ظلم به افکار عمومی با سیاست زدگی خبرنگاران/ خبرنگاران طلایه داران مبارزه با فساد هستند/ خبرنگاران افسران خط مقدم جریان سازی در جامعه هستند

16 مرداد 1395 کد خبر : 988614568 | بازدید : 1503

صبح محلات_نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: معمولا هر گروهی در جامعه حاکم می‌شد عده‌ای از خبرنگاران را مورد غضب قرار می‌دهد و مغبوض شدن گروهی از خبرنگاران از طرف طیف‌های حاکمیتی گاها برای آنها هزینه‌هایی داشته است.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح محلات گفت: خبرنگاری حرفه‌ای مقدس است چرا که رسالتی مقدس بر عهده خبرنگار است.

 

وی ادامه داد: خبرنگار از سویی رابط مردم با مسئولین است و از طرفی هم باید چالش های فراروی کشور را برای مسئولین به روشن بیان کند و دغدغه های مردمی را به گوش مسئولین برساند و از طرفی هم می‌تواند نتیجه اقدامات مسئولین را در راستای امید بخشی در جامعه برای مردم بیان کند.

 

 

 

خبرنگاران دیدبان شفاف سازی در جامعه

 

سلیمی عدم شفاف سازی در جامعه امروز را یکی از مشکلات عدیده پیشه روی نظام دانست و بیان کرد: خبرنگاران دیدبان این شفاف سازی و بیان کننده واقعیات در جامعه هستند چرا که مردم امروز تشنه اخبار ناب و واقعی هستند و در این غوغای فضای مجازی که اخبار صحیح و سقیم به صورت مخلوط ارائه می‌شود خبرنگاران می‌توانند اخبار صحیح را به مردم اطلاع رسانی کنند.

 

این نماینده مجلس امر به معروف و نهی از منکر یک واجب دینی معرفی و اظهار کرد: خبرنگاران در عرصه امر به معروف و نهی از منکر و فراگیر کردن این واجب دینی در جامعه نقش اساسی را بازی می‌کنند.

 

 

 

خبرنگاران طلایه داران مبارزه با فساد

 

وی خبرنگاران را طلایه داران مبارزه با فساد معرفی و افزود: امروز با فسادی ولو اندک در جامعه روبرو هستیم و نباید نقش خبرنگاران در شفاف سازی و مبارزه با فساد نادیده گرفته شود و خبرنگاران در خصوص حقوق های نجومی که پیگیری آن از خواسته‌های رهبری نیز هست نق اساسی را بازی می‌کنند.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث منطقه‌ای از جمله حوادث سوریه, بحرین و فاجعه منا گفت: اگر خبرنگاران نبودند واقعیات برای مردم جهان نمایان نمی‌شد و ما افتخار می‌کنیم که خبرنگاران توانسته‌اند تا حدودی جلوی امپراتوری رسانه ای غرب را بگیرند.

 

سلیمی با انتقاد از مغبوض شدن گروهی از خبرنگاران از طرف طیف‌های حاکمیتی اظهار کرد: خبرنگاری جز مشاغل سخت و زیان آور است و معمولا هر گروهی در جامعه حاکم می‌شوند عده‌ای از خبرنگاران مغبوض هستند و این خبرنگاران هستند که همیشه به دنبال شفاف سازی هستند و این شفاف سازی نیز برای خبرنگاران نیز هزینه‌هایی داشته است و رسانه نقش پر رنگی در قوام بخشیدن به بنیادهای اساسی نظام بازی کند.

 

 

 

خبرنگاران افسران خط مقدم جریان سازی در جامعه

 

دبیر اول کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهادینه کردن نظم و انظباط اجتماعی، حمایت از تولید داخلی و مصرف کالای  داخلی را با جریان سازی رسانه‌ای میسر دانست و افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی و نهادینه کردن آن در جامعه در یک حالت میتواند به وقوع بپیوندد آن ورود تمامی مردم در این عرصه است و خبرنگاران با جریان سازی در سطح جامعه می‌توانند چینین نقشی را به خوبی بازی کنند چرا که خبرنگاران افسران خط مقدم جریان سازی در جامعه هستند.

 

وی بیان واقعیات و جلوگیری از وقوع جریانات واقع نما را دو رسالت مهم خبرنگاران معرفی و بیان کرد: گاها امور غیر حقیقی و واقع نما آن چنان در فضا مجازی منتشر می‌شوند و فضا را غبار ‌آلود می‌کنند که از طرف مردم به عنوان واقعیت شناخته میشوند و رسانه‌ها باید رسالت عظیم خود در جلوگیری از کتمان حقایق را پیگیری و امور واقعی و صحیح را به اطلاع مردم برسانند.

 

سلیمی کلان بینی حوادث و وقایع را لازمه کار خبرنگاران دانست و افزود: برخی از مسائل کلان کشور کشور که با زندگی روزمره مردم گره خورده است و باید مورد توجه قرار گیرد و خبرنگاران شهرستان در قصه برجام، بیکاری و اشتغال نتوانسته‌اند در سطح مطلوب رسالت خود عملی کنند.

 

 

 

سیاست زدگی خبرنگاران ظلم به افکار عمومی مردم

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خاتمه وابستگی حزبی و سیاسی و زدن عینک سیاسی به چشم توسط خبرنگران را ظلم به افکار عمومی معرفی و خاطر نشان کرد: سیاست زدگی خبرنگاران باعث می‌شود اخبار سانسور و با رویکردی خاص منتشر شوند که این امر ظلم به افکار عمومی و موجب دور شدن از رسالت اصلی خبرنگاری است و شما اصحاب رسانه نباید اجازه دهید خبرنگار به عنوان مهره احزاب نقش بازی کنند.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, روز خبرنگار, خبرنگاران, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس, خبرنگاران افسران خط مقدم, مبارزه با فساد, سلیمی, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *