آغاز طرح قربالگری و سنجش نوآموزان در شهر محلات/ پیش بینی سنجش 730 نوآموزان برای ورود به مدارس

23 خرداد 1395 کد خبر : 988614372 | بازدید : 16532

آغاز طرح سنجش و قربالگری نو آموزان شهرستان محلات با پیش بینی افزایش 100 نفری دانش آموزان در شهر محلات آغاز شد

 

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان محلات صبح امروز یکشنبه 23 خرداد ماه حسن شمس مدیر آموزش و پرورش به همراه سعید جوادی معاون آموزشی، افسانه محرابی پری کارشناس آموزش ابتدایی و محمد کمالی کارشناس روابط عمومی از پایگاه سنجش نوآموزان شهر محلات بازدید کردند. 

 

حسن شمس در جريان بازديد از روند اجراي طرح سنجش سلامت در دبستان حسین مجد محلات اظهار کرد: طرح سنجش سلامت نوآموزان از 22 خرداد ماه در این پايگاه‌ آغاز شده به طوري که امسال پیش بینی می‌شود بیش از 730  نوآموز ورود به دوره پيش دبستاني در قالب اين طرح مورد ارزيابي و سنجش قرار ‌گيرند که این رقم نسبت به سال گذشته با افزایشی در حدود 100 نفری روبرو است.

 

شمس با بيان اينکه نوآموزان بدو ورود به دوره اول ابتدايي تا اواسط شهریورماه در قالب اين طرح از لحاظ قد، وزن، شنوايي، بينايي، دندان، آزماینده تحصیلی، هوش و ساير استعدادها مورد سنجش قرار مي‌گيرد، از همکاري مسؤولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد در بهترين شرايط دانش‌آموزان از لحاظ روحي، رواني، عاطفي و با آمادگي کامل وارد مدرسه شوند.

 

وی افزود : این طرح در شناخت سلامت روانی و جسمی دانش‌آموزان و پیشرفت تحصیلی و تربیتی آنان در آینده می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد و هدف از اجرای آن کمک به بهبود کیفی و یادگیری نوآموزان می باشد.

 

مدیر آموزش و پرورش افزود: ثبت نام این طرح به صورت اینترنتی در مدارس انجام می‌شود و روزانه 14 نوآموز در این پایگاه نوبت دهی و سنجش می شوند. 

 

وی در پایان تصریح کرد پایگاه سنجش در شهر محلات تا 20 مرداد ماه دایر خواهد بود و سپس سنجش نوآموزان شهر نیم‌ور و روستاهای اطراف از جمله لریجان، نخجیروان، محمد آباد و گلچشمه در پایگاه سنجش شهر نیم‌ور واقع در دبستان شهید ملاعلی اکبری انجام می‌شود و در پایان پایگاه سیار در روستاهای پشتگدار سنجش نوآموزان را انجام خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نو آموزان, طرح سنجش, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *