تلاش برای حل مشکل زیر ساختهای استان در سفر ریاست جمهور/همدلی بین مسئولین و نمایندگان استان بی سابقه است/اجرای پروژه‌های بزرگ و ماندگار دولتی را در دستور کار قرار دهیم

4 مرداد 1395 کد خبر : 988614517 | بازدید : 1303

صبح محلات_نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه استان نیازمند حل مشکل زیر ساخت‌های استانی است و زمینه حل این مشکلات را که از مطالبات جدی مردم نیز هست باید در سفر ریاست جمهوری به استان فراهم کنیم.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته در نشست مشترک استاندار مرکزی با مجمع نمایندگان استان در محلات، با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به استان مرکزی گفت: همدلی امروز بین مسئولین استان مرکزی در سالهای گذشته بی سابقه بوده است و نمایندگان استان به دور از نگاه‌های سیاسی و جناحی با هم، هم عهد شده‌ایم مسائل استان را با کمک استاندار پیگیری و حل و فصل کنیم.

 

 

 

توجه به زیر ساخت‌های توسعه در سفر ریاست جمهوری به استان لازم و ضروری ست

 

وی ادامه داد: پیرامون سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی موضوع اول پرداختن به زیرساخت های توسعه از جمله راه‌های مواصلاتی استان بسیار مهم است و در این میان محور دلیجان، محلات و  خمین  با توجه به حادثه خیز بودن این محور مواصلاتی، و همچنین اقدامات نسبتا مناسب در سالهای گذشته باید در دستور تکمیل قرار گیرد و در زمینه تکمیل این پروژه نیز باید از اعتبارات ویژه‌ی این سفر بهره‌مند شویم.

 

سلیمی با اشاره به دریافت مجوز ایجاد ایستگاه خط آهن دلیجان در مسیر خط آهن سریع السیر تهران، قم، دلیجان و اصفهان در دیدار با وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: احداث خط آهن دلیجان به محلات و خمین، تحولی جدی در بخش‌های مختلف این منطقه ایجاد خواهد کرد و  در سفر آتی ریاست محترم جمهور به استان مرکزی باید زمینه اخذ مجوز ساخت این خط آهن با مشارکت جدی بخش خصوصی را فراهم کنیم.

 

 

دریافت حق آبه‌های نیاز به کار جمعی مسئولین استانی دارد

 

نماینده مردم محلات و دلیجان همچنین با اشاره به برخی اقدامات نسبتا خوب در زمینه تامین آب گفت: در شهرستان دلیجان کارهای خوبی در زمینه تامین آب صورت گرفته و با دستور انتقال آب از سرشاخه های دز به سرچشمه محلات، مشکل آب این شهرستان نیز مرتفع خواهد شد اما تمام تلاش‌ها برای دریافت حق آبه 5 هزار لیتر در ثانیه‌ای دلیجان از سد ۱۵خرداد هنوز بی نتیجه مانده است.

 

وی دریافت حق آبه شهرهای محلات و نیم‌ور از رودخانه لعل بار را نیز از مطالبات جدی مردم این دو شهر عنوان و اظهار کرد: با توجه به بحران آب که در منطقه به خوبی شاهد آن هستیم، عدم دریافت این حق آبه مشکلات جدی را برای کشاورزان ایجاد کرده و حل مشکل حق آبه‌ها نیاز به کار جمعی و حمایت تمامی مسئولین استان دارد.

 

سلیمی با اشاره به دریافت دستور اولیه احداث مناطق ویژه سنگ در محلات و عایق‌های رطوبتی در دلیجان از مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور بیان کرد: پیگیری احداث منطقه ویژه اقتصادی سنگ در محلات و منطقه ویژه اقتصادی عایق‌های رطوبتی در دلیجان با توجه به ظرفیت‌های این دو شهرستان، در سفر ریاست جمهور لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

 

این عضو مجمع نمایندگان استان ادامه داد: با توجه به رکود اقتصادی فعلی در کشور، موضوع تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی با توجه به سهم نسبتا خوب استان از تسهیلات دولتی هنوز به نتیجه نرسیده و باید برای افزایش سهم صنایع استان در این بخش نیز تلاش کنیم.

 

 

 

اجرای پروژه‌های بزرگ و ماندگار دولتی را در دستور کار قرار دهیم

 

سلیمی اجرای پروژه‌های بزرگ و ماندگار دولتی در هر شهرستان را یکی از برکات به یاد ماندی حضور دولت در اذهان مردم دانست و گفت: فاز دوم دهکده گل محلات که از گذشته نیز در دستور کار بوده می‌تواند به همین منظور اجرایی و آغاز شود.

 

وی با اشاره به محدودیت جمعیت در شهرستان های محلات و دلیجان، در بعد قوانین وزارت بهداشت و درمان بیان کرد: وجود این محدودیت باعث شده تا جلسات متعدد با وزیر محترم در زمینه حل و فصل مشکلات بهداشت و درمان این دو شهرستان بدون نتیجه باقی بماند و به نظر می‌رسد تنها راه برون رفت از مشکلات این بخش ایجاد یک بیمارستان مشترک مابین محلات و دلیجان به منظور بهرمندی هر دو شهرستان است.

 

سلیمی یکی از محاصن اجرای این پروژه را  پوشش صد هزار نفری جمعیت توسط بیمارستان یاد شده و برخورداری از امتیازات پزشک متخصص و امکانات درمانی و همچنین رفع نیاز بهداشت و درمان مردم حوزه انتخابیه خود دانست.

 

این نماینده مجلس دهم احداث اداره گمرک و اداره استاندارد، تشویق مالیاتی واحدهای خوش حساب و جلوگیری از فرار مالیاتی، در نظر گرفتن منطقه گردشگری سرچشمه و منطقه گردشگری نراق با توجه به ویژگی های ویژه غار نخجیر و پارک سرچشمه و دریافت مجوز احداث نیروگاه‌های پراکنده به منظور کاهش تمرکز و کاهش آلودگی با توجه به وجود متقاضی بخش خصوصی را بخشی از ملزمات و مطالبات مردم از سفر ریاست جمهوری به استان دانست.

 

سلیمی در خاتمه دانشگاه موفق را لازمه رسیدن به استان موفق دانست و خاطرنشان کرد: مبنای پیشرفت صنعتی، اقتصاد دانش بنیان است و با وجود عمر ۴۰ سال دانشگاه در استان مرکزی هنوز این نهاد علمی نتوانسته جایگاه اصلی خود را پیدا کند و همین امر موجب شده تا صنایع استان مرکزی دچار ارتجاع شود.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, نماینده مردم محلات در مجلس, سفر رئیس جمهور به استان مرکزی, توجه به زیر ساختها, حل مشکلات واحدهای صنعتی, فرار مالیاتی, مجمع نمایندگان استان, دولت تدبیر و امید, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها