395 کد خبر : 988614587 | بازدید : 1852

صبح محلات_فرماندهی انتظامی شهرستان محلات گفت: برخورد جدی با آسیب‌ها و معضلات اجتماعی نیازمند آگاهی بخشی عمومی توسط رسانه‌ها و مشارکت تمامی دستگاه‌های مرتبط و ذی صلاح است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، سرهنگ فرامرز گودرزی فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در آیین تجلیل از خبرنگاران حوزه انتظامی شهرستان محلات گفت: خبرنگاران پرچم داران تولید امنیت در اذهان عمومی مردم جامعه هستند و در صد قابل توجهی از آگاهی بخشی عمومی در جامعه در گرو اطلاع سانی صحیح خبرنگاران است.

 

وی ادامه داد: جنگ رسانه ای در اولویت جنگ نرم دشمنان قرار گرفته است و بخش عمده‌ای از جبهه مقابله با جنگ نرم دشمن بر دوش خبرنگاران است.

 

گودرزی با اشاره به نقش اثر بخش رسانه‌ها در ارتقاء امنیت اجتماعی بیان کرد: بخش عمده‌ای از آسیب‌های مورد توجه جوامع به دلیل عدم آگاهی ست و رسانه‌ها با اطلاع رسانی مناسب، به موقع و آکنده از هوشیاری نقشی اساسی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بازی می‌کنند.

 

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات صداقت و امانت داری را از اولویت‌های کاری خبری در رسانه‌های مختلف عنوان و افزود: رسانه‌های جمعی باید تلاش کنند با قلم و اقدامات خود خدشه‌ای به احساس امنیت در جامعه وارد نکرده و مردم را دچار نگرانی نکنند.

 

وی لازمه نقش آفرینی مثبت در جهت آگاهی بخشی به مردم در جامعه را ارتقاء سطح کاری خبرنگاران و تعامل با دستگاه‌های ذی صلاح دانست و اظهار کرد: ایفای نقش مثبت و موثر در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی، جامعه را به سمت توسعه بیشتر و پایدار سوق خواهد داد و نقش رسانه‌ها در این میان انکار ناپذیر است.

 

این مقام انتظامی شهرستان محلات عدم دست یابی به ظرفیت مشارکت‌های اجتماعی مردم توسط دستگاه‌ها را عدم تعامل سازنده دستگاه‌‌ها با خبرنگاران و رسانه‌ها دانست.

 

گودرزی موفقیت‌های متعدد نیروی انتظامی شهرستان در بحث مبارزه با جرایم بخصوص سرقت را دستاورد تعامل نیروی انتظامی با خبرنگاران دانست و بیان کرد: از ابتدای سال 90 تا پایان سال 94 شاهد کاهش 42 درصدی وقوع سرقت در سطح شهرستان بودیم که این مهم جز با همکاری رسانه‌ها ممکن نبود.

 

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون در محلات ۶۲ سارق دستگیر شده اند و ۹۵ درصد جرایم سرقت در حوزه شهرستان محلات کشف شده است.

 

 

 

سوء مصرف مود مخدر در صدر آسیب‌های اجتماعی شهرستان محلات

 

فرمانده انتظامی شهرستان محلات همچنین با اشاره به رشد 11 و نیم درصدی کشف مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته  در سطح شهرستان گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۶۵ معتاد و فروشنده مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

 

گودرزی، مواد مخدر را یکی از عمده ترین آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان معرفی و اظهار کرد: این آسیب یکی از حربه های دشمن برای ناکارآمد کردن جوانان است و ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی است که برای مقابله با آن باید با سه گام پیشگیری، درمان و مبارزه به صورت همزمان پیگیری شوند.

 

این مقام انتظامی وظیفه‌ی اصلی نیروی انتظامی در بحث مقابله با مواد مخدر را برخورد قانونی اعلام و بیان کرد: افزایش میزان کشف مواد مخدر نشان دهنده افزایش هجم کار است و زمانی مبارزه نیروی انتظامی با مواد مخدر اثر بخش خواهد بود که دو گام پیشگیری و درمان نیز هم راستا با بحث مبارزه فعال بوده و متناسب با هجمه‌های دشمن پیگیری و اجرا شوند.

 

وی یکی از اقدامات پیشگیری کننده از مصرف مواد مخدر و همچنین اعتیاد به مواد مخدر را برخورد با مصرف قلیان در سطح شهرستان عنوان افزود: مصرف قلیان یکی از پیش زمینه‌های اجتماعی در گرایش به مواد مخدر است و نیروی انتظامی طی سال‌های اخیر پیرو قانون و ابلاغ آن تلاش های فراوانی را در جهت کنترل مصرف قلیان در سطح شهر انجام داد.

 

این مقام انتظامی همچنین بیان کرد: برخورد جدی با این معضل نیازمند عزم جدی تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان است که این عزم جدی در سال جاری در میان دستگاه‌ها ایجاد شده و همراهی و همگامی دستگاه‌های مختلف در این خصوص تا کنون اثر گذار نیز بوده است.

 

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در خاتمه با اشاره به ثبت بیش از دو هزار و 862 تماس مردمی با سامانه 110 و افزایش مشارکت مردمی با نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: اعتماد مردمی به نیروی انتظامی در تماس با سامانه 110 به خوبی مشخصی و هر ساله شاهد رشد چشم گیری این اعتماد هستیم به طوری که تماس های مردمی در 5 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 94 درصد افزایش داشته است و این فضای اطمینان مردمی به پلیس قطعا با ارتقاء فرهنگی مردم جامعه توسط خبرنگاران و اصحاب رسانه میسر شده است.

 

در پایان این دیدار از تعدادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, نیروی انتظامی, روز خبرنگار, اصحاب رسانه, تعامل با خبرنگاران, محلات, کاهش سرقت, امنیت اجتماعی, ارتقاء امنیت اجتماعی, شهرستان محلات, مواد مخدر, مبارزه با مصرف قلیان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *