پرداخت حقوق‌های نجومی نشان داد خزانه خالی نیست/یکی از آقایان دو برابر بودجه سالیانه تملک و دارایی شهرستان محلات ماهیانه حقوق دریافت کرده است

14 تیر 1395 کد خبر : 988614439 | بازدید : 2340

صبح محلات_دبیر اول کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: چطور عده‌ای شب پرداخت یارانه را مصیبت عظما می‌دانند ولی به راحتی حقوق‌های نجومی را پرداخت می‌کردند.

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و دبیر اول کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با صبح محلات گفت: در مقابل خیل عظیم مسئولین نظام که پاک دست هستند عده‌ای معدود با سوء استفاده و دریافت‌های حقوق‌های نجومی به حیثیت نظام لطمه می‌زنند.

 

وی ادامه داد: طبق بررسی هایی که در مجلس صورت گرفته متوجه شدیم 16 نفر بیش از 96 میلیارد ریال دریافت حقوق دارند که این میزان حقوق معادل یارانه بیش از 250 هزار نفر است.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: دریافتی ماهیانه این 16 نفر بیش از یارانه ماهیانه جمعیت سه شهرستان محلات، دلیجان و خمین و معادل حق مسکن 460 هزار نفر از کاگران است.

 

سلیمی با انتقاد از برخورد دریافت کنندگان حقوق های نجومی گفت: این افراد به جای عذر خواهی از ملت، حقوق را حق خود میدانند و معتقدند که در بخش خصوصی می‌توانند بیشتر دریافت کنند.

 

این نماینده مجلس اضافه کرد: طبق قانون حداکثر حقوق دریافتی در ماه باید 7 برابر حداقل حقوق ماهیانه باشد و در زمانی که حداقل حقوق 8 میلیون و 200 هزار ریال اعلام شده پرداخت حقوق‌های 6 الی7 میلیارد ریالی خلاف قانون است.

 

نماینده مردم محلت و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با افشای دریافت حقوق 14 میلیون ریالی یکی از مدیران کلان کشوری بیان کرد: بودجه ابلاغی تملک و دارای شهرستان محلات در سال گذشته 27 میلیارد ریال بوده است که تنها 7 میلیارد ریال آن  تخصیص داده شده است و برخی آقایان دو برابر بودجه تملک و دارایی یک شهرستان که باید تمامی نیازها در بخش‌های مختلف عمرانی، بهداشت و درمان و غیره در یک سال را تامین کند دریافتی ماهیانه داشته‌اند.

 

سلیمی در خاتمه با اشاره به تلاش عده‌ای برای سیاسی کردن ماجرای حقوق‌های نجومی خاطر نشان کرد: موضوع پرداخت حقوق‌های نجومی را نباید سیاسی کنیم و اجازه بهره بداری سیاسی از آن را به هیچ جناحی نباید بدهیم چرا که این یک فساد بزرگ است و موجب ضربه زدن به نظام را فراهم می‌کند و باید با آن برخورد کنیم.

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, حقوق نجومی, فساد, یارانه, بودجه تملک و دارایی, برخورد سیاسی و جناحی, حقوق 14 میلیارد ریالی, دولت, مصیبت عظما, پرداخت یارانه, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *