اورژانس اجتماعی شهرستان محلات همزمان با هفته بهزیستی به بهره برداری می‌رسد

19 تیر 1395 کد خبر : 988614454 | بازدید : 2165

صبح محلات_معاون امور اجتماعی مدیر کل بهزیستی استان مرکزی گفت: همزمان با هفته بهزیستی اولین پایگاه اورژانس اجتماعی شهرستان محلات افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 

علدالکریم یادگاری معدن امور اجتماعی مدیر کل بهزیستی استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح محلات گفت: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی کاهش آسیب‌های اجتماعی خورد و کلان در سطوح مختلف اجتماعی است.

 

وی ادامه داد: یکی از اقدامات سازمان بهزیستی در راستا کاهش آسیب‌های اجتماعی راه اندازی مراکز فوریت‌های اجتماعی یا همان اورژانس اجتماعی است که در تیر ماه سال جاری شاهد افتتاح مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان محلات خواهیم بود.

 

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان  با اشاره به فعالیت 7 مرکزی اوژانس اجتماعی در سطح استان بیان کرد: از مجموع 12 شهرستان استان مرکزی، اورژانس اجتماعی در 7 شهرستان راه اندازی شده است و با پیگیری‌های صورت گرفته هشتمین مرکز فوریت‌های اجتماعی استان در محلات راه اندازی خواهد شد.

 

یادگاری هم چنین افزود: با توجه به پیگیری‌های مسئولین شهرستانی و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته و توریستی بودن شهرستان محلات و ورود افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی به سطح شهرستان مقرر شد اورژانس اجتماعی سطح 2 در شهرستان محلات راه اندازی شود که در ماه جاری و در هفته بهزیستی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود آمار بالای طلاق را یکی از مهمترین معضلات استان مرکزی و شهرستان محلات معرفی کرد و گفت: استان مرکزی دارای آماری بالاتر از نرم کشوری و در میان 10 استان اول کشور قرار دارد که به طبع آن نیز آمارهای از بالا بودن نرخ طلاق در شهرستان محلات حکایت دارد.

 

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان در خاتمه طلاق را متاثر از مجموعه عوامل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی متعددی دانست و خاطر نشان کرد: صنعتی و مهاجر پذیر بودن استان مرکزی و شهرستان محلات یکی از مهمترین عوال بالا بودن نرخ طلاق است و در بررسی‌های صورت گرفته سوئ مصرف مواد مخدر، دخالت اطرافیان و عدم اشنایی کافی زوجین از یکدیگر از مهمترین عوامل افزایش طلاق در سال‌های اخیر بوده است.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, اورزانس اجتماعی, مرکز فوریت‌های اجتماعی, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, استان مرکزی, بهزیستی, فوریت‌های اجتماعی, نرخ بالای طلاق

دیدگاه کاربران

داود رضالو

20/04/1395 - 13:39
باسلام ا ماده همکاری بوده از پایگاه خبریمهر صبا دیدن نماید .باتشکر
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *