نماز جمعه قرارگاه فرهنگی شهر است/اقدامات آمریکا در جهت تضعیف کشورهای اسلامی و تامین امنیت رژیم صهیونیستی است/کشتار مسلمان کشمیر در راستای جلوگیری از قدرت گرفتن مسلمانان است/منافقیه با گره زدن سرنوشت خود به عربستان شکست خواهند خورد

1 مرداد 1395 کد خبر : 988614506 | بازدید : 2863

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: رهبر معظم انقلاب جایگاه اصلی و کارکرد اصلی نماز جمعه را تبدیل شدن به یک قرارگاه فرهنگی و هدایت هدایت ساماندهی فعالیتهای فرهنگی در سطح شهر میداند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب گفت: پیام نماز جمعه، ذکر یاد خدا، تقوا و پرهیزگاری، آگاهی بخشی نسبت به مسائل دینی و سیاسی، نمایشی برای قدرت سیاسی اجتماعی مسلمانان و قرارگاهی فرهنگی برای ساماندهی امور فرهنگی هر شهر است.

 

وی ادامه داد: در بحث اقامه نماز جمعه باید به نقش و تاثیرات برپایی نماز جمعه در تاریخ انقلاب توجه کنیم و نماز گزاران جمعه علاوه بر توجه به حضور خود در نماز جمعه باید به امر تشویق دیگران نیز توجه کنند چرا که نماز جمعه نمایش قدرت سیاسی اجتماعی انقلاب در مقابل دشمنان است.

 

ربانی با اشاره به وقایع ترکیه در روزهای اخیر بیان کرد: در این خصوص دو تحلیل کلی و گمانه زنی وجود دارد که یکی از آنها برنامه ریزی اردوغان برای حذف مخالفان خود و نمایش قدرتی برای حذب حاکم بود که در روزهای اخیر به واسطه حمایت از تروریستهای تکفیری در سوریه واسطه عراق جایگاه اصلی خود را از دست داده بود.

 

وی دومین گمانه زنی را مربوط به دخالت آمریکا و حمایت این کشور از کودتاچیان برای ضربه زدن به یک کشور اسلامی دانست و افزود: آمریکا با هدف جلوگیری از پیشرفت و قدرت گرفتن یک کشور اسلامی و در نهایت تامین حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی در کشورهای مختلف دست به اقداماتی از این دست زده است که نمونه های بارز آن در مصر و تونس قابل مشاهده است.

 

وی همچنین با اشاره به تاثیر پذیری کشورهای اسلامی از جمهوری اسلامی در تبدیل شدن به یک قدرت مستقل گفت: آمریکا در طول سالهای پس از انقلاب از هیچ اقدامی در راستای ضربه زدن به جمهوری اسلامی کوتاهی نکرد و حمایت از فتنه گران سال 88 نمونه ای از آن بود.

 

امام جمعه محلات تقسیم بندی گروه های تروریستی توسط آمریکا به تروریست خوب و بد و حمایت از تروریستهای به اصطلاح خوب را از اهداف آمریکا در ضربه زدن به کشورهای اسلامی و تامین حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی دانست.

 

امام جمعه محلات همچنین با اشاره به کشتار مسلمانان در کشمیر گفت: استکبار جهانی در تلاش است هر حرکتی از سوی مسلمانان در جهت انقلاب و گسترش اسلام را برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی سرکوب کند و کشتار مسلمانان کشمیر، اعمال محدودیت برای مسلمانان و رهبران آنها در عربستان و بحرین نیز در همین راستا است.

 

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گذشت یک سال از برجام گفت: در طول یکسال گذشته از عمر برجام شاهد بد عهدی های متعددی از سوی طرف آمریکایی بوده ایم و به گفته رئیس مجلس در طول یکسال گذشته 52 طرح و لایحه در بخشهای مختلف سنتی آمریکا بر علیه ایران تصویب شده است که تمامی آنها برای محدود کردن ایران و مخالف روح برجام بوده است.

 

وی با اشاره به حضور سران عربستان در همایش منافقین در پاریس گفت: عمده اقدامات منافقین در طول سالهای پس از انقلاب جاسوسی برای دشمنان و اقدامات تروریستی بر علیه مردم و مسئولین جمهوری اسلامی بوده است و عربستان به دنبال بهره برداری از همین کارکردهای منافقین است.

 

ربانی ادامه داد: منافقین باید بدانند همان طور که در گذشته با گره زدن سرنوشت خود به صدام موجبات نابودی خود را فراهم کردند با گره زدن سرنوشت خود به عربستان نیز موجبات بی آبروی و شکست خود را فراهم خواهند کرد.

 

امام جمعه محلات در خاتمه روحیه عدالت خواهی و مطالبه گری در جامعه را خوب و لازم دانست و خاطر نشان کرد: برخی مسیر مطالبه گری و عدالت خواهی را به اشتباه طی می کنند و به گفته رهبری مطالبه گری ول انتقاد به عملکرد اشخاص باید در حضور خود فرد و با فرصت دادن برای دفاع از خود باشد و در غیر این صورت هر عملی به منزله تهمت و افترا خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نماز جمعه محلات, امام جمعه محلات, کشتار مسلمانان کشمیر, کودتا در ترکیه, منافقین, عربستان, بد عهدی آمریکا در برجام

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *