برجام هیچ دستاورد ملموسی نداشته است/آمریکا به دنبال مدیریت و سوء استفاده از تروریسم است/آمریکا اگر می‌توانست تهدیدات نظامی خود را عملی کند لحظه‌ای درنگ نمی‌کرد

15 مرداد 1395 کد خبر : 988614565 | بازدید : 1427

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: همانطور که رهبری در گذشته نیز هشدار داده بود و آمریکا نیز در خلال مذاکرات هسته ای و مبارزه با تروریسم در سوریه نشان داد، به هیچ وجه قابل اطمینان نیست.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به شروع ماه ذی القعده، ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت گفت: حفظ وقار و کرامت زن به حفظ حجاب است و کوچه گردی زنان با آرایش و برای جلب توجه مرد نامحرم با کرامت انسانی در تضاد است و این یعنی زیر سوال بردن جایگاه والای زن در جامعه اسلامی.

 

وی ادامه داد: اعمال و رفتار برخی زنان برای جذب نگاه و توج نامحرم در جامعه، کوچک کردن خود در حد یک کالای کم ارزش است.

 

امام جمعه محلات با اشاره به برگزاری جشن‌های دهه کرامت در سطح شهرستان گفت: مردم به حضور در جشن‌های دهه کرامت توجه ویژه کنند تا بتوانند به جایگاه اهل بیت معرفت پیدا کند و شنیدن فضائل اهل بیت باعث می‌شود که معرفت خود را افزایش دهیم.

 

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار روزهای اخیر رهبری با اقشار مختلف جامعه گفت: رهبری در این دیدار در خصوص امور داخلی توجه به تولیدات داخلی، احیاء واحدهای تولیدی کوچک، مبارزه با شرافی گری و مسئله زشت پرداخت حقوق های نجومی و نامتعارف را خواستار شدند.

 

وی افزود: این که مدیری خود را مستحق دریافت چنین حقوقی بداند و از طرف یک مقام دولتی نیز به عنوان ذخیره نظام معرفی شود، مقابله جدی مسئولین با مسئله اشرافی گری و پرداخت‌های نجومی نیست.

 

امام جمعه محلات در خصوص برجام نیز با اشاره به بد عهدی آمریکا و همچنین سخنان رهبری در جمع اقشار مختلف مردم بیان کرد: برجام هیچ دستاورد ملموسی برای ما نداشته است و تنها دست آورد برجام کسب یک تجربه در خصوص عدم اطمینان به آمریکا و غرب داشت که قبل از این نیز چنین چیزی پیش بینی شده بود.

 

ربانی تعبیر برخی از مسئولین از برجام و کنار رفتن سایه تهدید از سر ملت به واسطه برجام را نادرست اعلام و اظهار کرد: آمریکایی‌ها اگر می‌توانستند تهدید های نظامی خود را عملی کنند یک روز هم آن را به تاخیر نمی‌انداختند و تهدیدات گذشته نیز توخالی بودند چرا که آمریکا به خوبی میداند توان مقابله با ایران را ندارند.

 

وی همچنین تعبیر جلوگیری از تخریب چهره نظام توسط غرب و بدخواهان نظام به واسطه برجام را نیز نادرست عنوان و افزود: همه اهل منطق در دنیا می‌دانستند ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نبود و موضوع سلاح هسته ای تنها بهانه ای برای تخریب چهره نظام بود و حالا با خارج شدن موضوع هسته ای از دستور کار غرب موضوع حمایت از تروریسم و حقوق بشر برای تخریب چهره جمهوری اسلامی در دستور کار غرب قرار گرفته است.

 

ربانی با اشاره به حوادث روزهای اخیر سوریه نیز گفت: همین آمریکایی که بارها و بارها ثابت کرده است که قابل اطمینان نیست در حوادث روزهای اخیر به محض محاصره تروریست‌ها در حلب توسط نیروهای مقاومت خواستار آتش بس و آغاز مذاکرات صلح شدند تا با خرید زمان زمینه خروج تروریست‌ها از محاصره را فراهم کند.

 

امام جمعه محلات در خاتمه در خصوص تکراری بودن نقشه آمریکا در درخواست آتش بس و مذاکره در سوریه خاطر نشان کرد: آمریکا در گذشته و در جریان محاصره خان طومان نیز با همین ترفند تروریستها را از محاصره نجات داد، چرا که آمریکا خواستار نابودی داعش در منطقه نیست و تنها به دنبال مدیریت آن است.

 

در پایان نماز جمعه این هفته محلات و در آستانه روز خبرنگار از خبرنگاران فعال شهرستان محلات توسط امام جمعه و ستاد نمز جمعه شهر محلات با اهداء لوح تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نماز جمعه محلات, امام جمعه محلات, برجام, حقوق نجومی, ذخیره نظام, بد عهدی آمریکا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *