اعتقاد ما به مبانی اسلام اجازه نقض عهد را به ما نمیدهد/برخورد با ناقضان عهد دستوری قرآنی ست/دشمنان به دنبال سرکوب توانمندی های ما هستند

28 خرداد 1395 کد خبر : 988614385 | بازدید : 28459

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: پایبندی به عهد و پیمان حتی با دشمنان از دستورات اسلام است و تا نقض عهدی را از طرف دشمنان شاهد نباشیم بر عهد خود خواهیم ماند و در صورت نقض عهد از طرف مقابل طبق دستور اسلام بشدت برخورد خواهیم کرد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته محلات با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولین نظام گفت: هدف نهایی دشمنان سرکوب توانمندی های کشور است که در بحث انرژی هسته ای تلاشها و سخنان آنها گواهی بر این مدعا است.

 

وی ادامه داد: هدف آمریکا جلوگیری از پیشرفت ما در تمامی زمینه هاست و تنها راه مقابله با آن نیز شناسایی و تقویت توانمندی های کشور در زمینه های ایمان و باور قلبی جوانان به پیشرفت، توانمندی های علی، اقتصادی و دفاعی امنیتی کشور و در بعد سیاسی نیز وحدت روی مبانی اصلی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ست.

 

ربانی دومین مسئله و مشکل استکبار جهانی با کشور را در موجودیت جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: عده ای تصور میکنند سازش با آمریکا باعث حل تمامی مشکلات ما میشود و این در حالی ست که سازش با آمریکا یعنی نابودی جمهوری اسلامی.

 

وی ادامه داد: تصور غلط دیگری که عده ای در حال پرورش آن هستند آغاز تحرکات از طرف ایران است و این در حالی ست که بررسی تاریخ معاصر کشور نشان میدهد آغاز کننده و تشدید کننده تمامی تنشها از طرف آمریکا بوده است.

 

امام جمعه محلات همچنین با اشاره به عدم پایبندی آمریکا در عمل به تعهدات خود در برجام گفت: اعتقاد و پایبندی ما به دستورات اسلام اجازه نقض عهد را به ما نمیدهد و ما تمامی تعهدات خود در برجام را اجرایی کرده ولی در طرف مقابل هیچ تلاشی برای عمل به تعهدات دیده نمیشود.

 

وی ادامه داد: نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده اند برجام را پاره خواهند کرد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد ما نیز برجام را آتش خواهیم زد و این خود از دستورات قرآن است.

 

ربانی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: خداوند در قرآن به پیامبر اکرم(ص) خطاب میکند با ناقضان عهد و پیمان به شدت برخورد کند تا درس عبرتی برای دیگران نیز باشد.

 

امام جمعه محلات در بخشی از سخنان خود با اشاره به اقدامات اخیر آل خلیفه در بحرین گفت: متاسفانه رژیم منحوس حاکم بر شیعیان و مسلمانان این کشور با اشاره اربابان خود اقدامات سختی را بر علیه شیعیان و مسلمانان آغاز کرده و با زندانی و شکنجه کردن آنها قصد خوش خدمتی برای اربابان خود را دارد و در این میان نیز همانند همیشه سازمان های به اصطلاح حقوق بشری سکوت اختیار کرده اند.

 

امام جمعه محلات در خاتمه با اشاره به امنیت موجود در کشور خاطر نشان کرد: امنیت امروز جامعه مرحون فداکاری های رزمندگان اسلام در مقابله با دشمنان تکفیری در خارج از مرزهای کشور است و جا دارد در این ایام پر برکت برای پیروزی رزمندگان و نابودی دشمنان بسیار دعا کنیم.

 

انتهای پیام / ی 
تگها: صبح محلات, نماز جمعه محلات, امام جمعه محلات, نقض عهد, برجام, توانمندی های کشور, جمهوری اسلامی, مقابله با جمهوری اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *