بالاترین مدال افتخار زنان تربیت انسان‌های بزرگ است/غرب با حذف نقش سازنده زنان در جامعه حرمت و کرامت زنان را شکسته است

21 تیر 1395 کد خبر : 988614464 | بازدید : 1705

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: در مقابل نگاه اسلامی به زن، عموما در غرب زنان را به عنوان کالای تبلیغاتی معرفی کرده‌اند و با حاضر کردن زنان به صورت افسار گسیخته در جامعه به دنبال لجن مال کردن شخصیت زنان هستند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در جمع "مدافعان حریم خانواده" با اشاره به آیات قرآن در خصوص عفاف و حجاب گفت: قرآن در حرکت معنوی و سیر تکامل انسانی هیچ تفاوتی قائل نشده است و زنان به واسطه لطافت روح در این راه می‌تواند موفق‌تر نیز باشند.

 

وی ادامه داد: ملاک کرامت انسانی و رسیدن به خوشنودی خداوند در میان مرد و زن یکی ست و هیچ تفاوتی وجود ندارد.

 

ربانی با اشاره به نگاه اسلام به برخورداری زن و مرد در حق  مالکیت گفت: غربی که امروز ادعای آزادی زنان و حقوق زنان را دارد تا سال 1882 برای زنان هیچ حق مالکیت قائل نبود و این در حالی است که اسلام در زمان نذول قرآن در بیش از 1400 سال پیش حق مالکیت را برای زنان در نظر گرفته است.

 

امام جمعه محلات با اشاره به ماجرای بیعت مردم و مسلمانان با نبی مکرم اسلام در ابتدای بعثت اظهار کرد: زنان مسلمان همانند مردان البته به شیوه آن روز حق بیعت با پیامبر را داشتند و در دنیای کنونی و در نظام جمهوری اسلامی حق زن در رای دادن از ابتدا محترم شمرده شد.

 

ربانی همچنین افزود: مهمترین نقش در تربیت انسانها و اداره محیط معنوی خانواده را خداوند به زنان داده است و اگر زنی نقش مادری و اداره معنوی خانواده را به خوبی ایفا کند نقش بسزایی در پرورش انسان‌های موفق و بزرگ و جامعه موفق داشته است.

 

وی بالاترین مدال افتخار به زنان را تربیت انسانهای بزرگ دانست و اظهار داشت: اسلام وظیفه تربیت را به واسطه لطافت روحی زنان به زن داده و البته این وظیفه در فطرت و سرشت انسانی زنان نیز قرار گرفته که اسلام با تربیت دینی آن را پرورش می‌دهد.

 

امام جمعه محلات یکی از خطوط قرمز اسلام برای زنان را عدم آشکار کردن زینتهای خود برای مردان نامحرم دانست و با اشاره به آیات قرآن بیان کرد: یک بخش از حفظ خانواده از آتش جهنم توسط مرد توجه به حجاب و عفاف زن و دختر خانواده است و همه مردم در برابر دستورات الهی مسئولیت دارند.

 

ربانی رضایت حضور زن با زینت در معرض دید مردان نامحرم توسط مرد را موجب فراهم شدن خانه‌هایی از آتش جهنم برای مردم در آخرت دانست و گفت: در مقابل این نگاه اسلامی عموما در غرب زنان را برای بیگاری و به عنوان کالای تبلیغاتی معرفی کرده‌اند و با حاضر کردن زنان به صورت افسار گسیخته در جامعه به دنبال لجن مال کردن شخصیت زنان هستند.

 

امام جمعه محلات در خاتمه شکستن حرمت زن در جامعه غربی را نقشه غرب برای جدا کردن زنان از نقش اصلی خود در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: مستکبران و غربی‌ها با رفتارهای خود نقش انسانی زن را از او گرفته و نقشی حیوانی به او داده‌اند تا آسایش را در خانواده از میان ببرند و سست کردن بنیان خانواده در جوامع اسلامی قطعا بخشی از اهداف دشمنان از آغاز این جنگ نرم است.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, عفاف و حجاب, امام جمعه محلات, نقش زنان در جامعه, نگاه اسلام به زن, نگاه غرب به زن, محلات, شهرستان محلات, نماز جمعه محلات, خبر محلات, مدافعان حریم خانواده

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *