برخی از افراد و جریانات قصد در تحریف و کتمان خط امام(ره) را دارند/رگه‌های این کتمان و تحریف خط امام راحل در یکی از نشریات شهرستانی مشاهده می‌شود/ممانعت از حضور ایرانیان در حج عمدی ست

14 خرداد 1395 کد خبر : 988614353 | بازدید : 3063

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: در حالی که افراد و جریانات خاص در صدد تحریف و کتمان خط امام(ره) هستند، تا کجا و چه زمانی می‌توانیم به خود بقبولانیم که اقدام یکی از نشریات شهرستانی در عدم انتشار سخنان و تصاویر امام(ره) و رهبری حتی در ایام سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی، تحریف و کتمان خط رهبری نیست.

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته محلات گفت: برخی جریانات و افراد سعی در کتمان خط و حقیقت امام(ره) دارند و رگه‌های این کتمان را که ما حمل بر غفلت و جهل می‌گذاریم در یکی از نشریات شهرستانی مشاهده می‌شود.

 

وی ادامه داد: وقتی این نشریه در شمارگان متعدد خود و حتی در آستانه ارتحال امام(ره) حتی یک عکس و یک جمله از امام و رهبری منتشر نمی‌کند و در شمارگان متعدد خاطرات یک شخص طاغوتی که از اعضای یک فرقه منحرف نیز بوده است را تنها به بهانه محلاتی بودن منتشر می‌کند این همان شیوه کتمان است.

 

ربانی همچنین افزود: زمانی که صاحبان نشریه جستجو می‌کنند تا یک مصاحبه‌ای که اتفاقا بر خلاف نظر رهبری است را پیدا می‌کنند و حتی بدون جا انداختن یک واو و کلمه منتشر می‌کنند، این غفلت را تا کجا می‌توان قبول کرد و ما تا کی می‌تواند به خود بقبولانیم که این غفلت است.

 

امام جمعه محلات همچنین با انتقاد از دست اندرکاران نشریه فوق الذکر بیان کرد: همان‌هایی که در نشریات خود خط کتمان امام و رهبری را دنبال می‌کنند در نزدیکی انتخابات توقع ملاقات و گرفتن عکس و سوء استفاده تبلیغاتی دارند و در مقابل عدم اجازه برای ملاقات اعتراض می‌کنند که چرا به ما اجازه ملاقات و عکس انداختن و نقش بازی کردن در جایگاه‌های اجتماعی در سطح شهر داده نمی‌شود و ما قطعا به چنین افرادی اجازه نقش آفرینی نخواهیم داد.

 

وی یکی دیگر از راه‌های کتمان حقیقت امام(ره) را کهنه و قدیمی معرفی کردن نظرات امام راحل دانست و بیان کرد: این افراد قصد دارند امام(ره) را در حد یک شخص محترم تاریخی کوچک ‌شمارند و به بهانه بروز شدن تاریخ مصرف نظرات امام(ره) را اعلام کنند.

 

وی دیگر شیوه تحریف امام راحل را در نسبت دادن حرف‌های نا صحیح به ایشان دانست و گفت: در حالی که سخنرانی‌ها و نظرات امام کاملا ثبت و ضبط شده و در اختیار همه مردم قرار دارد عده‌ای در تلاش هستند با نسبت دادن سخنان خود به امام(ره) نظرات و اندیشه های ایشان را تحریف کنند.

 

امام جمعه محلات راهکار مقابله با تحریف امام راحل را آشنا کردن نسل جوان با اصول و مبانی امام خمینی(ره) دانست و افزود: اصول امام یک مبانی روشنی دارد که جوانان و نسل‌های انقلابی باید با مطالعه و انس با این اصول و مبانی روشن در مقابل تحریف و تخریب چهره امام(ره) ایستادگی و در خط امام حرکت کنند.

 

ربانی اثبات اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی، اتکاء و اعتماد به خدا، اعتقاد به نیرو و قدرت مردم، حمایت از محرومین، عدم سازش با استکبار و مستکبرین، وحدت ملی در مقابل فتنه‌های تفرقه افکن و اعتقاد به استقلال ملی را اصول هفت گانه امام(ره) دانست و از همه بخصوص نسل جوان خواست در این خصوص مطالعه و مطالبه داشته باشند.

 

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران سازی آل سعود در منطقه و همچنین ممانعت از ورود حجاج ایرانی به سرزمین وحی گفت: عربستان با بحران سازی در منطقه قصد تامین منافع مثلث شوم و شیطانی آمریکا، اسرائیل و دولت‌های شوم آل سعود را دارد.

 

وی ادامه  داد: آل سعود با ایجاد جنگ و درگیری میان مسلمانان در صدد تامین امنیت رژیم صهیونیستی و به واسطه فروش تسسلیحات آمریکایی در منطقه به دنبال تامین منافع آمریکاست.

 

ربانی یکی دیگر از دلایل بحران سازی آل سعود را مقابله با نفوذ ایران در منطقه دانست و بیان کرد: علت اصلی جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه تقابل ایران با دولت‌های استکباری و نفش بسزای انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی است.

 

امام جمعه محلات همچنین اظهار کرد: آل سعود متوجه قدرت نفوذ ایران در منطقه شده است و اما در راه مقابله با این نفوذ اشتباهات فاحشی داشته است که یکی از این اشتباهات عدم شناخت دلیل اصلی نفوذ ایران در منطقه است.

 

وی دلایل اصلی نفوذ ایران در منطقه را استفاده از قدرت هوشمند دیپلماسی، فریادهای آزادی خواهانه امام و رهبری و پیشرفت‌های علمی کشور دانست و گفت: آل سعود با تمسک به دروغ پردازی و تبلیغات منفی بر علیه ایران و معرفی منازعه ایران در منطقه به عنوان منازعه شیعه - سنی و یا منازعه عربی - صفوی جهان عرب را در مقابل ایران قرار دهد.

 

امام جمعه محلات ممانعت از حضور ایرانیان در حج را عمدی دانست و خاطر نشان کرد: حضور و ارتباط ایرانیان با سران و بزرگان اسلام از دیگر کشو‌های جهان نقش بسزایی در گسترش بیداری اسلامی و فرهنگ اسلام ناب محمدی داشته است و عربستان به واسطه ترس از این نفوذ فرهنگی ایران در کشورهای اسلامی از حضور حجاج ایرانی در حج تمتع امسال جلوگیری کرده است.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, نماز جمعه محلات, تحریف خط امام, کتمان ط امام, حج, ممانعت از ورود حجاج ایرانی, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *