ورزش پهلوانی ورزشی در محدوده تاریخ و فرهنگ ایران+عکس

31 تیر 1395 کد خبر : 988614503 | بازدید : 3209

صبح محلات_ ورزش پهلوانی ورزشی است که در محدوده تاریخ و فرهنگ ایران از گذشته‌های دور رواج داشته‌ است.

 

به گزارش صبح محلات، ورزش پهلوانی یا ورزش باستانی و یا ورزش زورخانه‌ای نام مجموعه حرکات ورزشی با اسباب و بی‌اسباب و آداب و رسوم مربوط به آنها ست که در محدوده تاریخی و فرهنگی ایران از گذشته‌های دور رواج داشته‌ است.

 

ورزش‌های زورخانه‌ای نام دیگر ورزش‌های باستانی ایرانیان است. جایی که در آن به ورزش باستانی می‌پردازند زورخانه نام دارد هم چنین در زورخانه علاوه بر ورزش زورخانه‌ای کشتی پهلوانی نیز گرفته می‌شود.

 

دانشنامه بروک‌هاوس آلمانی، با استناد به تحقیقات دانشگاه ورزش آلمان واقع در شهر کلن، ورزش زورخانه‌ای را در کتاب اصلی و جلد ویژه ورزش، قدیمی‌ترین ورزش بدن‌سازی جهان معرفی می‌کند.

 

زورخانه‌ی علی ابن ابیطالب(ع) شهر محلات در حال حاضر تنها زورخانه به سبک سنتی شهرستان محلات است که علاوه بر حضور  باستانیکاران شهرستان محلات مورد توجه ویژه علاقه مندان این رشته در سراسر کشور نیز هست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, ورزش باستانی, ورزش پهلوانی, ورزش زورخانه ای, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات, پهلوانی, زورخانهای, داشته, زورخانه, باستانی, گذشتههای, ایران, ورزشی, محلات, محدوده, محلات_, ورزشهای, شهرستان, علاوه, تاریخ, فرهنگ, معرفی, میکند, بدنسازی,

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *