توافق با FATF دست ایران را برای حمایت از مقاومت اسلامی می بندد/ حق مجلس برای تصویب این توافق نامه محفوظ باشد

26 تیر 1395 کد خبر : 988614476 | بازدید : 1182

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری این نکته که توافق بانک مرکزی با FATF با امنیت اقتصادی کشور تا حد زیادی مغایرت دارد گفت: برهمین اساس می طلبد مجلس شورای اسلامی ورود جدی تری نسبت به این موضوع داشته باشد.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان در خصوص توافق بانک مرکزی با FATF گفت: این توافق جای اما و اگر های فراوانی دارد.

سلیمی با بیان اینکه این موضوع نگرانی های فراوانی را امروز برانگیخته است، اظهار کرد: بر حسب این توافق حق دسترسی به همه ی حسابهای بانکی کشور به نهاد مبارزه با پولشویی داده می شود.

 

وی با بیان اینکه این توافق موجب می شود که ما نتوانیم از گروه های مقاومت در زمان مناسب حمایت کنیم افزود: این موضوع به صورت طبیعی مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری این نکته که این توافق با امنیت اقتصادی کشور تا حد زیادی مغایرت دارد گفت: برهمین اساس می طلبد مجلس شورای اسلامی ورود جدی تری نسبت به موضوع داشته باشد.

 

سلیمی با بیان اینکه این طرح چون یک قرارداد است باید به تصویب مجلس برسد اضافه کرد: با توجه به اینکه برحسب اصل ۷۷ قانون اساسی که کلیه قرار دادها و توافق نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس برسد باید جزئیات این توافق هم در مجلس شورای اسلامی مصوب شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از این جهت که هنوز این توافق به تصویب مجلس نرسیده این انتظار هست که حق ورود مجلس به این پرونده محفوظ نگه داشته شود.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, توافق بانکی, بانک مرکزی, مبارزه با پولشویی, FATF, نماینده مردم محلات, کمسیون تحقیقات مجلس

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *