آتش سوزی عمدی در 6 هزار متر مربع از باغات محلات/با متخلفان از طریق مراجع قضایی برخورد خواهد شد

12 خرداد 1395 کد خبر : 988614343 | بازدید : 1960

صبح محلات_رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری محلات از بروز سه فقره اتش سوزی طی روز گذشته در باغات شهر محلات خبر داد.

 

محمود فلفلی رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری محلات در گفتگو با صبح محلات گفت: مقارن با ساعت 15:45 عصر روز گذشته(11 خرداد) یک فقره آتش سوزی در منطقه پولگان محلات به سامانه 125 آتش نشانی اعلام و بلافاصله مامورین اتش نشانی به محل اعزام شدند.

 

 

وی ادامه داد: در حالی که تلاش مامورین برای اطفاء حرق این باغ در منطقه "پولگان" محلات ادامه داشت بروز اتش سوزی در دو باب باغ دیگر نیز به سامانه 125 اعلام و تیم‌های کمکی جهت تسریع در امر اطفاء حریق وارد عملیات شدند.

 

فلفلی با اشاره به خشکی باغات به دلایل متعدد از جمله کم بود آب و همچنین ورثه‌ای شدن و عدم توجه به باغات اظهار داشت: گاها مشاهده شده که افرادی برای تفریح به این منطقه وارد می‌شوند که ممکن است به علت سهل انگاری این افراد در روشن کردن آتش موجب گسترش حریق در باغات و سختگی درختان شده باشد.

 

وی همچنین افزود: آتش سوزی سه فقره باغ در فاصله زمانی کمتر از 90 دقیقه در دو نقطه جدا از هم احتمال سرایت آتش از باغی به باغ دیگر را دور از ذهن و احتمال عمدی بودن اتش سوزی را تقویت می‌کند.

 

رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: علاوه بر بروز خسارت 100 درصدی برای یکی از باغات و خسارت 50 درصدی به دو باغ دیگر برخی از باغهای مجاور نیز به علت انتقال حرارت و دود ناشی از آتش خساراتی را متحمل شده اند.

 

 

 

مدیریت جهاد کشاورزی محلات؛

با متخلفان از طریق مراجع قضایی برخورد خواهد شد/به هیچ وجه مجوز تغییر کاربری و ساخت و ساز در باغ‌های سوخته داده نخواهید شد

 

صبح محلات_مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محلات گفت: تهت هیچ شرایطی اجازه تغییر کاربری و ساخت و ساز در باغ‌های سوخته را صادر نخواهیم کرد و باغهای سوخته باید احیاء شوند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، عبدالله محمودی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محلات صبح امروز دوشنبه(12 خرداد) در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تا پیش از ظهر امروز به همراه یکی از کارشناسان جهاد کشاورزی از محل آتش سوزی در باغات محلات بازدید خواهم کرد و گزارش نهایی در خصوص علت این حادثه را اعلام خواهم کرد.

 

وی ادامه داد: موضوع عمدی بودن آتش سوزی از طرف کارشناسان آتش نشانی اعلام شده است و نظر نهایی در این خصوص پس از تشکیل پرونده و جمع بندی گزارش صاحبان باغ‌ها میسر خواهد بود.

 

محمودی همچنین افزود: ممکن است وقوع آتش سوزی بر اثر سهل انگاری صاحبان باغ در امحاء علف‌های خشک و هرز و یا سهل انگاری از طرف برخی افرادی که برای تفریح به محدوده‌ی باغ‌ها وارد شده اند باشد که این موضوع در آینده و پس از جمع بندی گزارشات مشخص خواهد شد.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ایجاد آتش سوزی از طرف صاحبان‌ باغ‌ها به منظور تغییر کاربری وجود دارد یا خیر گفت: تا بررسی دقیق نمی‌توان در این خصوص نظری داد اما جهاد کشاورزی با سابقه‌ای که از باغهای سوخته دارد به هیچ عنوان مجوزی برای تغییر کاربری و یا ساخت و ساز در حریم باغ‌ها را نخواهد داد.

 

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: پس از مشخص شدن دلیل اصلی وقوع اتش سوزی با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد و باغ‌های سوخته بایستی با نهال کاری جدید احیاء شوند.

 

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, آتش سوزی در باغات, باغات محلات, آتش نشانی, جهاد کشاورزی, برخورد قانونی با متخلفان, محلات, شهرستان محلات, خبر محلات, اخبار محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
پر بحث ترین ها
salamup.ir
nashrkhabar.ir
salamup.ir
nashrkhabar.ir
nashrkhabar.ir